2121, esimvaz, 1988

2121, esimvaz, 1988

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

2121, esimvaz, 1988

Postitus Postitas esimvaz »

Tere. sai siis soetatud mõni aeg tagasi niva. täna juhtus nii et osteti mu vana opel ära ja see tõttu pean hakama igapäevaselt nivaga kärutama. eks saab siin kursis hoida kuidas auto kestab ja mis meeldib mis mitte.

esialgu olen niva esiistmed välja vahetanud mazda 626 omade vastu. kuna need olid garaas pikemat aega olemas.
mazda iste on veidi tummisem ja kõrgema istumisega hetkel.


viaccess: Kasuta serverit http://imageshack.us/ piltide üleslaadimiseks. Väga mugav ja sait teeb ise pildid väiksemaks!

Pilt Pilt Pilt
r
Rääbis
Foorumi kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 20 Juul 2011 11:23

Postitus Postitas Rääbis »

Esiteks piltide postitamise kohta: Pildid on liiga suured, et siia postitada. Pead kuidagi väikemaks tegema. Ja selleks, et postitada peaksid selle "?t=2" osa sealt lingi lõpust ära kustutama. Kui teed seda ja vaatad postituse eelvaadet, siis näed, et pildid on foorumi jaoks liiga suure resolutsiooniga.
Muidu paistab, et tegutsemist ikka jagub. Piltidelt näha, et vähemalt pindmist roostet ikka esineb natukene. Mis seisus muidu põhi on? Ja kuidas tehnika on?
Kui talv tuleb nagu ta eelmised 2 aastat on olnud, siis autovahetus kindlasti õigustab ennast. Ei ole läbitavusega ega parkimisega probleeme ning vene auto läheb jube kiirelt soojaks.
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

Postitus Postitas esimvaz »

arvutimaailmas ei tunne ma kõike nüanse. teistes autofoorumis oli need pildid täitsa parajad ja koheselt töötasid. aga see selleks.

niva põhi on üsna kõva ja kobe. aga seda pindmist roostet ikka jagub. enne sõitsin diisel astraga ja pean nentima et opel oli igati mugavam kui niva.
aga tulevikus loodan turvarihmad välja vahetada, samuti tahaistmetele need panna. esiistmed plaanin uuesti välja vahetada, mõne lääne auto istmete vastu. loodan leida sellised õhemaid istmeid mis võtaksid vähem ruumi.
esialgu loodan talv õle elada suurema remondita, ja see kevadel vaatan mis teha annaks selle nivaga.
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

Postitus Postitas esimvaz »

niva nüüd seisab. sai alt maha võetud vahekast ja kardaanid.
esimesel kardaanil on pikendus nuudid läbi, kardaani telg loksub ja põhjustab vibra. tagakardaanil aga risti silmad on läbi. vana omanik on liiga pikalt peetis ristiga ringi lasknud. näha oli et uus rist vahis seal vastu aga see ei ole asja pääsnud.
vahekast sai maha koogutud selle pärast et kätte saada käigukasti ja vahekasti vaheline rist. seal oli lõtk sees. mõtlesin et ka vahekasti sisend flantsil on laager läbi, õnneks selgus et seal risti taga on lihtsalt mutter lahti.

nüüd ootan uusi/secendhand kardaane. loodetavasti saan need esm. kätte. kuna need teises eesti otsas.

vahetasin kah turva vööd välja. nüüd on rulliga turvavööd. tagaistmel hetkel ainult üks vöö, kuna hetkel polnud neid vöösi rohkem kodus. hetkel üht oligi seal taga vaja kuna turvatool peab kuidagi kinni olema.

eks kui miskit edasi areneb siis kriban jälle siia.
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

Postitus Postitas esimvaz »

niiva on pikemat aega nüüd sõitnud mu käes. lume puudese ja ökonoomsuse mõttesostsin ühe mazda 323 omale.

niva tarbib mul keskmiselt 13l sajale, tööle minnes tuleb odomeetrile 7,8km tagasi sama pikk maa, seepärast võtsin mazda omale see saab vähemaga hakkama.
nüüd viimastel päevadel on lumi maas ja külavahel kõvasti tuisanud, vanemate juurde viiv tee oli täitsa kinni. nüüd niva 4vedu õigustas end tuisulumes sai edukalt hakkama, lume vaalude kõrgus oli poole esituledeni. kinni ei ole seni veel jäänud.
detsembis käisin nivaga valjala külas saaremaal, keilast ja tagasi tuli teekonna pikuseks 362km. keskmiseks kiiruseks oli mul 70-80km/h
ja kütust kulus selle tripi peale 32liitrit.

vahepeal sai nival soendus radikas vahelt õetud ja asemele sai kia claruse radikas, niva enda radikas oli umbes. nüüd saolngi vent puhub ainult sooja, miinuseks on see kah veel et vendi avasi pole külgedele, ja küljeklaasid ei sulagi lahti.
pidevalt jäätuvad ka ukselukud ära.
miinuseks on ka see et kiirendades kipub otse minema ja pöördering on meeletult suur arvestades et niva teljevahe üsna lühike.

kuidas te ladaomanikud saate nende piskiste peeglitega hakkama? mul need nii kehvad, juhioma läheb pidevalt paigast ära ja kõrvalistuja poolne lihtsalt jäi pihku, tagaklaas on toonitud ja salongi peeglist ei näe üldse midagi.


hetkel ei oska midagi juurde lisada, niva postitiivne asi on nelivedu ja kõrge kliirents.

hetkel veel niva on meeldiv ja suured plaanid temaga mul. aga sellest veel pajatama ei hakka kuni miskit veel tehtud pole.
Kasutaja avatar
IceStorm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 254
Liitunud: 20 Nov 2004 21:03
Asukoht: Saaremaa
Autod: 2103 '74, 21063 '89, 21044 '96, VIS 23461-12 '02 & VIS 23464-10 '04

Postitus Postitas IceStorm »

Nivadele on ka suuremad peeglid saadaval.

peegel.JPG-thumb.jpg
Iga ilmaga aktsioonis!
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

Postitus Postitas esimvaz »

ma pole kahjuks ziguli poes neid näinud, samas pole väga neid otsinud.
ei tea palju need maksta võiks.
r
rene07
Foorumi kasutaja
Postitusi: 271
Liitunud: 07 Jaan 2005 11:35
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2107, Niva 2121, Jaapani masuudipress...Pajero...

Postitus Postitas rene07 »

Veerenni poest korra ostsin ja kroonides oli komplekt 600 eeki.
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

Postitus Postitas esimvaz »

pole ammu kribanud miskit.

uudiseks see et niva mootor on juba kuusekoskis. rüüpas õli meeletult, õlirõhk oli nullis ja jõudu polnud kah üldse.

kere on alles koos sildadega, salong tühjaks visatud.
uueks mootoriks hankisin 2,0D mis pärineb MB 124 pealt ja uuel motol on 55kw
käigukast on samuti mersult. käigukast on vazi enda kastist lühem ja mootor jälle pikem kui niva enda mootor. aga mõõtes mahub kapotialla küll.

loodan aasta lõpuks selle mootori kapotialla saada. roolisüsteem tuleb kah mersult, ja ikka roolikarbiga mis hüdraulilise võimediga.

pilte hetkel pole.

see ehitamine on nii aeganõudev eriti kui töö ja pere kõrvalt ei jäägi seal garaasi askeldamiseks aega. venib kõik see asi.
aga kui mootor vahele saab ja liikuma hakkab, siis kriban jälle miskit.:D
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

Postitus Postitas esimvaz »

http://mb2.live.hot.ee/rps/D/2446074.JPG?t=2
http://mb3.live.hot.ee/rps/D/2446076.JPG?t=2
http://mb3.live.hot.ee/rps/D/2446075.JPG?t=2
http://mb4.live.hot.ee/rps/D/2444912.JPG?t=2

nii mootor sai vahele, probleemiks on see, et esidiffer ei taha ära mahtuda, jääb puudu 3cm.
kardaanitunne tuli lõikuda veidi.
esiradikas tuleb kah erimõõtu leida.
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

leiutad Ladast G mesa? :D
e
esimvaz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Okt 2010 19:43
Asukoht: keila
Autod: müügikuulutuse lisamiseks, et pakun 2105-te

Postitus Postitas esimvaz »

elu peab ju huvitav olema. ma ei sea tähtaega mil valmis peab olema.
vaid vaikselt nokitsen jõudumööda.
eks aeg näitab mil ja kas valmis saab.
tükk aega otsisin sobivat mootorit, selle tarbeks sai soetatud terve liikuva mesa soetatud.
perekõrval edeneb aeglaselt see asi.

nüüd mul oleks vaja liivapritsi, katsetakas kui hästi ja puhtaks selle plekki saakas. autot vaja hiljem ülevärvida.
hetkel kõik värvid valikus peale valge.

Päriks ka teistelt niva omanikelt, kas teistel nivadel on turvatalasi ustes, mul sellised täesti eksisteerivad ja täesti üllatusin, ei arvanud et lada need võivad olla
Vasta