21013, SexSix, 1988/2007 Hea vana käru.

21013, SexSix, 1988/2007 Hea vana käru.

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
r
rizto05
Foorumi kasutaja
Postitusi: 315
Liitunud: 28 Juun 2006 10:59
Asukoht: Vaida
Autod: Vaz 2101(70), 2101(74) 21013(83), 21063(90)
Kontakt:

Postitus Postitas rizto05 »

Mu Ladal olid all 7" laiad valud, mille ET oli 41. Tagumised rehvid, mis olid laiemad kui veljed, käisid vedrudele mõnikord hästi õrnalt vastu. Ees käis vastu ülemist õõtshooba rehvi sisemine äär.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Mina paneks nii ette kui taha lisaks Lada esimesed originaal flantsid.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
p
PohlA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 71
Liitunud: 26 Juul 2006 20:33
Asukoht: Rakvere
Autod: 2106“78

Postitus Postitas PohlA »

kui taha panna org. flants siis ei jää ju keskava kandma?
A-ringümber
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: PohlA
kui taha panna org. flants siis ei jää ju keskava kandma?
Aga mida ta seal ikka kannab. Mul enda masinal neid flantse küll ei ole, aga keskava on natuke suurem.. Pole mingit probleemi.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Postitus Postitas zajetz »

Algselt postitas: SexSix
Sai ostetud tagasihoidlikud valuveljed.6#14,4#98 ja ET38.
Anektoot:helistan siis rootsi numbrile(veljed ostsin Rootsist) eelnevalt olles valmis mõelnud ingliskeelse jutu.Telefonile vastab naisterahvas ja puhtas eesti keeles!
Siin nad siis nüüd on.
Küsimus:ET on sama mis VAZ 2106-e velgedel aga veljed 1 tolli (25,04 mm) võrra laiemad.Kas hakkavad vastu käima esisillas pöörates ja tagasillas sisekoopasse?
Minu autol 6*15J ja et38 Tagant kõvasti kangutades vastu kui lada flantsi vahele ei ole.
d
dasf
Postitusi: 1057
Liitunud: 12 Veebr 2003 15:05
Asukoht: järvamaa-Tallinn
Autod: 2x2105 2xBMW
Kontakt:

Postitus Postitas dasf »

mul 17 ja vastu ei käi
p
PohlA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 71
Liitunud: 26 Juul 2006 20:33
Asukoht: Rakvere
Autod: 2106“78

Postitus Postitas PohlA »

ratta poldid hoiavad ratast ju ainult ühes suunas(vastu poolassi), velg aga peaks istuma keskavaga poolassi randi peal mis tsentreerib ratta õigeks/keskele ja hoiab ära selle et ratas teistes suundades liikuda ei saaks, jutt hoopis teine kui on tikkpoldid(need poolassi küljes kinni), töö juures on käinud palju autosid millel valuveljed mis ei ole tehase omad, ja paljudel puudu plastmassist tsent. rõngad mis teevad keskava õigeks, kui neid rõngaid pole siis on keskava suurem ja velg on fikseeritud ainult poltidega.
ja kliendid arvavad et rattad balansist väljas, tegelikult paned ratta pinki--kõik ok, tegelik viga selles et rattas ei ole õigesti alla, seetõttu logistab ratta poldid lahti ja pole mingi ime kui varsti rattas sõiduaeg alt tuleb.

[Muudetud: 12-11-2008 PohlA]
A-ringümber
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

Olen 4a sõitnud autoga millel velgede keskava originaalist 20mm suurem. Õigemini originaalis 56.6 ja velgedel 74. Ei ole mingeid rõngaid kasutanud. Mutrid tuleb lihtsalt õieti kinni keerata, ehk tasapisi kõiki risti, mitte et järjest kõik täie rauaga kinni. Muidugi ainuke miinus on see, et aega kulub vähe rohkem kuid mul jällegi tikkpoldid.
p
Peep063
Postitusi: 229
Liitunud: 20 Juul 2007 09:27
Asukoht: Vändra / Tallinn
Autod: Vaz 21063 / Vaz 21061

Postitus Postitas Peep063 »

Mul on veljed 6x15 ja ET42,rehv on 205 lai, taga ei käi kuskile vastu, pidin ainult logarid ära võtma, ees lasin ülemist õõtshooba nati kitsamaks, muidu akkas pöörates vastu käima. Velje keskmisele avale lasin tsentreerimis rõngad lasta treida.
p
PohlA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 71
Liitunud: 26 Juul 2006 20:33
Asukoht: Rakvere
Autod: 2106“78

Postitus Postitas PohlA »

Algselt postitas: CozmonauT
Olen 4a sõitnud autoga millel velgede keskava originaalist 20mm suurem. Õigemini originaalis 56.6 ja velgedel 74. Ei ole mingeid rõngaid kasutanud. Mutrid tuleb lihtsalt õieti kinni keerata, ehk tasapisi kõiki risti, mitte et järjest kõik täie rauaga kinni. Muidugi ainuke miinus on see, et aega kulub vähe rohkem kuid mul jällegi tikkpoldid.
kui sul tikkpoldid siis ei olegi sellest suuremast keskavast probleemi, mina aga rääkisin sellest kui ratas kinnitub poltide mitte mutritega, nii nagu ladal originaalis.
A-ringümber
h
hautz
Postitusi: 2276
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:55
Asukoht: elva
Autod: 2x lada2101

Postitus Postitas hautz »

Jaa tagumised veljed toetuvad hullult keskavaga pooltelje:lol
See üks mm ei hoia seal midagi ,sest kõigi velgede keskava on alguses suurem;)
Esimestega on ,aga jh teine lugu.

Ja ma olen ikka suht kindel ,et veljed ei kao kuhugi ,kui koralikult pingutada:rolleyes
.._____
./_____\ -KOPIKAS :)
(OIIIIIIO)
.U........U
u
uzzac
Foorumi kasutaja
Postitusi: 859
Liitunud: 13 Aug 2007 00:19
Asukoht: prn/tln
Autod: Volvo S40

Postitus Postitas uzzac »

korralikutl tähendab siiski seda et momentvõtmega 120nm ja kõik...mitte käega loomajõuga või suruõhuga
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Esimene lumi.24.11.2008.

Postitus Postitas SexSix »

Arvake ära auto!
Pilt
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Õnnistati veelkord lumega Mulgimaad.

Postitus Postitas SexSix »

Kahjuks on jäänud auto lageda taeva alla. Oma lohakus,ajapuudus ja ka finantsolukord. Loodan,et siin metsade keskel erilist mudru taevast alla ei aja ja kevadel sulab ikka automoodi asi lumealt välja?!
Pilt
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Velgedest veel.

Postitus Postitas SexSix »

Velgedega kaasas poldid ja tsentreerimisrõngad. Üritasin eile ka rehve osta naabrite juurest (leitsin väga head rehvid odavamalt kui isegi reifendirektis) aga ei olnud tööpäev (laupäev)?! Ei tahetagi raha teenida?
Pilt
t
TimmThaler
Foorumi kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 19 Nov 2007 19:16
Asukoht: Pärnumaa
Autod: BMW e30, Volvo v40 T4
Kontakt:

Postitus Postitas TimmThaler »

jube kahju vaadata et niimoodi seisab, aga samas soola ta sul ei saa seal ja ei tohiks ju niiväga midagi juhtuda.
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Algselt postitas: TimmThaler
jube kahju vaadata et niimoodi seisab, aga samas soola ta sul ei saa seal ja ei tohiks ju niiväga midagi juhtuda.
Soola küll pole, aga niiskust on selle eest omajagu.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Talveuni.

Postitus Postitas SexSix »

Eelmine talv sai renditud garaaz linnas ja oma garaazist sõitsin rendi omasse esimese käigu ja tühipööretega. Et jumalapärast soolapritsmeid kuhugi ei lendaks. Politsei andis "tabro" ilma kindlustuseta sõitmiseks.
Kui nüüd maalt linna viiks isegi treileril siis ikkagi lenduks soolaudu igale poole. Vaatan kas see talv jätkub vahendeid üürida garaazi või ei. Siis tuleb muidugi passida ilusat kuiva ilma, et linna viia.
Ainuke mure lumehanges seismisel on oma maja-ja saunakorstnast tulev tahm,mis jätab värvi peale inetud mustad triibud kui lumi sulab. Üldiselt on see mahapestav aga mõnele heledavärvilisele autole sööbib värvi sisse.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Tänased liigutused.

Postitus Postitas SexSix »

Võtsin treila ja viisin auto linna. Lasin puhtaks pesta ja panin üürigaraazi.
Lootsin küll kuiva teega linna sõita aga hakkas lund sadama. Ja teehooldusfirma oli tasemel: juba oli tee soolatud.
Ots ringi ja mööda metsavaheteid linna. Õisu- Päidre- Ramsi- Heimtali- Männimäe. Üks lõik olnud isegi Mulgi Rallyl kasutusel. Mõnus libe oli! 4. käiguga tekkis alles pidamine. Selline kooslus libedaga pole just kõige parem.
Pilt
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Pidin ärandama.

Postitus Postitas SexSix »

Üle pika aja garaazis ja mida ma näen. Pagasnikus oma pool liitrit vett. Pagasiluuk on auto küljest ära ja laest oli pagasisse vett tilkunud. Ja üldse tundus auto vettinud- niiske. Lükkasin siis ta välja päikese kätte- autouksed pärani ja pagasist üks kummist põhjapunn ära. Enamus vett jooksis maha. Aga peale "tuulutamist" ei jõudnud autot vastu mäge garaazi lükata! Süütevõtit polnud kaasas. Eks ma siis võtsin roolisamba ümbrise maha ja süüteluku klemmplaadi küljest ära. Ja saigi auto käima ja garaazi.
peab kindlustuse tegema ja ülevaatusele minema. Huvitav mitu korda hind võrreldes eelmise aastaga tõusnud on?
Vasta