21063, Jonar, 1988

21063, Jonar, 1988

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
Stern
Foorumi kasutaja
Postitusi: 154
Liitunud: 28 Mai 2011 16:59
Asukoht: Läänemaa
Autod: Nii palju mossesi ja sikse et lugemine sassis

Postitus Postitas Stern »

Stopperid küljes. Selles asi ongi et koperatiivid on selle asukohaga vist mööda pannud ning seetõttu istub silinder liiga väljas.
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Täna saime siis kapoti alt kõik kokku, panime mootori käima, õlisurve kohe alguses aint 2.., mingi 15 minuti pärast langes surve juba peaaegu nulli. Gaasi andes tuli kuuldavale ka saale kolin.. Dr Tuhalt kerge praak jälle
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Dr Tuha käis täna isiklikult kohal, võttis mootoril karteripõhja alt, sättis veits saalesi ning kolin kadus õnneks ära. Tema arvates jäi õlisurve ikka lahjaks seetõttu, et nukkvõlli saaled kulunud. Kuna sidur ja pidur samuti nüüd õhutatud, tegime ka esimese proovisõidu. Enne esipiduritest õhku välja ei saanud kui tuli uus peasilinder korra pulkadeks võtta..vene varuosade kvaliteet :D. Proovisõidul toimis kõik nagu peab ning uute esisilla juppidega on rool ka üllatavalt kerge.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Algasid keretööd. Esmalt lihvisin vana kivikaitse maha, mille peale läks kohe happekrunt. Esiuste keevituskohtadel juba klaaskiud pahtel lihvitud ning peenpahtel peal.

Pilt
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Nüüdsest ka täies pikkuses summuti autol all, pükstest edasi kõik roostevabast materjalist. Esisilla poldid on ka nüüd pingutatud, kuna mootor ja käigukast küljes. Preagu käib iga päev pidev lihvimine/pahteldamine/kruntimine jms. Kui kõik hästi läheb võiks juba järgmise nädala lõpus või enne augustit auto värvimisse minna. Uue mootoriga olen praegu sõitnud 8 km :lol, muidugi on ta paar tundi ka kohapeal tiksunud.

Pilt
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Enne kivikaitse panekut läks pahtli peale täna täitekrunt, mõned kohad vajavad veel viimast pahteldust, kuna juhipoolne tagauks oli algselt ikka eriti laines.. Aga auto värvitooniks tuleb arvatavasti Ral 1016

Pilt

Pilt

Pilt
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Täna tõime auto värvikambrist koju, luugid saab mõne päeva jooksul. Mina olen igatahes tulemusega rahul. Kuna nüüd umbes 3 nädalat oodata lubade saamiseni, tuleb selle ajaga auto komplekteerida. Värvitooniks jäi lõpuks hoopis ral 1035

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
f
fheisis
Foorumi kasutaja
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Sept 2007 23:25
Asukoht: Tallinn-Haapsalu
Autod: lada 2101.Bmw 740.Moskvich Pika kastiga.

Postitus Postitas fheisis »

5+
k
Kaalikas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Juun 2012 19:23
Autod: VAZ 2106

Postitus Postitas Kaalikas »

Kas ma sain õigesti aru, et värvitöö teostati koos esi- ja tagaklaasiga?
Kui nii, siis huvi pärast küsin, miks.

Aga muidu väga viis ja kiitust! :)
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Klaasid olid tõesti küljes, lihtsam oli tihendi vahele nöör ajada, et sealt lihvida ja värvida saaks. Ei ole eriti käpas see klaasi ettepanek ka :D

Aga tänud kiituse eest.
Kasutaja avatar
Stern
Foorumi kasutaja
Postitusi: 154
Liitunud: 28 Mai 2011 16:59
Asukoht: Läänemaa
Autod: Nii palju mossesi ja sikse et lugemine sassis

Postitus Postitas Stern »

Pilt

Pilt

Pilt
l
ladamjees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 70
Liitunud: 19 Juul 2013 01:19
Asukoht: Läänemaa
Autod: vaz 2121,vaz 21011
Kontakt:

Postitus Postitas ladamjees »

väga kõva masin 5+ , isegi see must plastmassist iluvõre sobib sellega mis mulle yldjuhul yldse iemeldi aga edu selle masinaga
Nivaga saab metsas küll
Kasutaja avatar
Kevin68
Foorumi kasutaja
Postitusi: 146
Liitunud: 17 Okt 2008 23:10
Asukoht: Hiiumaa
Autod: VAZ 21011

Postitus Postitas Kevin68 »

Selle autoga meenus kohe sõbra 06, millega kunagi sai kõvasti paarutatud ja sel ajal oli see minu silmis ikka väga tegija pill. :D Aga autoga viisakas töö tehtud, edu!

Pilt ka sellest sõbra omast, kahjuks sai sellega katus tehtud ja nüüd on viimased 4-5 aastat kuuri all seisnud, mootor ja käigukast said enne just asjal vahetatud..

http://fotoalbum.ee/photos/reymo1995/40523925/
Suunatuli on nagu kondoom, kui pauk käib, mõtled et miks sa seda ei kasutanud
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Kergete värvijapoolsete viivitustega on siiski auto nüüd enamvähem valmis. Homme lähen sillastendi, et kalded ja kokkujooks paika saada. Seejärel saab laia plekkvelje alla panna. Kunagi peab üritama ka karbiliistu külge panna, õiged klambreid ma siiamaani veel leidnud pole. Värvimuutus tuleb ka passis teha, praegu alles beež :D

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Väga ilus :) Pane klaasitihenditele uued kiilud ka, siis ei oska rohkem miskit soovida :P VT-d proovida ja võre (või siis ainult tulede prillid) kollaseks, välimine rant mustaks jätta, huvitav kuidas siis oleks?
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Kasutaja avatar
Stern
Foorumi kasutaja
Postitusi: 154
Liitunud: 28 Mai 2011 16:59
Asukoht: Läänemaa
Autod: Nii palju mossesi ja sikse et lugemine sassis

Postitus Postitas Stern »

Kurat kus me nägime selle siguliiga pisidetailide kallal vaeva, kuid valmis ta on tõesti:)
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Passis nüüd kollane värv, sillastend tehtud ja lai plekkvelg all, sõit võib alata. Kui kellelgi on pakkuda 05 veljekapsleid, andke teada u2u
Pilt
Pilt
e
Edel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Dets 2007 22:28
Asukoht: Lehola
Autod: VAZ-21061`84, Moskvits-2140`81, Audi A4 1.8 `99
Kontakt:

Postitus Postitas Edel »

Tulemus on ilus. Välisilmet rikuvad must esivõre ja puuduvad stangepuhvrid.
Sinised triibud ka külgedele ja ongi miilits valmis:D
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?
j
Jonar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Okt 2012 13:52

Postitus Postitas Jonar »

Sinu nimetatud "välisilmet rikkuvad" asjad teevad minu silmis selle auto just veelgi kenamaks..
Kasutaja avatar
viirusboy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Juul 2011 07:23
Autod: AZLK 2140 ja AZLK 2141

Postitus Postitas viirusboy »

 
Jonar kirjutas:Sinu nimetatud "välisilmet rikkuvad" asjad teevad minu silmis selle auto just veelgi kenamaks..
Ma leian sama. Ja see kollane sobib minuteada ülihästi musta ja osalt ka kroomiga kokku.
Vasta