2106, Kurivaim, 1983

2106, Kurivaim, 1983

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

2106, Kurivaim, 1983

#1

Postitus Postitas kurivaim » 10 Jaan 2012 21:47

Sain siis selle masina kuskil oktoobri kuus kui õigesti mäletan. Enne seda kui ma selle omale sain oli see kuskilt Tallinnast toodud, mingi vanema meesterahva käest, tehti ülevaatus ära ja sõideti suve jooksul ainult mõni üksik kord. Seisis Kuressaares ühes hoovis niikaua kui ma ta sealt ära lohistasin. Juhipoolne tagumiselt aknal oli tross vända pealt maha tulnud ja aken aina vajus alla poole ning üles seda ei tõstetud, natuke oli polstrit lahti võetud aga nii kaugele, et tross tagasi paika panna ei jõutud. Salong oli kuivanud lehti ja ämblikuid täis, õnneks mitte väga palju niiskust saanud. Sisu on igati korralik hele samet. Mõnes kohas on ka roostet, nagu näiteks tagatiiva peal on väike pahtli tükk ära kukkunud ja esimene kõrvalistuja poolne tiib on väikese auguga ning mõne roosteplekiga, mis on mingi musta värvi või millegiga natuke üle võõbatud. Täiesti läbi koht on kõrvalistuja jalge alune esi koopa tagant, see koliseb seal natuke koos pori lapatsi ja logariga.
Mootorist niipalju, et kui hakkasin õlisid ja filtreid vahetama, siis loopis õlivarda august õli välja ja õhufilter oli üldse ära võetud ning kogu õhupuhasti kopsiku oli karteri tuulutus õli täis visanud. Niikauaks kuni uus mootor valmib, siis saatsin karteri tuulutuse põhja alla. Mõni viga ikka leidub, nagu vana autoga ikka. Näiteks soojalt normaalselt käima minna ei taha ja tühikäik lonkab ning lõpuks kukub ikka alla ja sureb välja.

Auto ise näeb välja selline:
Pilt

Pilt

Enne jõule panin mingid vanad katuseraamid katusele mõneks ajaks. Vahepeal oli tükkaega seal ka üks ratas katusel.
Pilt

Mootori doonori transportimine:
Pilt

Pilt

Ja mootor ongi maas ja tali otsas rippumas:
Pilt

Puhtaks ja plokile kuumakindel värv peale:
Pilt

Värvitud ja mõni jubin ka küljes:
Pilt

Pilt

Vahepeal kui Saaremaalt koju läksin ja tagasi tulin, käisin Laitsest läbi aga sealsed kruusateed on jube auklikud. Läks natuke pahasti ja sattusin ühte löökauku ning lõi rehvi muhklikuks(Rehvid olid niikuinii väga repetanud juba). Sai siis Kuressaares ühes remondi kohas rehvid ära vahetatud:
Pilt

Ja siis mootor juba enamvähem koos:
Pilt

Mootoril sai vahetatud suuremosa tihendid ja keti leevendi ning pinguti. Plokikaant ei raatsinud veel lahti võtta.
Ning üks väike küsimus veel siia punktiks, et kuhu peaksid need 2 otsa karburaatoril minema?
Pilt


Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

#2

Postitus Postitas GTA » 10 Jaan 2012 21:52

Vanematel mudelitel käis sealtkaudu jahutusvedeliku ringlus. Otsene vajadus nende järgi puudub, võib "pimedaks" teha.
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#3

Postitus Postitas kurivaim » 14 Jaan 2012 11:28

Üleeile öösel läks siis mootori vahetuseks. Tahtsin panna teise mootori hooratast ka aga sellega juhtus nii, et kui me kaalusime bmw oma, siis võrdlesime seda lada omaga. Bmw oma läks müüki ning kui ma hakkasin lada oma otsima, leidsin ainult bmw oma. Tuli välja, et lada hooratas müüdi bmw oma pähe. lol
Sai tõstuk ka ära testitud, esimene auto mis selle peal oli peale seda kui me selle üles panime:
Pilt
Vana mootor maas ja uus peal: Pilt Pilt

Ja kui läks käivitamiseks, tuli välja et starter oli otsad andnud, peale läks vale küttepump, armatuuris tulesid ei olnud ja sädet ka polnud.
Küttepumba ja starteri vahetasime ära ning kohalikud Lada sõbrad tulid aitasid natuke mõistust lahti. Lõpuks tuli välja, et viga oli süüteluku põhjas, õnneks leidus aitajatel kindalaekas üks süüteluku põhi, vahetasime ära ja mootor läks kohe käima.
Nüüd saab juba sõita aga üks jama on veel, nimelt tühikäik hüppab üles alla, natuke pidin tühikäiku peale keerama, et täitsa välja ei sureks. Muidu praegu on nii, et tühikäik lainetab 1000-2000 pöörde vahel. Kas viga võib olla selles, et karpal ei ole korralikku tihendit vahel?

Demtor
Foorumi kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Juun 2009 09:16
Asukoht: Tallinn

#4

Postitus Postitas Demtor » 14 Jaan 2012 12:45

Äkki on karburaatori düüsid? Ma väga osav karburaatoritega ei ole, aga äkki on sul kedagi kes oskaks seda korralikult regullida?

Kasutaja avatar
veixx1907
Foorumi kasutaja
Postitusi: 139
Liitunud: 04 Jaan 2011 19:25
Asukoht: harjumaa,maidla kula
Autod: Lada 2107,Lada 2101 x 2,Lada niva.,Audi a6 x 2,VIS 23464 MADEL.
Kontakt:

#5

Postitus Postitas veixx1907 » 14 Jaan 2012 13:43

tore näha et said oma pilli ka siia klubisse ülesse riputada ja et juba läks 1.3me asemel 1,5ne aiste vahele:D

selle tühikäigu kohapealt niipalju,et oleneb jah mis seisus see tihend ka on,kuid võib ka mõnes muus asjas viga olla,arvan et katsetamise meedotil proovid:)
Äkki düüsid umbes puhu karpa läbi ehk aitab:spin

Ja veel,tore et tehakse tööd mitte ei magata,koguaeg tegutsetakse
7 seeria lada

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#6

Postitus Postitas kurivaim » 14 Jaan 2012 20:38

ma hetkel vahetasin mehhaanilise karpa välja. panin vana mootori karpa. Toimib ilusti, tühikäiku natuke vaja maha keerata. Ja ma mõtlesin, et miks see gaasipedaal nii kuradima kerge on, aga siis vaatasin, et kollektori küljest on üks polt puudu kuhu vedru külge läheb, panin selle tagasi ja oli kohe poole parem. See mootor on 3 korda vaiksem linna kiirustel. Pole veel maantee peale jõudnud. Praegu keerasin karpasse öko düüsid sisse. :D Eks siis kui tuju tuleb, viskan vähe suuremad düüsid peale. Palju siin sellise lumega neid suuremaid düüse ikka vaja on, niikuinii käib ratas all tühja. ;)

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#7

Postitus Postitas kurivaim » 18 Jaan 2012 17:20

Peale mootori vahetust ei lähe enam salong soojaks. Arvatavasti on õhk vahel või halvemal juhul termostaat läbi. Võtsin küll karbist sellise uue välimusega, aga ei tea, oleks pidanud kuumas vees proovima... Õhtul proovin õhu välja saada.

pruul
Foorumi kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Nov 2011 18:43
Asukoht: Kuressaare

#8

Postitus Postitas pruul » 18 Jaan 2012 18:13

päris viisakas masin . nägin seda ametikoolis ,

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#9

Postitus Postitas kurivaim » 21 Jaan 2012 23:27

Niii, garaazi nurkadest võib igasuguseid huvitavaid asju leida.
Leidsin Solexi karpa. Räägiti, et sellega oli kunagi ammu Saaremaa Rallit sõidetud. Olevat olnud ühe Vw Golfi peal.
Karpa ise näeb välja selline:
Pilt

Pilt

Kas keegi sellise karburaatoriga tegelenud ka on?
Uurisin natuke sisu ka: Mõlema kambri düüsid on 175, need düüsid mis pealt poolt (õhk) käivad on 100 ja gaasi andes avanevad mõlemad klapid korraga.
Mõtlesin homme seda korraks peale panna ja uurida, et mis moodi pill liigub ja kuidas asi toimib.

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#10

Postitus Postitas kurivaim » 10 Veebr 2012 22:00

Vahepeal sai Kuressaarest reis Jõgevale tehtud. Kell 13 hakkasin startima ning kohale jõudsin kuskil 21 aeg. Kella 23 aeg jõudsin koju Tallinna ligidale, seal magasin natuke ning kella poole viiest öösel hakkasin startima Kuressaare poole. Aga kuidagi moodi oli salongi soojenduse kraan poole peale kinni jäänud ning autosse ei puhunud mitte mingit sooja, ainult niipalju, et hoidis aknad enamvähem puhtana. Õnneks võtsin kaasa vatiteki juhuks kui peaks ööseks Virtsusse praami ootama jääma. Kui Kuressaarest virtsu poole sõitsin, siis oli väga külm ning aega polnud seda kraani uurida. Kui praamipealt maha sain, siis viskasin teki üle jalgade ja sõitsin läbi Pärnu Jõgevale, kuuma tee joomise pausi tegin Säreveres, kui sealt autost püsti tõusma hakkasin, siis kartsin, et jalad enam ei kannagi, et äkki on nii ära külmunud aga polnud väga hullu. Peale seda tee joomist hakkas hirmsasti lund sadama. Tagasi tulles Tartumaanteel oli nähtavus nulli ligidal. Kiirust väga ületada ei tahtnud, sest ei teadnud kus seal paksu lume saju taga need kiiruskaamerad asuvad.
Kuskil kella 7-8 aeg hommikul jõudsin Kuressaarde ning läksin kooli erialasele teooria eksamile. Sain sooritatud ning täna oli lõpetamine, nüüd on kooli paberid käes ja peab hakkama töö inimese elu elama kui just ei leia veel mõnda eriala või midagi mis huvitaks, siis läheks edasigi õppima.

Hetkel siis niipalju, et selle reisiga vibreeris pükstest summutiks üle mineva liite klamber lahti mis jäi vahetamata. Praegu löriseb ja paugub nagu vanakurat. Klambri juba ostsin ammu ära kuid vahetada veel ei ole jõudnud. Muidu nende külmadega mis olid/on pole käivitamisega väga probleeme (Loodan et ära ei sõnunud) aga ööläbi seisnud külma mootoriga ei taha alguses korralikult käima jääda. Tükkaega pean gaasiga mängima ja pöördeid üleval hoidma, et ta siis kuskil 5 minuti jooksul jääks ise toorega tiksuma. Kas viga võib olla küünaldes? Ma olen ise suht kindel, sest kui ma ükspäev tegin jääraja peal ühe ringi ja õige teepeale jõudsin, siis kadus 2 pütti tagant ära. Kuskil 10 minutit tõitsin kahe pütiga ning lõpuks tulid need tagasi. Nagu sapikaga oleks sõitnud. hommikuti külmaga töötaks nagu 3 pütiga, et käima ei jää. Sorri, kui natuke kirja vigu sees on, kooli lõpetamise viinaga tuli tahtmine pikemalt kirjutada siia. Loodan, et andestate mõned korduvad laused või mõned vead. :)

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#11

Postitus Postitas kurivaim » 28 Mär 2012 11:12

Praegu on ette tiksunud 70000 kilomeetrit. Kui mootor vahetatud sai siis oli kuskil 64000. Ehk siis uue mootoriga 6000 kilomeetrit juba läbi sõidetud ja on tulnud mingid imelikud vead. Vahest süütelukust et anna starterit, siis ühendan kapotialt otse ja teinekord jälle laseb süütelukust starterit käiata... Ma ei oska mitte kusagilt viga leida. Süüteluku põhjasid olen vahetanud, kuid see ei aita midagi. Ja karpaga on ikka jama, soojalt ei taha hästi käivituda, vahest läheb kohe aga teinekord käia lolliks ennast. Peab oma mehhaanilise karpa ikka korda tegema mingiaeg ja ikkagi selle eboniidist vaheplaadi otsima kusagilt.

Näiteks praamipeal tekkis väga loll olukord. Mind saadeti ladaga praami alumisele korrusele ja kui hakkas minek, siis auto ei tahtnud käivituda, tükkaega lasi käivitada ning jälle, lõpuks enam starterit järgi ei lasknud... Kutsuti mingi vend sinna mind välja tõmbama, sest sealt välja lükata ei oleks suutnud, tõmmates läks kohe käima ja kui välja suretasin, siis lubas starterit ka jälle...

Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

#12

Postitus Postitas GTA » 28 Mär 2012 12:15

Starter võta laiali ja uuri mis seal toimub. Tõmberelee ehk ära minestanud, lülituskahvliga miskit, harjad kulunud või puksid kulunud.

Karpal pane õhuvõtt külma peale, kui sul talveks sooja peal on ja ära üritagi soojalt ilma esmalt gaasi põhjas hoidmata käivitada. Ozonide eripära, muud midagi. Kontrolli õhulekkeid kah, ehk karpa kinnituskõrvad veidi kõverad, mõni papptihend katkine, vaakumvoolikud katki. Ujuki taset ja nõelklapi pidavust uuriks kah.
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha

VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme

Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Järvakandi, Pärnu
Autod: [b]2106 1.6 SL[/b], BMW 525d

#13

Postitus Postitas MuKi14 » 28 Mär 2012 12:25

Mul oli solex karpagaka sooja käivituse probleem. Tulenes sellest, et kütus läks karpas keema ja segu arude pärast ülirikkaks ja see lihtsaslt ei põle...:P Edu aparaadiga igaljuhul. :)

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#14

Postitus Postitas kurivaim » 29 Mär 2012 17:22

 
MuKi14 kirjutas:Mul oli solex karpagaka sooja käivituse probleem. Tulenes sellest, et kütus läks karpas keema ja segu arude pärast ülirikkaks ja see lihtsaslt ei põle...:P Edu aparaadiga igaljuhul. :)


Mis sa temaga siis peale hakkasid? Panid vaheplaadi vahele?

 
GTA kirjutas:Starter võta laiali ja uuri mis seal toimub. Tõmberelee ehk ära minestanud, lülituskahvliga miskit, harjad kulunud või puksid kulunud.

Karpal pane õhuvõtt külma peale, kui sul talveks sooja peal on ja ära üritagi soojalt ilma esmalt gaasi põhjas hoidmata käivitada. Ozonide eripära, muud midagi. Kontrolli õhulekkeid kah, ehk karpa kinnituskõrvad veidi kõverad, mõni papptihend katkine, vaakumvoolikud katki. Ujuki taset ja nõelklapi pidavust uuriks kah.


Alles kuu poolteist tagasi ostsin tutika tõmberelee. No ma selle Master Sport firma kohta midagi öelda ka ei oska, äkki selle firma asjad ei ole kõige paremad? Või äkki on tõesti see sooja mootoriga käiamine ta jälle ära tapnud?

Mul on õhupuhasti terve talvläbi suvise režiimi peal olnud. Aga eks ma võtan selle karpa millalgi lahti ja uurin, ehk on midagi silmaga nähtavat valesti. Kui ise hakkama ei saa, siis ehk mõni kohalik karpatundja oskab kuidagi aidata. Ja kui tõesti muu ei aita selle karpaga, siis tuleb Saaremaal ära käia ja uus karpa tuua. :lol

Aga praegu on siis selline väljanägemine:

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Järvakandi, Pärnu
Autod: [b]2106 1.6 SL[/b], BMW 525d

#15

Postitus Postitas MuKi14 » 29 Mär 2012 21:29

sain kaasa jh miskisuguse plekistkausi moodi asja sinna vahele, läks natuke paremaks. aga kui sul tavaline karpa sellel peaks vast ujukitaset madalamaks laskma lihtsalt.

Millega mootorit värvisid ahju värviga?

madis1080
Foorumi kasutaja
Postitusi: 155
Liitunud: 01 Mär 2010 20:50
Asukoht: Märjamaa
Autod: Et kommenteerida teiste Ladasid ja kunagi mõned juppid Ladale maha müüa.

#16

Postitus Postitas madis1080 » 29 Mär 2012 23:23

Mootorit peaks kannatama värvida täiesti tavalise värviga ju?

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#17

Postitus Postitas kurivaim » 30 Mär 2012 00:46

Ma segasin mingi ahjuuste jaoks mõeldud värvi ja korrostopi ning kandsin kuskil 5 kuni 6 kihti peale. Pole midagi koorunud või maha tulnud. Klapikambrikaas ja muu on tavalise metallik sprayga tehtud, pole ka midagi hullu juhtunud.

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#18

Postitus Postitas kurivaim » 13 Apr 2012 23:48

Kas keegi oskab öelda mis numbrid mul esi ja taga klaasi peal kirjas on. Need on nagu sinna sisse graveeritud või midagi. Kui ma nüüd õieti mäletan siis see number on 0929590.
Keegi pakkus, et on millalgi mingi müügi platsi peal olnud ja seal on ka see number sinna tehtud ja on veel pakutud, et äkki on tehasest mingi number?

Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2022
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102, 2106 & Mazda6
Kontakt:

#19

Postitus Postitas Kytt » 14 Apr 2012 00:12

VIN-kood ehk kerenumber. Nõukaajal olid klaasid defka kaup ja vältimaks nende varastamist autodelt(ka minu pere on 80 lõpupoole ühel hommikul avastanud oma nullviie ilma esi ja tagaklaasita) graveeriti kerenumber klaasile, teine variant oli graveerida reg. number sinna.

Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

#20

Postitus Postitas kurivaim » 18 Apr 2012 20:37

Täna siis mõtlesin, et viskan selle vaakumiga 05-e karpa ümber ja panen peale selle vanematüübi mehhaanilise karpa, sest hakkas juba paha sellest sooja mootoriga pikalt käiamisest. Ei oska seda niimoodi paika ka ajada, et soojalt ilusti käivituks, kuigi mõnesmõttes oleks seda kurb ära visata ka, sest hea öko oli. Kui ehk keegi oskaks natuke instruktsioone anda, sest see mis eelpool mainitud peaks olema normis, tihendid olid terved ja kõik tundus sirge olevat, kuid siiski sama jama. Aga selle mehhaanilise karpaga on jälle selline probleem, et ilma tooreta käivitud, aga ilma tooreta normaalselt käima ei jää ja kui teise karpaga toorest tõmmates pöörded kohe muutusid kiiresti, siis selle karpaga läheb tükkaega aega ennem kui ta aru saab, et tooreklappi on liigutatud. Pöörded kõiguvad kuidagi imelikult ja kui ta siis lõpuks ilma tooreta käima jääb, siis tal jõudu ei ole üldse, sõitma hakates hakkab jubedalt puterdama aga kohe kui siduri alla vajutan ja vedu järel pole siis töötab jälle ilusti. Tahaks auto normaalselt käima saada mitte jälle nii, et ülehomme peaks keegi mind praamipealt maha pukseerima. Ehk on kellegin natukene aimu mis toimub nende karpadega?


Mine “Külastajate autod”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist