21063, Josmu, 1986

21063, Josmu, 1986

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

täna sai proovitud lammaris igasuguseid turvavõid, ei suutnud leida kahte turvavöö komplekti, mis oleksid hästi istunud ning neil oleksid vastused olemas.
need, mis olin eile võtnud, need viisin tagasi. õnneks tuttav tööl seal, lubas teada anda, kui miskit head tuleb:P
täna siis sai keevitatud weidi kõrlvalistuja istme kronsat.
samuti keevitasin kokku ka juhipoolse originaali, panin peale, ajasime töökaaslasega asju weel linna peal. kõik normaalne. päewa lõpus pesin auto puhtaks, wahetasin riided ära, viskasin asjad autosse, panin hääled sisse, tagukäik ja.... ja iste murdus jälle ära!:S oi rsk, ma olin wihane.
kakkusin siis istme maha, juppeks, siis selle teise ja tegin kahest yhe. laudsin kokku tagasi ja nyyd nagu originaal:P peatugi kah olemas. ainult et koju jõudsin 2 tundi hiljem.
ajeee... liikluses on jätkuvalt tendents mitte arvestada Ladaga ning kui wend on 20 km mul sabas weninud pimedas ja lõpuks saab aru, et ma liigun Ladaga, siis on waja kohe täiega lappi anda ja must mööda sõita. Mööda sõita selleks, et minu ees jätkata sama kiirusega millega minagi. olgu siin kohal öeldud, et ma sõitsin 95-100km\h, mis sobis pool teekonda ka sellele bemari wennale ja mersu tyybile ja audi kutile jne jne. väga haige. aga noh, wähemalt mingi audi uimas 80ga ees ja ma olin sunnitud tast mööda sõitma. ilmselt mingisugune pensionär. aga noh. vähemalt kui lappi vajutasin, siis läks kah ikka nagu mööda ära:) syda läks soojaks, et võin ptyiptyiptyi usaldada. aga jah. sõidustiil on muutunud kyll. Ladaga olen ettevaatlikum, rahulikum, pigem mõtlen 3 korda ennem kui systin... polegi millega systida ju:D
Joss
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kui päris aus olla, siis enamuste ladade taga on väga sitt sõita. Heitgaasid on nii paigast ära, et minu niigi ahtakeseks suitsetatud kopsud sellisele vingurünnakule vastu ei pea.
Kes vähegi meenutab neid kämpidel toimunud automasside hommikusi käivitamisi, see teab, millest jutt.
Olgu, nõus, külmkäivitus on üks asi ja anname andeks, aga väga suurel protsendil seda marki masinatel maanteel või linnas sabas sörkides tekib minul igatahes tugev lämbumistunne.
"Rullnokka" ei pane, aga jah, ikkagi.... :sein
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

tjah, mina enda 06l heitgaase paika ei saanudki keerata:(
krt, miskit kolksub põhja all taga. ja mitte just aukudel waid kohalt wõttes, käiku vahetades. tundub nagu kardaanirist. samas on ka mingi sahin kah, või kahtlane kohin. vabakäigul veeredes. täna võtsin tööjuurde kaasa 2 risti ja leevendusmuhvi ning kardaani tugilaagri.
Joss
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

nonii. täna sain siis esimese keskmise näitaja oma ?igulil teada. olin tankinud ennist täispaagi, pannud odomeetri nulli ja sõitnud, sõitnud, sõitnud, sõitnud.... wahepeal tuli vajadus sisse lasta 10l lisaks, siis sõitsin jälle ja jälle. nii. täna lasin paagi silmini täis. jagasin ja korrutasin, korrutasin ja jagasin ja keskmine näitaja tuli 11,25. sinna juurde lisada weel mõningad ebatäpsused ja nüansid ning ytleme 11.5l\100km.
Tsiteerin V. Reljanit:"POOOLE PAHA!":D
Joss
v
VAZ
Foorumi kasutaja
Postitusi: 517
Liitunud: 22 Nov 2006 20:21
Asukoht: pole paikne
Autod: 21063

Postitus Postitas VAZ »

Kütusekulu laes ju. :(
Uutest CCCP aegsetest BA3-i varuosadest huvitatud.
p
Peep063
Postitusi: 229
Liitunud: 20 Juul 2007 09:27
Asukoht: Vändra / Tallinn
Autod: Vaz 21063 / Vaz 21061

Postitus Postitas Peep063 »

mul tuli maanteel keskmine 6,5l /100-le
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

see "pole paha" oli öeldud irooniaga, kui keegi aru ei saanud:P
kui ma lõpuks selle masina saan täiesti kõlksu ja kolksuvabaks, siis ma hakkan tegelema selle mootoripoolega:P
Joss
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

häh, mult on juba mitu korda kysitud, et kas ma olen raha peale wihane, et ma LADAga sõidan:D:D
Joss
h
hautz
Postitusi: 2276
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:55
Asukoht: elva
Autod: 2x lada2101

Postitus Postitas hautz »

Ma usun ,et pigem vaba raha meeldib sulle liialt:spin

[Muudetud: 23-9-2008 hautz]
.._____
./_____\ -KOPIKAS :)
(OIIIIIIO)
.U........U
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

ma ei tea. ma kyll ei kurda. saaks selle kytusekulu madalamaks, siis oleks normull:P
juba hakkan waikselt harjuma ka sellega, et iga väiksema lohukese peal tõmbab auto rohkem kreeni kui sõltumatu vedrustusega väljamaalased, kuigi jah, mis see LADA ikka nii väga oma maa auto on:D:D
Joss
h
hautz
Postitusi: 2276
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:55
Asukoht: elva
Autod: 2x lada2101

Postitus Postitas hautz »

MA ei näe korralikke pilte! :spin
.._____
./_____\ -KOPIKAS :)
(OIIIIIIO)
.U........U
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

häh:D ma ausõna ei wiitsi jamada nende piltidega. siin aja mõõtu ja topi yles ja siis märgi lingiga. tglt ma alguses jamasin, aga praegu pole wiitsimist. tglt mul digikas nagunii maal ja läpakas enam pilte pole:( aga noh, eks paistab, mis teha annab:P

täna siis sai autole antenn kylge pandud, ette keskkonsooli pioneeri 45w (oli wist) kõll, taha ostsin kah Mondeo originaalid lammarist hea raha eest. need mytsuvad päris edukalt:P aga esialgu jäid wanad wene omad. panin sisse ka Pioneeri cd-maki. timmisin nii ära, et bass tuleb tagant ja eest kõrged. julm mytakas on:D
Joss
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

hahaa. lahendasin yhe pisiprobleemi ära.
nimelt oli segukruvi siiani täitsa kinni keeratud. ikkagi oli coga jama ylevaatusel, aga noh, ära tehtud ta sai. probleemiks oli see, et kylmast peast ei saanud yldse sõita. lasid kaswõi 5 minti 2000 peal töötada, aga ei mingit tolku, wõtsid kohalt, siis tuli toores täitsa lõpuni wälja tõmmata, siis ajasid hoo esimesega sisse, ruttu surusid toore maha, wahetasid käigu ära ja kohe toores uuesti peale. suht tyytu ja ohtlik ka pealekauba. mõnes ristis wõib walel ajal wälja surra. no ja siis muud ei olnudki waja teha, kui kytusekruvi lahtipoole kruvida ja tyhikäiku timmida. nyyd kylmast läheb poole pöördega käima ja hommikul piisab ka sellest 2000st pöördest, et startida, sõidu peal wõib suht kohe 1500 panna ja mingi aja pärast maha lasta. õnneks auto lähen kiiresti soojaks ka:)
ainult ei kujuta ette, kui palju see kytusekulul kajastub, ta raibe niigi suur:D
Joss
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

ahjaaa...kui venemaalt suportid ostate, millel on klotsid ka kaasaś,siis soe soovitus- wisake need kohe minema. wähem näete waewa hiljem. esiteks need kuluvad meeletu kiirusega, teiseks nad sitad wilisevad nagu liinibussidel:S suht närvi ajab juba. õnneks mul wanad oli waid mõned sajad km sõitnud ja need on alles. mõni päew peaks ymber wiskama.
Joss
v
VAZ
Foorumi kasutaja
Postitusi: 517
Liitunud: 22 Nov 2006 20:21
Asukoht: pole paikne
Autod: 21063

Postitus Postitas VAZ »

Mul on ka need vene klotsid vilisema hakanud :mad: eelmisel aastal polnud mingit vilinat, aga nüüd ca. 4 k.km nendega sõidetud ja hakkasid vilisema. Tean, et siin foorumis oli kuskil juttu ka alternatiividest, kuid kahjuks ei leia enam seda teemat...
Varsti ostan uued kettad ning tahaks seekord kvaliteetseid klotse.
Uutest CCCP aegsetest BA3-i varuosadest huvitatud.
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

Pilt
Selline see lumivalguke on...

[Muudetud: 28-10-2008 josmu]
Joss
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

Pilt
Joss
j
josmu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 16 Mai 2007 22:12
Asukoht: Tartumaa
Autod: 2106

Postitus Postitas josmu »

krt, kas KÕIGIL läheb praeguse ilmaga auto niiii uduseks et kohe on udune. esimesed 30 min autosõitu ei näe midagi ja see udu ära ei lähe?
lahendusi sellele probleemile?
Joss
Kasutaja avatar
siksaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Aug 2007 21:05
Asukoht: Tallinn
Autod: VW Golf III

Postitus Postitas siksaator »

Algselt postitas: josmu
krt, kas KÕIGIL läheb praeguse ilmaga auto niiii uduseks et kohe on udune. esimesed 30 min autosõitu ei näe midagi ja see udu ära ei lähe?
lahendusi sellele probleemile?
Tuttav mure:D. Minul on igatahes mõte sinna poole liikunud, et peaks mingi lääneka salongiventilaatori sebima ja külge aretama:rolleyes. Siis ehk saab ka eest klaas puhtaks:rolleyes
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Tasuks vaadata kriitilise pilguga põhjamatt üle ja selle alune. Kui need sealt niisked, siis ära kuivatada ja ehk annab juba natukene asjale juurde. Lisaks kui ikka ei aita, siis üks võimalus on visata niiskusekoguja auto salongi - ise küll pole proovinud aga erinevates foorumistes räägitakse, et mingil määral pidi aitama.
Endal ka sama idee nagu eelkõnelejal, panen kahe selle originaal väga jubedat häält tegeva ventilaatorite asemele arvuti ventilaatorid ja loodan, et kui efektiivsemaks ei lähe, siis vähemalt ei ole enam seda efekti, et ei kuule ega näe. :spin
Vasta