2103, Raig0, 1975

2103, Raig0, 1975

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

 
Raig0 kirjutas: Aga küsimus ka, et kui palju peab tagasilda õli panema? Või kui palju pannakse?
Ladaklubi kodukal kõik andmed leitavad: http://www.ladaklubi.ee/leht/images/sto ... ndmed.html
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Sillast kah üks pilt. Lükkasin auto alla asendisse ära, aga alla veel ei pannud. Ei tea, kuidas kõige lihtsam oleks, sest vedrusid suht halb panna tagasi. Tuleb kõrgemale autot tõsta või vedrusid natukene lõigata.
Pilt

Ning kui kellelgi on pakkuda, siis sellist asja oleks ka vaja, mis käib vedru ja sillaküljes oleva pesa vahele. Paremapoole oma suht läbi, peab tagasi kinni ka panema need sinna muidugi.
Pilt
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1390
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Tagumiste vedrudega lihtne. Reaktiivvardad võib kõik külge panna, aga mitte lõpuni kinni pingutada. Viimane pingutuspeaks käima auto nn normaalasendis sild vastu maad.
Amort ülevalt kerekülge kinni. Kere tõsta nii kõrgele, et vedru mahub vabalt silla ka kere vahele. Silla all on tungraud, millega tõsta silda nii palju, et saab ka alumise amordi poldi sisse. Teha üks pool korraga. Üldiselt tagasillal käik nii suur, et vedru paigaldamine läheb väga kergelt - pole vaja suure jõuga surumist. See variant läheb nii, et pole isegi vedru kammitsaid vaja.
Kammitsate olemasolul võib kohe amordi kinni panna mõlemast otsast, vedru sobivalt kokku ja alla. Taga on lahedalt ruumi kammitsatega tegutsemiseks.
Diagonaalvarda ülemise kinnituse võiks kuni vedrude-amortide paika saamiseni lahti jätta, lihtsam silda liigutada.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Täna sai siis sild alla pandud. Enam-vähem nii nagu Mel kirjutas. Proovisin käima, tahtsin välja ka sõita, aga kus sellega... Seismise ajal oli sidur lõpetanud oma töölepingu ja nii jäigi masin garaaži. (pilt natukene halva kvaliteediga ja õline ka, sest vajutasin piduripedaali kogemata - ei tulnud meelde, et taga pole pidurid ühendatud ja sillas pole ühtegi piduridetaili veel)
Pilt
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Sain siduri lahti kuidagi. Proovisin lihtsalt käima ja hakkasin tagurpidi käiku sisse suruma ja siis tuligi kuidagi sidur lahti. Tegin sõbrapilti ka.
Pilt

Ja sain kätte sellised asjad ka. Nüüd vaja natukene oodata, siis tulevad tagasilla pealsed piduritorud ja käsipiduritross ka. Ning peale seda tuleb ainult õppeaasta lõppu ja keevitust oodata.
Pilt
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Sai täna siis kaks ust lahti võetud löökkruvikeerajaga. Proovisin siis teisi, saadud uksi. Ei taha eriti nii hästi istuda sinna otsa, nagu originaalid, a kuidagi tuleb need siiski sinna otsa panna. Teine Žiks sai kah ära lükatud varju alla. Teen kunagi pildid kah, et kuidas originaal ustega on ja kuidas saadud ustega on.
Ning kui kellelgi on pakkuda süütelukku odavalt, siis võib kirjutada.

//e: Süütelukk olemas.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Täna sain süüteluku kätte. Tegin kogu kupatusest pilti ka, mis olen saanud nüüdseks. Ja muidugi, kui need tagasillapealsed piduritorud kätte sain, siis isa võlus ka kuskilt garaažist ühed välja.
Pilt

Ja ustest ka natukene. Need ristiisalt saadud uksed ei sobi eriti hästi, tuleb kuidagi sobitama hakata. Ja isa rääkis, et ristiisa kah kunagi, kui enda Ladat tegi, siis painutas neid oma kere järgi. Tagumine parempoolne uks siis nii:
Pilt
Pilt
Pilt

Esimene vasakpoolne uks veel hullem.
Pilt
Pilt

Ning siis proovisin esimest parempoolset ust ka. Proovisin siis selle toodud sinise 033'e ust, millel väike mõlk servas. See sobis kõige paremini. Kõik vahed enam-vähem normaalsed.
Pilt
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Ja lõpuks ometi on keevitus ja balloon käes, nüüd saab hakata tegema!
Pilt

NB! Kui kellelgi on pakkuda vasakut ja paremat 2103'e esitiiva, siis kiri Mulle postkasti (peab olema kindlasti 2103'e rööpkülikukujuliste suunatulede aukudega, mitte 2106'e ristkülikukujuliste suunatulede aukudega)
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Nonii. Pole kaua kirjutanud, aga midagi erilist pole ka edasi läinud, sest enamused Mu plaanid keerati sinna musta auku, sest isa hakkas maal garaaži ehitama. Aga täna sai paar auku kinni siiski lapitud. Keevitatud sai 1'se traadiga, sest 0.8'se jaoks on mingit teist värki kuskile vaja. Ei saanud aru, mis häda oli.
Pilt

Pilt
Ja küsimus ka, et mis asi see roosaga ümbritsetud värk on? Nagu mille jaoks see on? Teisel pool täpselt sama asi, asub tagaistme juures põrandal.
Juuli lõpus lähen Soome ka veel, olen ühe kuu sääl, saab nats pappi, mida Žiksi alla matta.
Kasutaja avatar
sansa
Ladaklubi Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 30 Sept 2010 15:04
Asukoht: otepää
Autod: BA3 2101, 2105,21013, Viamobile

Postitus Postitas sansa »

Roosaga ümbritsetud pleki külge kinnitub ju tagasillavarda kronstein. Tasub ikka põhja alla ka piiluda ;) :)
Žiguliga juba igav ei hakka.
Kasutaja avatar
Stern
Foorumi kasutaja
Postitusi: 154
Liitunud: 28 Mai 2011 16:59
Asukoht: Läänemaa
Autod: Nii palju mossesi ja sikse et lugemine sassis

Postitus Postitas Stern »

03 mõlemad uued esitiivad olemas. Kundepoolselt alt tiivanurk ainult puudu. Kui soov, kirjuta postkasti.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Kuna käisin vahepeal kuuaega Soomes tööl, siis asi jäi jälle seisma, mis on iseenesest masendav, kuna soov oleks siiski valmis saada. Ja nüüd üritan ikka ühe auto valmis teha, et talvel oleks millegagi rallitada. Jutt käib siis sellest teisest autost, mille tõin Jõgevamaalt. Pool katust sai maha võetud, kuna soov teha sellest kastikas.
Pilt

Pilt

Pilt

Täna sai lõigatud ka tagumisi tiivu ja tagapaneel enam-vähem ära, millest kahjuks pilte hetkel pole. Sellel autol suht savi, kuidas ära lõikad need, kuna niikuinii on need sassis ja keret tugevdan veel nelikanttorudega, aga enne tuleb 06 tagapaneel külge keevitada ja kabiini tagumine sein leiutada, et saaks enam-vähem vaadata, kui pikad torud tuleb osta. Ning teised tiivad tuleb võtta tollelt teiselt masinalt, mis tänavale tuleb. Kuna vennal eriti aega või siis viitsimist pole, saan selle masina peal ise keevitamist proovida.
Aga küsimus ka, et kuidas neid eemaldada nii, et saaks tervelt kätte need? Sama küsimus ka tagapaneeliga? Peab puurima? Kust tagatiivadelt puurima peab? Täna sellel kastikal üritasin, aga puur oli vist nüri võimidagi, suht raskelt läks läbi.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Mul valmib selline Elajas praegu maal siis, mis tähendab, et kastikad ei tule. Kokku olen pannud max kahe nädalaga vist. Kõik torud, mis kätte sattusid, läksid kasutusse. Ohutus on ilmselgelt 0. Ehitan, et talvels lõbus oleks. Järgmine aasta viin teise töökotta kuskile, kui Soome tööle saan. Ei hakka ise midagi perse keerama.
Pilt

Pilt

Ilmselgelt teate, mis auto järgi Ma seda teen. Kõik asjad on kere järgi tehtud, kere on kõver ja sirgeks jäi tõmbamata. Uksed tuleb ümber teha, sest juhiuks ei käi kinni. Parempoole on normaalne, aga mingi millimeeter-kaks tuleb toda ka kärpida. Ärge näkku lööge.
See nädalavahetus lähen laupäeval Venemaale vene keele rühmadega, siis teha ei saa. Veel vaja teha tagasein, mõned kohad keevitada nats, sild tugevamaks ja siis garaažis tuleb 1.5 mootorit, mis oli teisel Žiksil peal kunagi, näppida ja korda teha ning vaadata, mis seal kolises. Siis võib sõita juba vast. Loodan, enne talve valmis saada.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Pole kaua aega kirjutanud, aga ega tänava pilliga pole midagi teinud ka, vaid rallikas on saanud peaagu valmis. Aega läks, aga asja sai. Olen saanud keevitamise enam-vähem selgeks, nüüd saab ise hakata keevitama tänavapilli suvel ja ei pea kogu aeg isa või venna vahet käima, et tule keevita mul natukene, Ma ise ei oska ju. Sai ka autokoolis käima hakatud. Kahju, et sünnipäevaks valmis ei saa seda tänavapilli, kuigi väga tahaks. Aga peaasi, et üldse valmis saab. Panen rallikast pilte ka ja loodan, et järgmine kord, kui kirjutan midagi, siis on pildid juba tänavapillist. Ärge pahaks pange, et teisest pillist ka juttu teen siin. :)
Pilt Pilt Pilt Pilt


PS! Ostan ikka veel Lada esitiivasid. Kui kellelgi tõesti 03'e omasid ei ole, siis pakkuge nüüdsest ka 06'e omasid, kuigi alguses ei tahtnud. Kõik pakkumised U2U või meilile raigo_9@hotmail.com.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Kui tahad, et selle putukaga oleks nagukenegi normaalne talvel radasid sõita, siis pead päris palju raskust tagasilla kohale paigaldama..

Muidu näeb päris õudne välja :D
Vähemalt on hea tagasilda õli valada..
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

 
reiner kirjutas:Kui tahad, et selle putukaga oleks nagukenegi normaalne talvel radasid sõita, siis pead päris palju raskust tagasilla kohale paigaldama..

Muidu näeb päris õudne välja :D
Vähemalt on hea tagasilda õli valada..
Raskuse panemisega olen kursis jah. Eest on jumala vaadatav isegi. A parem ikka kui karpi sõidetuna oli. Hirmutab lapsed raja äärest ära. :D
Kasutaja avatar
01vaz01
Foorumi kasutaja
Postitusi: 302
Liitunud: 20 Sept 2010 22:00
Asukoht: Pärnu
Autod: vaz 2101, 2107, bmw 535d

Postitus Postitas 01vaz01 »

Kui sa just 150cm pikk pole siis kui sa istme ka sisse paned läheb piloodil jube kitsaks, tundub? või siis jääb iste nõmedalt 90 kraadise nurga alla, aga kui ma eksin siis paranda! :D
Kasutaja avatar
Sander
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 28 Apr 2011 19:09
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2101, VAZ 21011
Kontakt:

Postitus Postitas Sander »

Ma ei saa aru, MIKS?
www.autokleebised.ee - Läbi minu saab kleepse soodsamalt ja võite saada ka oma kujundatud kleepse jne.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

 
01vaz01 kirjutas:Kui sa just 150cm pikk pole siis kui sa istme ka sisse paned läheb piloodil jube kitsaks, tundub? või siis jääb iste nõmedalt 90 kraadise nurga alla, aga kui ma eksin siis paranda! :D
Vot see on asi, mida Ma ei oska kommenteerida, aga kohalolijad on öelnud, et ei tohiks puudu tulla. Ise jään pikkusega natukene alla 180cm ja loodan, et saab korralikult istuda ikka.


 
Sander kirjutas:Ma ei saa aru, MIKS?
Sorry noh, Mul raske ka karpi sõidetud Ladasid vanarauda viia. Polnud muud valikut lihtsalt kui teha sellest midagi. Kui ei meeldi, ärge vaadake. Ei oska midagi vastata rohkem. FB's kommenteerisite umbes samamoodi seda juba.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Tervist jälle.

Selline asi siis, et ostsin mingi päev uued kepsusaaled. Ja siis nägin, et neil pole seal keskel auke, mis on olemas nendel, mis olid mootoris sees. Kas nii peabki olema, et pole neid auke? Või on midagi valesti?
Lühemalt siis: uutel kepsusaaledel pole auke keskel, vanadel on.
Vasta