2101, Raxo, 1972

2101, Raxo, 1972

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Minul ulub näiteks aeg-ajalt käigukast ka lisaks reduktorile. Kui koos laulma hakkavad siis on tunne nagu sõidaks mingi linnaliinibussiga:rolleyes Pagassiluugiavamissüsteemi tahaks kohe oma silmaga näha, endal olemas üks kesklukumootor mida tahaks ka sellesse ametisse rakendada...
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Tundub tõesti, et käigukast undab. Gaasi järgi lastes tuleb mõnikord sealt veidraid helisid - tagumine laager vast?

Elektriaknad on korralikult küljes, reduktor ja summuti ammu vahetatud.

Külge läks ka elektriline jahutusventilaator - pusimist ja sätitamist ja millimeetrite tagaajamist oli, aga ära mahtus :D

Tehtud veel igasugust nipet-näpet, kellel huvi, siis www
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

kui gaasi maha lased ja tagasild undama hakkab, on kardaanipoolne laager läbi, võib peagi laiali joosta. Nähtud tehtud.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Kas see olid sina kes täna hommikul kella poole 9 aeg Väiksel-Ameerikal kihutas?:D
Igal juhul sama värvi 01 ta oli ja minu unise silma tegi täitsa erksaks:)
Lower your standards and you'll never be disappointed!
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Mina jah, uhasin kooli poole. ;)

Ja koju jõudes tõi GTA mulle Dr. Tuha poolt kergemaks tehtud hooratta...

[Muudetud: 31.1.2007 Raxo]
Kasutaja avatar
siim789
Foorumi kasutaja
Postitusi: 735
Liitunud: 07 Apr 2006 18:56
Asukoht: Rapla, Alu
Autod: Vaz 2107 90a, Ford Taunus 81a, BMW e39 530dA Touring 00a

Postitus Postitas siim789 »

olen kah aeg-ajalt seda masinat näinud... seisab samas nõmmetee ühika parklas kus minu omagi vahel ;) päris korralik asi paistab:spin
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Minul algas remondihooaeg 12. mail, millal teil? :D

Usaraua mehed - kevadeks saab valmis, aga milliseks...
Ladamehed - kevadel hakkan tegema, aga millisel...

[Muudetud: 14.5.2007 Raxo]
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Mul on aasta läbi remondihooaeg:D
Täna juhtus vapse hea lugu - enne ristmikku panin hoo pealt suuna sisse ja auto suri välja:lol Õnneks oli hoog sees, kiirelt süüdet ja päris seisma ma ei jäänudki... Va süütelukk vist:rolleyes

Edu tolle jänkiga... ja pikka iga su Ladale! Vähemalt ei tohiks ameeriklane kopika garaa?ikohta ära võtta, ei mahu sissegi vist:P

[Muudetud: 14.5.07 GTA]
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Algselt postitas: GTA
Edu tolle jänkiga... ja pikka iga su Ladale! Vähemalt ei tohiks ameeriklane kopika garaa?ikohta ära võtta, ei mahu sissegi vist:P
Tänud. Praegu on mõlemad võrdsed - seisavad õues ja remont käib vaheldumisi.


Kerge hooratas tükk aega juba küljes, muljed ainult positiivsed. Käigukast on praegu selle punase 06 oma. Tippkiirus jääb spidomeetrialast välja, peab temperatuurinäidikult vaatama (ärge kõvasti lööge, ühe korra oli ju vaja proovida :puzzled)

Keevitatud tiivanurgale (tagatiiva ja küljekarbi ühenduskoht) sai lolli peaga tavalist pahtlit panna, mis nüüdseks juba lahti tulemas. Ostsin klaaskiudpahtlit, ehk aitab. Esitiiva alumine nurk veel tegemata, seal haigutab auk. Lähiaastatel paistavad keretööd jälle.

Vahetatud said summuti püksid ja tagumine pütt. Roolikarbist tilgub õli, see läheb minu lohakuse arvele.

Suured tänud lähevad GTA'le, kes mulle tagumise stange tõi.


Aga üldiselt on kopikaga mõnus sõita :)

[Muudetud: 1.7.2007 Raxo]
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Täna juhtus selline seik:

Sõidan suvitama, kui järsku tunnen bensiinihaisu salongis. Mõtlesin, et mõnikord ikka viskab ja sõitsin edasi. Bensiinihais ei kadunud kuhugi ja tõmbasin teeäärde. Mootorit seisma ei jätnud ja kui kapoti lahti tegin, lendas sealt kõrge kaarega bensiini üle mootori. Kiirelt mootor seisma ning ka põhjus selge - bensiinipumba väljundi küljest oli ära tulnud see toru, kuhu voolik otsa käib. Näitasin raisale haamrit ning sõit võis jätkuda.


Kere hakkab ikka puhta metsa minema. Eile lükkasin näpu läbi kõrvalistuja uksenurga ning seda enam ei ole... Ma ei saa elu sees seda pagana roostet pidama, kas peab hakkama uute uste ja muude plekkide poole vaatama?
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Tüüpiline Zhiguli viga, niimodi mitu autot maha põletatud. Kui tuleb pumba oma lahti siis pritsib jagaja peale kus palju sädemeid, aga kui karpa oma siis lendab kollektori peale, nii et olge ettevaatlikud selle asjaga, ja hoidke autos tulekustuti.
P.S. Mu vastsündinud autol tuli karpa küljest lahti, 2 tundi enne kampi minekut... kustutit peal polnud :yllatunud vedas et läks hästi seekord. Kollasel tuli karpa küljest lahti Aravete kardirajal, ka vedas..... Raxol ka vedas....
Jupid Venemaalt!
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Mul siis samuti kaks korda vedanud, kunagi tuli karpa küljest lahti. Siis andis märku jõnksutamisega ja lõpuks seisma jäämisega.

Seekord ei olnud muud märguannet kui bensiinihais. Toru oli veel kuidagi viltuselt pumba väljundava peal, et karpasse ikka jõudis ning mööda läks ka veel oma osa.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kevadel nägi telkust üht võõrkeelset saadet, kus tehti teste, õigemini loomkaitseid Opeliga. Pikk vaidlus eelnes, et kui paljud arvavad, et auto võib avariis süttida ja kui, siis kuidas ta süttib.
Lõpptulemus oli siis selline, et bensiin kuumal kollektoril ei süttinud. Küll aga läks sellele lastud mootoriõli paugust põlema. Bensiin süttis elektrisädemest hästi (ülelöövad küünlajuhtmed, jagaja, mis via mainis).
Bensiinipaaki pistetud gaasipõleti tulelont ei teinud midagi (isegi imestasin), aga mahavalgunud bents läks jällegi paugust põlema, kui tulelonti näidati.
Igatahes tasub ettevaatlik olla, sest suletud kapoti alla tekkivad bentsuaurud on hiiglama tuleohtlikud, aitab el. sädelusest ja minek...
Sõjaväes nägin, kui kutt lajatas soojale mootorile ämbriga bentsu pesemise eesmärgil ja liiga vara kapoti kinni lõi ning siis käivitas. Sama priizi leedukas oli, kah dembel, ma olin juba ammu kodus, kui see veel uusi juhtmeid vedas :P
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Tutvustame kopikale valuvelgi ;)

Ikkagi esimesed 35-aasta jooksul...
v
VAZ
Foorumi kasutaja
Postitusi: 517
Liitunud: 22 Nov 2006 20:21
Asukoht: pole paikne
Autod: 21063

Postitus Postitas VAZ »

Võiks valuveljed üle värvida nt. valgeks siis jääksid veel ilusamad.
Auto näeb peale keretöid päris ilus välja :)
Uutest CCCP aegsetest BA3-i varuosadest huvitatud.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Veljed sobivad ajastuga küll hästi(Y). Mätiku Historic-seeria kopikal vist samasugused all:) Värvida võiks ainult, kasvõi veljevärviga, hõbedane sobiks IMO su kopkale paremini kui popp ja noortepärane valge velg.

Isikliku sõiduauto eest eeskujulikult hoolitsev autoomanik on talveks kallid ja defitsiitsed nikeldatud peeglid eemaldanud ja asendanud mitte-nii-defitsiitsete mustade küljepeeglitega?:D
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Algselt postitas: GTA
Isikliku sõiduauto eest eeskujulikult hoolitsev autoomanik on talveks kallid ja defitsiitsed nikeldatud peeglid eemaldanud ja asendanud mitte-nii-defitsiitsete mustade küljepeeglitega?:D
:D Täpselt nii, stanged vaja samuti vahetada. Ja muideks, peeglid on praegu kerevärvi ;)

Eks need veljed ole imelikku värvi jah, aga kes neid ikka hetkel värvida viitsib.
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Käisin siis laupäeval GTA'l külas ja viisin 06'e istmed jalust ära.

Kopika juhiiste vaikselt laguneb ning ehk on 06'e omad vähe ergonoomilisemad.
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Vahepeal olen alarmi peale pannud ning juhiuksel toimetab keskluku solenoid (juhtmed korralikult veel vedamata ning solenoid kõigest ühe poldiga kinni). Pagasiluuki saab ka puldist avada.
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Et mis siis vahepeal juhtunud on?

Ühe piduritrumli lõhkusin miskitmoodi ära. Pragu tekkis tööpinnaga risti, mis pidurdamise päris hirmsaks jõnksutamiseks tegi. Tänud jällegi GTA'le, kes mulle oma varudest piduritrumli tõi.
Oli ju ühte vaja, kuid alumiiniumist trumlile ma raha raisata ei tahtnud (maksis venelaste poes 450.- :( ). Eks millalgi peab mõlemad asjalikumatega asendama.

06'e esiistmed on ikka veel keldris. Aga tagumine iste rändas teise autosse puupingi asemele :D

Uksepolstrite vahelt tuleb vesi tuppa. Kõrvalistuja jalgealusele panin juba lapi peale ning selle all oleva (põik)tala vahetasin ka ära.

Jõud (no see vähenegi) madalatel pööretel on kuhugi ära kadunud. Kahtlustan karbureeturit (jah, just niimoodi kirjutatult). Ei ole viitsinud veel laiali lammutada, mis siis, et pool aastat juba niimoodi.

Auto tundub kõver olema - PILT.
Eks ole ju paar plekimõlkimist ka olnud - puuduva iluvõrejupi juures käis kärukonks ning külje pealt sõideti parempoolsesse väljapööratud (vasakule) esirattasse.

Rooste küll möllab jälle, aga üritan ikka jõudumööda esinduslikuna hoida.
Vasta