Lada Niva, Siim_S, 1995

Lada Niva, Siim_S, 1995

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Lada Niva, Siim_S, 1995

Postitus Postitas Siim_S »

Kuna see talv pole just kõige lumevaesem olnud, siis pole ma ilmselt ainuke, kes on nelikveduliste usku pöördunud. Siiamaani olen sõitnud vaid tagaveolistega. Poole talve pealt sai hakatud Nivasid uurima/otsima ning nüüd lõpuks leidsin sobiva masina.

Tegu siis 1995 aastal välja lastud Nivaga. Mootor on 1,7 karbussikas. Mootori poolest on masin väga hea. Käivitub kenasti, vaja vaid kett pingule saada. Vahekast toimib ka ilusti nii aeglusti kui ka keskdiffrilukk. Käigukast on vigane. Tagurpidi käik ragiseb, kuid välja ei loobi ega üle ei lase. Plaanis on panna viiese kasti asemel 01 kast. Samuti on plaanis vahetada kõik mahlad ära. Nii sildades, käigukastis, vahekastis kui ka mootoris. Edasine selgub tulevikus. Kõigepealt teen tehniliselt nii korda kui võimalik ja siis vaatan edasi mis plaanid tekivad.
Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt
r
rene07
Foorumi kasutaja
Postitusi: 271
Liitunud: 07 Jaan 2005 11:35
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2107, Niva 2121, Jaapani masuudipress...Pajero...

Postitus Postitas rene07 »

Väga viis aparaat. Kas need iluvidinad olid autoga kaasas või oled ise külge pannud?
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Postitus Postitas Siim_S »

Kui sa iluvidinate all mõtled neid kroomist pedaalikatteid ja kroomist kirju, siis need olid kohe küljes. Pedaalikatted olen juba eemaldanud, ilmselt rändavad ka kroomkirjad prügikasti.
r
rene07
Foorumi kasutaja
Postitusi: 271
Liitunud: 07 Jaan 2005 11:35
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2107, Niva 2121, Jaapani masuudipress...Pajero...

Postitus Postitas rene07 »

Algselt postitas: Siim_S
Kui sa iluvidinate all mõtled neid kroomist pedaalikatteid ja kroomist kirju, siis need olid kohe küljes. Pedaalikatted olen juba eemaldanud, ilmselt rändavad ka kroomkirjad prügikasti.
:lol ma mõtlen neid torusid mis külgedel ja plastikust vidinaid mis ümber tagumiste tulede

[Muudetud: 7-3-2010 rene07]
t
twist
Foorumi kasutaja
Postitusi: 547
Liitunud: 20 Dets 2008 15:44
Asukoht: Raplamaa
Autod: 2101

Postitus Postitas twist »

Kui panedki neljase kasti, siis pane pigem 05 kast. Kannatab pärast maanteed ka sõita. 01 oma on liialt aeglane.
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Postitus Postitas Siim_S »

rene07: torud ja plastikud kõik sain kaasa. Samuti koopalaiendid.

twist: kuskilt kuulsin et neljas käik on kõigil otsekäik, ehk siis ei pidavat vahet olema mille kast panna. Samas 01 kastiga on maastikul sõites rohkem jõudu tänu ta aeglasematele ülekannetele. Ma võin siinkohal ka eksida, sest see mul esimene kokkupuude ladaga.
l
lada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 496
Liitunud: 24 Veebr 2008 20:23
Asukoht: Tallinn
Autod: 2106

Postitus Postitas lada »

Algselt postitas: twist
Kui panedki neljase kasti, siis pane pigem 05 kast. Kannatab pärast maanteed ka sõita. 01 oma on liialt aeglane.
Neljastel kastidel on kõigil neljas käik sama ülekandearvuga 1.00, sama peaks ka viie käigulistel olema neljas käik.
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=16142
r
rene07
Foorumi kasutaja
Postitusi: 271
Liitunud: 07 Jaan 2005 11:35
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2107, Niva 2121, Jaapani masuudipress...Pajero...

Postitus Postitas rene07 »

Kui neist äkki loobuda tahad siis anna teada;)
t
twist
Foorumi kasutaja
Postitusi: 547
Liitunud: 20 Dets 2008 15:44
Asukoht: Raplamaa
Autod: 2101

Postitus Postitas twist »

Ajasin diffri ja käima ülekanded praegu segamini :sein.
Maastikul sõiduks on aeglusti. 05 kastil on üks pluss ka: 3. ja 4. käigu vahe on väiksem, kui 01 omal. See peaks tähendama sujuvamat sõitu.
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Postitus Postitas Siim_S »

Maastikul sõiduks aeglusti küll, kuid aeglasema ülekandega käigukast aitab asjale veelgi kaasa. Vähemalt minu loogika järgi.
t
twist
Foorumi kasutaja
Postitusi: 547
Liitunud: 20 Dets 2008 15:44
Asukoht: Raplamaa
Autod: 2101

Postitus Postitas twist »

Ma jällegi kipun arvama, et ei ole suurt vahet. Kui aeglusti sees, on ülekanne juba nii aeglane, et pole vahet, mis kast seal all on. Kuid aeglustita sõites pead kolmanda "peeneks laskma" et neljandat lülitada. Usun, et annab kütusekulus tunda. See on minu loogika. Kui keegi on Nivale kunagi 01 kasti alla pistnud, võiks sõna võtta.

[Muudetud: 7-3-2010 twist]
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Postitus Postitas Siim_S »

Aega võttis aga asja sai. Alla sai pandud 01 käigukast. Millegipärast tuli käigukasti tala relakaga sobivaks lõigata, sest esimene kardaan käis vastu(eelmise kasti talaga oli samuti tehtud). Samuti sai mootori kett pingutatud. Nüüd kõik toimib nii nagu peab. Järgmine samm on tehnoülevaatusele minna ning siis saab juba ametlikult sõitma.
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Postitus Postitas Siim_S »

Nonii, ülevaatus tehtud ja seda sai tähistatud kalapüügi ja grilliga jõe ääres. Korraks õnnestus põllupeal kinni ka jääda :P
Pilt
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Postitus Postitas Siim_S »

Nii auto kui ka teema on vahepeal unarusse jäänud. Täna sai Niva jälle liikvele. Vahetatud sai mootori kett koos hammakatega ning süüdet oli vaja ka natuke paika timmida. Nüüd töötab mootor ilusti ühtlaselt ning tundub kuidagi teravam minek ka.
s
samara1500
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 05 Jaan 2009 22:20
Asukoht: viljandimaa
Autod: lada samara 1.5 97a

Postitus Postitas samara1500 »

noh talveks valmis?,varsti tuleb jubaöökülm.
Kasutaja avatar
Siim_S
Foorumi kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Jaan 2010 01:16
Asukoht: Harutee
Autod: Lada Niva

Postitus Postitas Siim_S »

Talveks peaaegu valmis jah. Peaks veel salongisoojenduse tihedaks saama, siis võib julgelt talvele vastu minna.
Vasta