21063, Grey-Pearl, 1990.

21063, Grey-Pearl, 1990.

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Tegin pildid korda ja pean ütlema, et hr. PuZuP'i soovitus selles teemas http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=13071 töötab suurepäraselt.
Rohkem säärast junnitamist näha küll ei tahaks, härra Must Pärl :), eksole?
Ja see ei käi ainult teema autori kohta! :mad:
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

Ei tea kuidas nad siin nii välja tulid, muidu olen samas kohas uppinud üles koguaeg aga vb. sellepärast tulid nii suured, et telefoniga tehtud mul. No see selleks. Võtan igatahes Teie õpetussõnu kuulda Hr. Logi Mees!:)
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

 
Black-Pearl kirjutas: Võtan igatahes Teie õpetussõnu kuulda Hr. Logi Mees!:)
Rohkem ikka raiemees ;)
Uiblääh, mihukse kinupildi ma nimele taustaks leidsin :o.
Taustauuringud jäävad ära vähemalt :lol
http://youtu.be/jbR5z9K8kqU
Kasutaja avatar
Stern
Foorumi kasutaja
Postitusi: 154
Liitunud: 28 Mai 2011 16:59
Asukoht: Läänemaa
Autod: Nii palju mossesi ja sikse et lugemine sassis

Postitus Postitas Stern »

:D Ma oleks ennast ribadeks naernud peale seda silla alt ära tulekut vist:D Muidug kui kindel et inimesed terveks jäänud.
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

No autojuht ise oli auto kõrval kummuli napilt, sest nii naljakas oli :D
See oli jah ikka huumor kuubis :D
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

No nii seltsimehed, tulin siia teatama, et täna hommikul lubasin endale nullkuute garaažist välja lükates, et sisse sõidab omal jõul. Ja nii oligi. Ehk siis olen koju tagasi toonud mootori pea, mida siis tööjuures tehtud sai. nukkvõll sai siis sportlikum ja kollektorid ära porditud, kaasa arvatud plokikaas.Hommikust saadik sai siis pusitud ja üle väiksemate takistuste sai siis masin hääled sisse. Vahepeal tekkis probleem ujuki nõelaga, ei tahtnud teine pidama jääda ja uputas korralikult kollektorit. Asi sai õnneks pidama korralikult ja vedamise peale tõmbas hääled siis üles. Paika sai pandud tühikäik ja muu nippet näppet. Sain masina tööle kuid veidi vajab veel häälestust, ehk siis klapid peaks üle käima. ei tee nad päris sellist häält nagu mulle meeldiks. Tuleb vahed nuki ja nookurite vahel üle käia ja ka süüdet peaks vähe timmima. Muidu esimene proovisõit oli päris meeldiv. Vahe on tuntav ja pehmelt öeldes võttis ikka igeme paljaks küll:) Jääb siis auto jälle nädalavahetust ja oma aega ootama. Vähemalt suund on paigas ja jõudumööda toimub ikka areng.
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

Ootan pingsalt kolmapäeva, et saaks masina paariks nädalaks kodunt ära viia värvitöökotta. Tagasi peaks tulema kena asi. Vahepeal siis masina kallal arendatud veidi audio süsteemi ja sellist pudi padi asju nokitud. Ostsin vahepeal sõbra käest ka 100 Euroga ühe skorpa, millelt mõned huvitavad vidinad lada tarvis maha keerasin ja siis seejärel skorbuudi jäädavalt kuusakoski sõidutasin. Fordilt sai siis maha võetud signa plokk ja keskkonsool. Signalisatsiooni sain Ladal toimima. Ukse avamise ja kõigutamise peale läheb täitsa lolliks ( ehk siis hakkab kisendama). Nüüd veel mõtlen, et võiks ka keskluku peale saada, kuid mootoreid ei ole. Kui kellelgi ladale keskluku paigaldamisega kogemusi on siis võiks jagada. Fordi oma ei saanud, kuna seal olid vabriku mootorid peal ja need on selle ukse kinnitus Nö. " kronsa " sees.


Kõigele muule lisaks olen aru saanud, et see auto ehitus on üks jube huvitav asi. Tahaks koguaeg juba valmis saada aga niipalju tuleb uusi ideid, et nende arendamise käigus masina valminmine aina venib.
Kasutaja avatar
kurivaim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Sept 2010 18:15
Asukoht: Kuressaare/Ääsmäe
Autod: 2106

Postitus Postitas kurivaim »

Olen kuulnud mõnelt et pannakse neid: http://www.aqaris.ee/tehnikapood/pea.ph ... oode=14156
Olen isegi sellist komplekti lada peal töötamas näinud.
k
Kaspar.K
Foorumi kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Juul 2009 15:45
Asukoht: Saaremaa
Autod: 1982.a Vaz 2106 ja 1986.a Vaz 21063
Kontakt:

Postitus Postitas Kaspar.K »

 
kurivaim kirjutas:Olen kuulnud mõnelt et pannakse neid: http://www.aqaris.ee/tehnikapood/pea.ph ... oode=14156
Olen isegi sellist komplekti lada peal töötamas näinud.
Minu 06- el on selline kesklukk juba üle poole aasta peal ja siiamaani on ta töödanud.:cool: Äkki Kurivaim nägigi seda minu lada peal töötamas?
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

Aga kas paigaldasid ise või lasid sealsamas panna, ning kas on võimalik seda süsteemi ka minu praeguse signaga kokku panna?
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Kõike saab kui signast keskluku väljundi leiad.
Minu suvaline signa on veel nii kõva vend, et puldil on kaks nuppu. Ühega käivad uksed kinni lahti ja signa alla. Teisest avaneb peal hoides elektriliselt pagass... Vaja lihtsalt nupuvajutuse hetkel väljundite pingeid kontrollida ja polegi muud.
Keskluku moodulil endal vaid toide ja maandus, mille autoga ühendad. Ülejäänud plokk koosneb mootorite pistikutest ja juhtmoodulist,mille ühendad signalisatsiooni väljunditesse.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

Kusjuures ma ei tea mismoodi aga kodus oli see sama universaalne keskluku komplekt olemas. Isa caravellel sama asi peal ja kestnud juba 4 aastat tema käes, ei tea kui pikalt see enne seal juba oli. Uued mootorid, juhtmestik, kruvid, vardad ja mingisugused kinnitus plekk ribad ka. Esimesed 2 mootorit on küljes. kuidas olete teie tagumised mootorid asetanud, kas vertikaalselt või horisontaalselt? igatahes tundub, et nende vahenditega mis seal komplektis on saab täitsa hakkama. Küsitav on hetkel ainult see, kas mul see juhtplokk ka toimib selle keskluku oma. Isa vahetas selle endal välja ja ta ise ka ei tea mispärast. Võtsin selle ploki lahti ja mingeid silmaga nähtavaid vigastusi ei olnud (ära kärsand vms.). Igatahes jah signa puldil on mul ka täitsa 3 nuppu. 1: usked lukku, signa peale, 2 uksed lahti, signa maha ja 3 pagass. Esialgu tahaks uksedki toimima saada. Signa toimib igatahes. Küsimus on aint see, et ma ei tea kuhu ühendada 2 valget juhet, mis signa plokist tulevad, teise auto peal olid need ühendatud ohutulede pistiku vahele, ja pani ohukad vilkuma, siis signad peale ja maha võttes ning kui karjuma hakkas. Nagu mina aru saan, siis on see üks ja see sama juhe, mis peaks mingit impulssi andma, kui signa peale või maha panna,siis signa plokis aint mingi relee klõpsib. Proovisin igatpidi neid juhtmeid seal sigulli ohutulede relee ja juhtmete vahel ühendada kuid tulutult. Ma ise elektrist suurt ei jaga ka niiet jällegi oleks abi vaja. Kätega võiks ju asja korda ajada kui teaks kuis asi käib.
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Minu auto tagumised mootorid on lamavas asendis. Paljudel nii pandud.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
k
Kaspar.K
Foorumi kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Juul 2009 15:45
Asukoht: Saaremaa
Autod: 1982.a Vaz 2106 ja 1986.a Vaz 21063
Kontakt:

Postitus Postitas Kaspar.K »

Mina paigaldasin ise ja peaks olema võimalik sinu praeguse süsteemiga kokku panna. Tegin pildi skeemist mis komplektiga kaasas oli ja ma arvan, et see punase joonega ümritsetud skeemi osa peaks olema signa jaoks mõeldud.

Pilt
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Nende juhtmete vahele käib nö "lüliti", neid kokku ühendadest lukustuvad uksed ja uuesti kokku pannes avanevad.
k
Kaspar.K
Foorumi kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Juul 2009 15:45
Asukoht: Saaremaa
Autod: 1982.a Vaz 2106 ja 1986.a Vaz 21063
Kontakt:

Postitus Postitas Kaspar.K »

Seda ma tean, aga ma arvan, et nende juhtmete abil peaks olema võimalik see kesklukk signa pealt tööle rakendada.
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

Aitähh skeemi eest Kaspar.K.
Vaatasin eile veel üle ka, et tegelt on nii. Eraldi juhtmed tulevad signa plokist, mis annavad impulsi uste lukustamiseks keskluku ajule. Siiski ei tea mida nende kahe valge juhtmega teha. Kuidas nende kaudu ohukad vilkuma saada... Tuleb veel märkida, et scorpa ohutulede pistikus oli märksa rohkem juhtmeid kui ladal. ehk tuleb lada originaal ohutulede süsteem ringi teha? Liialt palju ma muidugi siin elektri kohapealt ei julge sõna võtta sest teadmised piirduvad + ja - juures ja ehk midagi veel, kuid peenem juhtmestik ajab segadusse. Võin teha pildid oma aretatud süsteemist ja lisan juurde, et mida ja kuhu ühendasin.Ehk siis saate aimu mis teema mul seal täpselt on.
Kasutaja avatar
Black-Pearl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 29 Apr 2008 08:59
Asukoht: Kuusalu
Autod: 21063

Postitus Postitas Black-Pearl »

Veelkord tõstan käe ja küsin, kuidas istub 92 aasta skorpa keskkonsool lada istmete vahele?. Tundus, et pikkus ja käigukangi ning kässari asetus suht sama ja kinnitus pole ka proble. tundus aint, et jõle kitsaks jääb ruum kahe istme vahel?:puzzled
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Mai tea, kunagi mul oli, polnd viga. Istus 1:1.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Mul 2 tk isegi alles.Sinakas ja must. Laekakaaned puudu, aga selle teeb sinna vabalt uue.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
Vasta