VAZ 2103, Elts, 1976

VAZ 2103, Elts, 1976

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
m
martti
Foorumi kasutaja
Postitusi: 204
Liitunud: 19 Juul 2008 20:14
Asukoht: Hiiumaa
Autod: kopikas

Postitus Postitas martti »

Eks see oleneb su rahalisest seisust ka.
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Algselt postitas: martti
Eks see oleneb su rahalisest seisust ka.


Aga mis hinnaga normaalse värvi saaks 1l ? Sele on see, et päris hirmkallist ei ole lihtsal mõtekas osta.
Viimasest autovärvimisest on mul möödas juba 15a ja ei mäleta värvikogustki. Mitu liitrit kulub terve auto värvimisele?
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Tere,

1. auto värvivali - mina omalt poolt soovitan kasutada sellise auto puhul tehase poolt tulnud originaalvärvitoone. siis on see auto ka niiöelda omas elemendis, temal on ka peale omaniku teiste silmis väärtus. Kes on oma auto värvinud "a'la" mercedese 2003 värikaardilt hõbehall, nende auto on vaid omanike silmis väärtus.
Milliseid toonid siis sõelale jääksid. Tuleks uurida vanu plakateid ja reklaamprospekte. Värvi valikul peab arvestaama et harmoonias peab olema nii sisu kui välisvärv.
ilusaid toone on tumepruun
Pilt
helehall

Pilt

Väga sümpaatne on kollakas ooker
Pilt

Minu arvates parim värv 2103'le on aga punane - see õige krapsakal pooleteiseliitrine toljattist.

Pilt

2. Tänapäevased sõiduautovärvid on vesivärvid mis kaetakse lakiga. Seda ise värvida on raske, minu teada on vaja veidi teistsugust püstolit ja niisama kodugaraazi kilekambris peale kanda vist ei saanud. Oli vist temperatuuri vaja kuivatamiseks.
Ise olen autode värvimisel kasutanud polüuretaanvärve. Need on odavamad ja tugevamad, leiavad kasutamist rasketehnikal. Siiamaani olen rahul olnud. Katmiseks 2-3 kihti ning värvikulu oli vist 3 liitrit ladale.
Ise olen ostnud värve Pintaväri OÜ'st
Ka värvifoorumist olen värvi ostnud, kuid minul on väike tõrge selle kohaga. Nimelt kui ma sinna värvi olen ostma läinud, siis mul on alati tunne, et ma segan müüjat. Ta nagu ei taha alguses hästi teenindada. Tegelikult on tegemist profiga ja kui veidi kannatlikust on siis saab asjadega ilusti hakkama. Aga mulle meeldib kui ma ei pea mütsilotut tagurpidi kätte võtma ja alandlikul toonil rääkima.

Siiamaani olen jalgadega hääletanud Pintaväri poolt.
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Vaadates pilte siis otsustan vist ikka punase kasuks. Kirkam ja ilus värv. Pruun eriti ei kutsu kohe ...
Aga Robi- sellised on enamus eesti klinditeenindajad!!!
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Eile sai siis Meliga lammutatud veel ja mõned üksikud pisikesed roostekohad jäänud. Esiklaasi alumised nurgad õnneks saime enne jaole.
Aga mõned uued pildid tänase seisuga.

http://picasaweb.google.com/Eltsonkel/L ... pzEi9-EhQE#


Värvitoon hetkel siis ikkagi punane.
f
freestyle
Foorumi kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Juul 2008 14:24
Asukoht: tallinn
Autod: Soovin jagada teistega oma autopilte, osta varuosasid.

Postitus Postitas freestyle »

Koopa plekid on kõik korralikud? Igaksjuhuks võiksid pilgu heita salongis tagakoobaste peal olevate mattide (nende beezide) alla, lihtsalt nii igaksjuhuks, et hiljem üllatusi ei tuleks, endal oli just sealt roostes ja paar imepisikest auku isegi läbi, küll mitte midagi hullu kuid parem ennem jaole saada.
Muidu tundub kõik kiiduväärt töö olevat. Vaata et saad veel ennem pilli liikuma kui mina. Jõudu ja jäksu igatahes, kenasid 03-sid ongi kuidagi vähevõitu liikvel:spin
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

nuuh seest poolt vaadatud juba küll ja küll. Võtsime Mel“iga logarid ära ja all oli ülevärvitud mastiks. Lisaks selle peale kõvasti tavotti pandud. Logarid olid paksu tavotikihi all.
Ise arvan, et värvimiseks läheb vast septembri kuu sees veel. Loodan enne külmasid värvimistööd kaelast saada.
Kasutaja avatar
siksaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Aug 2007 21:05
Asukoht: Tallinn
Autod: VW Golf III

Postitus Postitas siksaator »

Ära kiirusta selle värvimisega- pärast veel kahetsed:rolleyes.
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Algselt postitas: siksaator
Ära kiirusta selle värvimisega- pärast veel kahetsed:rolleyes.
Tahaks see aasta veel mõnest üritusest osa ka võtta.
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Algselt postitas: Elts
Algselt postitas: siksaator
Ära kiirusta selle värvimisega- pärast veel kahetsed:rolleyes.
Tahaks see aasta veel mõnest üritusest osa ka võtta.

Nüüd juba siis punane!
a
altsu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 13 Aug 2008 21:59
Asukoht: Viimsi
Autod: 21061 1.5 54kw, A6 2.8 142 kw

Postitus Postitas altsu »

Pilte? :)
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

jah. Elts, mis sa hõiskad. Ilma piltideta meie ei usu ;)
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Kle sai siin natukene vara hõisatud kuid punane ta on. Uksed ja kapott värvi all ja täna siis valmistasin ülejäänud detailid ka värvimiseks ette. Aga mõned pildid ustest siin:


http://picasaweb.google.com/Eltsonkel/L ... pzEi9-EhQE#

[Muudetud: 6-10-2009 Elts]
Kasutaja avatar
siksaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Aug 2007 21:05
Asukoht: Tallinn
Autod: VW Golf III

Postitus Postitas siksaator »

Vabandust väljenduse eest aga kas te värvisitegi kapoti seal kolahunniku otsas?:yllatunud Kui nii siis usun, et ulme tolm/praht hakkas seal lendlema värvimise ajal:puzzled.

[Muudetud: 7-10-2009 siksaator]
t
TimmThaler
Foorumi kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 19 Nov 2007 19:16
Asukoht: Pärnumaa
Autod: BMW e30, Volvo v40 T4
Kontakt:

Postitus Postitas TimmThaler »

no tolmuterade ja muu sodi vastu aitab korralik poleerimine. Aga muidugi parimat ei saa

[Muudetud: 7-10-2009 TimmThaler]
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Mnjaa,seda et värvitud pind on tolmune ja värvipind ise korralikult apelsinikoore sarnane annavad tunnistust ka päevavalguslampide peegeldused ja fotoaparaadi välgu peegeldus kapotil.

Pilt
Kasutaja avatar
marzer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 06 Aug 2006 21:13
Asukoht: võru-tartu
Autod: vaz2103,74a

Postitus Postitas marzer »

Värv oli siis liiga paks kui apelsinikoor jäi? Eeltöödega palju vaeva nähtud ju?
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

Põhjuseid võib olla mitu. Liiga väike pritsi düüs, liiga paks värv või liiga väike õhusurve pritsis. Kui on paks, siis saab vedeldada aga mitte väga - pärast ei kata enam midagi. Samas võib juhtuda, et teed vedelaks aga surve on ikka väike - lased voolama (sama juhtub ka siis kui on vedel värv ja suur surve kuid seda on kergem ennetada, peab osavate käteliigutustega olema lihtsalt)

Soovitaksin pritsi väga korralikult laiali võtta ja kõik ära puhastada sest kui tegu oli näiteks mõne vanema ala "veneaegse" püstoliga, siis peaks ta olema üsna suure düüsiga kuid võib karta, et ebapädevate töövõtete tõttu on düüs lihtsalt nii umbe läinud et jube.

Kui mina oleksin samas olukorras ja ei suudaks midagi muuta, siis laseks veel 4 kihti värvi peale ning pärast lihviks siledaks ning ajaks pastaga läikima.

[Muudetud: 7-10-2009 CozmonauT]
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Olude sunnil värvisin seal samas kuuris. Lihtsalt pole sooajsid ruume hetkel võtta. Plaanis ehitada soe garaaz kuid materjal , millest ehitanuks on veel mägede taga. Ene talve tahtsin mingisugusegi värvi peale saada(ei hakanud kallist värvi seetõttu ostmagi).
Kaks ust ja kapott on nihu kuid 1 uks on väga hea.
Seda ka veel ,et minu värvimised on jäänud 15 aasta tagusesse aega. Siis olid teised värvid , teised kohad, teised masinad.
Need uksed värvisin tutika püstoliga ja tutika kompressoriga kuid tolmuses kuuris ja õhtul .
Prits ja surve sobisid ning ka värvi paksus oli hea. Ma ise arvan, et üksasi on värvi tolm või lihtsalt tolm ning teinseks lasin liiga vähe värvi peale.
Aga mis ikka. Selle talve elab üle ja järgmine suvi peaks juba uus suur ja soe garaaz ka püsti olema. Ainult seina materjali taga on asi. Isegi tõstuk pidi olemas sõbral olema.
e
Elts
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Aga nüüd siis mõned pildid veel.
Tahaks järgmine nädal juba ülevaatusele minna.



http://picasaweb.google.com/Eltsonkel/L ... pzEi9-EhQE#
Vasta