21063, Intrega, 1988

21063, Intrega, 1988

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

Polegi pikka aega kirjutanud. Ega ma suurt teinud ka pole, alles paar päeva tagasi hakkasin uuesti tegema.

Kuna ühes porikoopas logarit polnud (ees), siis ajasin auto pukkidele ja võtsin ratta alt ära. Hakkasin siis pahtlilabidaga ära kraapima, ise kartes "ei tea, mis sealt alt nüüd välja tuleb".
Roostet pole, kui ainult pindmist selt juhul. Koopad on hästi ära tehtud. Isa ütles, et ta oli kahurimäärdega teinud. :D
Pilt ka siis sellest ühest koopast:
Pilt

Täna sain siis oma esimese rellaka kogemuse. Krt, ma kartsin rellakaga lasta, aga kes siis ikka minu eest seda teeb. Egas midagi, isa pani lamellketta külge ja hakkasin karpide roostes kohti puhtaks lastma - pole hullu midagi. :P
Nüüdseks juba päris palju tehtud.
Pilte ka sellest:
Pilt

Ma kõikidest kohtadest ei viitsinud teha hetkel. Eks hiljem teen! :puzzled
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

Võtsin teise poole logari ka maha - samasugune ilus nagu teise poole on plekk. Lisaks võtsin tuled eest ja kapoti pealt. ;)

Paar üldisemat pilti ka:

Pilt
Pilt

Need täpid on vist pahtlitolmust. Seal iluvõre all on ükd suur mõlk, ilmselt oli autol mootor peal ja seega ei saanud seda välja lüüa - isa läks kergema vastupanu teed ja pahteldas.

Edasise plaani kohta siis nii palju, et plaan täiesti osadeks võtta.

[Muudetud: 30-4-2007 AsjaPulk]
j
joala
Foorumi kasutaja
Postitusi: 105
Liitunud: 22 Jaan 2007 11:14
Asukoht: Tallinn , kalamaja .
Autod: puudub :(

Postitus Postitas joala »

Algselt postitas: VAZ
Algselt postitas: AsjaPulk
Mitu lülitit peaks olema "kellade laual"? Kaks, kolm?

Minu omal on seal 2 lülitit (tuled ja udutuli). Uuematel on vist tagaklaasi soojenduse lüliti kah sinna pandud ja vanematel 06-tel käisid kojamehed sealt eraldi lülitist tööle ? Keegi targem võiks täpsustada...
mul on ainult 2 .
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

Tekkis selline küsimus, et mis see vaakum jagajale juurde annab? Olen näinud muidu kõikidel seda vaakumit jagaja küljes, aga minu omal pole... :puzzled
Kasutaja avatar
siim789
Foorumi kasutaja
Postitusi: 735
Liitunud: 07 Apr 2006 18:56
Asukoht: Rapla, Alu
Autod: Vaz 2107 90a, Ford Taunus 81a, BMW e39 530dA Touring 00a

Postitus Postitas siim789 »

vaakum peaks reguleerima süüdet vastavalt koormusele kas siis varajasemaks või hilisemaks
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

Jälle üks küsimus päevakorral. Mis värvi on tehtud 06'te salonge?

Olen kohanud bee?e, punaseid (polstrid, istmed, vaip). Kas on tehtud ka musta vaiba, polstrite ja istmetega?

Ise mõtlesin, et millist värvi sisu valgele autole hästi sobiks, seega must, aga just see, kas on tehtud. Peab ikka originaal tulema! :D
m
Mikk5
Foorumi kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 06 Sept 2003 11:38
Asukoht: Tartu
Autod: peagi tulekul ;)

Postitus Postitas Mikk5 »

Sõbra isa 063- el. oli küll must sisu tehasest, niiet tuli ka musta sisuga isendeid.
Edu masina taastamisel!
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Mõtle sinise või bee?i peale, mustad on nati igavad:rolleyes
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1390
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Minu kogemus näitab, et vaakumist seal jagajas on kõige rohkem kasu probleemide tekitamiseks:D Kui sul on korras oktaankorrektoriga jagaja, siis ole sellega rahul, see oli ka 06-lt algselt peal.

Salonge peaks olema sisuliselt igat tooni - bee?e, musti, halle, pruune ja kirsipunaseid. Viimane on minu lemmik. Seda, kas oli ka helepunaseid salonge nagu 03-l, ei oska öelda.
Sinist salongi 2101-2106-tel polegi näinud, küll aga tagaveolistel Fiatidel.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Algselt postitas: Mel
Sinist salongi 2101-2106-tel polegi näinud, küll aga tagaveolistel Fiatidel.
Siit foorumistki ühe kasutaja '85 063-l ja väga kena tumesinine sisu, polstritel pressitud ornamendid, vaipki sinine.

Valiku teeb kirjumaks teiste mudelite polstrite kasutamine, neid on tõesti arvestatav kogus, kui veel eksportvariantide omad juurde arvata, uuematel ka kõiksugu pehme kattega ja eri värvi viirutuste-triipudega. Pane kasvõi 05-te plastikust ukspolstrid, ka neid on vähemalt 4 eri värvi.

Musti uksepolstreid olen ka müügil trehvanud, Rakveres Mindora poes ja hinnaks oli vist midagi 250-300 kanti. Võimaluse korral osta uued;) Btw, kui keegi pakub algusaastate 05-e tumepunaseid veatuid polstreid, oleksin kindlalt huvitatud!

[Muudetud: 8.5.07 GTA]
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1390
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Varasema jutu juurde. Tagumisel tiival oli ikka algselt gabariittuli. Käisin tuhnisin kinnituseks veidi garaa?is:Pilt
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1390
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Tagumine pool ka:Pilt
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

Vahe peal olen auto veel edasi lammutanud, ning saanud terve hunniku varuosi, enamus uued. ;)

Pilt

Pilte hiljem, kuna digikal on vooluandjad tühjad. :D
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

Natuke värskemaid pilte:

Pilt
Pilt

Olen suutnud muretseda Lada originaali käigukanginupu (viis käiku), terve hunniku igasuguseid tüübleid, originaali rehvirõhu manomeetri (pakendiga), käepidemeid (üks esimene ikka puudu).

;)

Üle jäävad 03'e jupid, kui keegi midagi tahab, küsigu!

(Millegi pärast on eelmised otselingitud pildid kadunud?! :puzzled)

[Muudetud: 26-5-2007 AsjaPulk]
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

Tere siis üle pika aja! Pole tükk aega siia midagi kirjutanud, sest pole autot teinud. Lihtsalt ei viitsinud ja tahtsin suvest lõbu tunda rohkem ("suvest", sest see näeb rohkem sügis emoodi välja).

Ajasin siis ükspäev jälle auto aia tagant sisse. Kuna garaa? oli igasugust kola täis, siis eile ja täna korrastasin seda. Täna oli õnne Valgel jälle sooja kesküttega garaa?i elama asuda! :D

Hakkasin siis värvi ja pahtli eemaldamisega pihta.
Keegi on suutnud vasaku tiiva nurha kunagi ära rihtida. Selline pilt tuli pahtli ja värvi alt välja:
Pilt

Varsti eemaldan ka selle poole suunatule ja lasen sealt alt ka haljaks + koopaääred. Muidu on päris viisakad tiivad. Roostet nagu polegi!

Muid pilte:
Pilt
Pilt

Ega's midagi, kui varsti pahteldama ja krunt peale. Siis saab taldlihvijaga mässata terve kere kallal jne. ;)

Üks küsimus ka. Kas pahtel käib halja pleki peale või tuleb ennem krunt lasta? :rolleyes
Kasutaja avatar
Suska
Foorumi kasutaja
Postitusi: 340
Liitunud: 25 Juul 2006 10:59
Asukoht: Eesti
Autod: 2103

Postitus Postitas Suska »

Algselt postitas: AsjaPulk
Üks küsimus ka. Kas pahtel käib halja pleki peale või tuleb ennem krunt lasta? :rolleyes
Meie külas käib halja pleki peale. Lihvitakse kuni rahul, siis krunt ja saab veel lihvida ja pahteldada.
m
Marduss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2007 14:03
Asukoht: Keila
Autod: vaz 2105

Postitus Postitas Marduss »

Ikka halja pleki peale, vähemalt mina tegin nii.
if the sparks don't fly, it rides too high!
a
AsjaPulk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 274
Liitunud: 25 Mär 2007 20:59
Asukoht: Saue vald, Vanamõisa küla
Autod: [b]BMW 728iA[/b]
Kontakt:

Postitus Postitas AsjaPulk »

No selge. Täna ostsin pudeli Buvanoli, saab mõnest kohast sügavamale pugenud rooste lahti! ;)
c
Chobram
Foorumi kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 18 Juul 2003 13:22
Asukoht: Järvamaa/Tallinn
Autod: Toyota Celica '96 ja Corolla '77

Postitus Postitas Chobram »

Happekrunt
Kruntvärv
Pahtel
Täitekrunt
Värv

ise kasutan sellist järjekorda. toorele happekrundile krunt peale (happekrunt jätab nii õhukese kihi, et ei saa matistada.) ja siis pahteldama. siis täitekrunt, et natukenegi peita laiskusest tingitud kehvasti lihvitud pahtlit jms ning lõpuks värv.
2
2emty
Foorumi kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 24 Apr 2007 16:49
Asukoht: Võntküla Taebla v. Läänr mk.
Autod: vaz-21063

Postitus Postitas 2emty »

Algselt postitas: AsjaPulk
Üks küsimus ka. Kas pahtel käib halja pleki peale või tuleb ennem krunt lasta? :rolleyes
sellest siin palju juttu olnud :yllatunud
lihtsalt oleneb millist pahtlit kasutada, mõned tahavad krunti ja mõned ei taha
kui ma ikke õigesti asjast aru olen saanud :rolleyes
Suletud