2103, grimes, 1980a. MÜÜDUD!

2103, grimes, 1980a. MÜÜDUD!

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Imo need veljed ei sobi üldse, hetkel. Kui masinale teha korralik cleanlook, taguots vähe madalamale lasta ning ilusam värv siis oleks OK. Hetkel veljed sutsu overkill, et võiks vähe tagasihoidlikumad olla. Aga põhiline on see, et sa ise rahul oled;)
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Mina ei hakka oma kadedust igastahes varjama:wow Vähegi korralikumad amordid alla saad, et kere laiali ei lammutaks, korralik originaalilähedane värv, kõik liistud läikima, karusnahk salongist minema ja olekski ideaalne masin.

:P
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Auto ka madalamaks, siis ilusam vaadata.. Aga mulle ka see velg eriti ei meeldi, eelistaks pigem viie või seitsme kodaraga velgi, aga eks asi ole maitses :)
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

NUjah velgede koha pealt ju valikut ei ole... sellise hinna suhte juures. Või on :rolleyes
Endale veljed muidu meeldivad. Madalamaks tuleb kindlasti. Aga mitte kohe.

Präägu väljas ja võtsin salongi laiali seest. Istmed välja ja matid välja. Panen präägu pigimatti sisse :D
r
RG
Foorumi kasutaja
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Sept 2004 14:41
Asukoht: viimsi
Autod: Bmw 750i
Kontakt:

Postitus Postitas RG »

veljed on küll super ilusad ga ei tea kuidas kere mõjuvad mul juba 14 tolli väike hrim sees kui suurest august läbi peab minema.
Vanametalli,mööbli,vanatehnika ja kodukraami utiliseerimine
+ 372 50 51 300
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Algselt postitas: RG
veljed on küll super ilusad aga ei tea kuidas kere mõjuvad mul juba 14 tolli väike hrim sees kui suurest august läbi peab minema.
Tänud ! :spin
Peab ise kah lootma kõige paremale siis et midagi ei juhtu ;)
1
1w
Foorumi kasutaja
Postitusi: 68
Liitunud: 05 Jaan 2007 19:26
Asukoht: Tallinn
Autod: 1985a 21013
Kontakt:

Postitus Postitas 1w »

:)Said oma vanale ja väsinud vankrile suured tõllarattad alla.;)
Ei tegelikult sellise raha eest on velgi küll.:rolleyes
Ainult edu!:bouncing
Ziguli on sõiduriist, mitte riistapikendus.
d
dasf
Postitusi: 1057
Liitunud: 12 Veebr 2003 15:05
Asukoht: järvamaa-Tallinn
Autod: 2x2105 2xBMW
Kontakt:

Postitus Postitas dasf »

mina oma 17 velgedega küll midagi ei karda istuvad ilusasti all ja aukudega olen ma harjunud kuna neid meie teedel piisavalt palju :kuri aga edu auto ehituses velg on kena
p
Paskaak
Foorumi kasutaja
Postitusi: 124
Liitunud: 26 Mai 2006 17:20
Asukoht: lääne-virumaa
Autod: 2105 C20NE (115HP)

Postitus Postitas Paskaak »

tikk-poltide peale pole mõelnud?
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Algselt postitas: dasf
mina oma 17 velgedega küll midagi ei karda istuvad ilusasti all ja aukudega olen ma harjunud kuna neid meie teedel piisavalt palju :kuri aga edu auto ehituses velg on kena
Tänud. Kas sul endal on 4x98 auguvalem. Kui kah 4x100 siis kuidas nad alla jäid.
On sinu veljed kõveraks kah läinud vms :rolleyes
Tore olex ette teada :P

Oskab keegi ehk värvimis kohti pakkuda kus värvida lasta. Eeltööd tulevad minu poolt. Hind võiks jääda kuni 3000.-
Algselt postitas: Paskaak
tikk-poltide peale pole mõelnud?
Ei ole veel mõelnud. Aga arvad et parem varjan ?

[Muudetud: 8-4-2007 grimes]
d
dasf
Postitusi: 1057
Liitunud: 12 Veebr 2003 15:05
Asukoht: järvamaa-Tallinn
Autod: 2x2105 2xBMW
Kontakt:

Postitus Postitas dasf »

jah velje augu vahe 4x100 ning pikka poola reisi vastu pidanud
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Nii ostsin nüüd uued poldid ära. Hakkasin siis proovima ja oh jamat. Jälle sama jama nagu vanade poltidega. Avastasin et velgedel on nii sügav ja pikk koonus. Et poldi pea upub sinna siisse ära ja võtmega enam keerata ei saa :sein
Nüüd tuleb osta vist hunnik mutreid ja mutrid sinna poldi peadele otsa keevitama :(
Või on mõned paremad lahendused. Muidu läheks jälle niisama 224.- poltide peale mis on kasutud. :sein :ylbe
Kas nii võiks teha ja kas nii jääks normaalne :rolleyes Kui keevitan siis mutri veel otsa. Et olex see võtme haakumis pind parem. Sest seda sellel poldil on kuidagi väga vähe :kuri :(
Andge nõu mis nüüd teha... vaevalt velge ümber puurima hakata on kergem töö :sein

Tegin pildi kh. Seal isegi näha seda. Et orig poldil on seda võtme pinda rohkem kui valuvelje poldil. :rolleyes

[Muudetud: 9-4-2007 grimes]Pilt
w
wilson
Foorumi kasutaja
Postitusi: 534
Liitunud: 13 Mär 2004 19:45
Asukoht: haapsalu
Autod: 21053
Kontakt:

Postitus Postitas wilson »

kui endale valukad vaatasin siis oli sama jama.otsi metalli firmadest kuuskant latti ja siis selle lasta treida.või teine asi siis plokikaane poltidest tikkpoldid teha ja mutri süsteemi peale!!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ega ma asjata tikkpoltide ja pikkade mutrite peale oma masinat ümber teinud ;)
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthre ... &pid=72013

[Muudetud: 9-4-2007 logman]
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Algselt postitas: wilson
kui endale valukad vaatasin siis oli sama jama.otsi metalli firmadest kuuskant latti ja siis selle lasta treida.või teine asi siis plokikaane poltidest tikkpoldid teha ja mutri süsteemi peale!!
Oot kas kuuskant latti treides sellest siis uus võti teha ?
Või kuidas olex lihtsam nende keermelattidega vms ?
Kuidas need kinnitan ? Keeran sisse ja keevitan kinni. Ja pärast mutter peale ? :puzzled
to logman: Kui tegid. Siis ehk seletaksid natuke mulle seda ;)
Kas nii nagu ülal pool mainisin ? Millised keermelatid olex tugevad sinna ? Kas plokikaane tikkpoldid nagu wilson mainis ?
Samas kui teen ka keermelatiga jne. Kas siis sammuti sama jama ei teki ? Kui mutter upub sinna koonusesse uuesti ära vms ? Ja enam keerata ei anna :sein

[Muudetud: 9-4-2007 grimes]
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Seletada pole siin muud, kui et keermelatt unusta ära.
Lada plokikaane polt igavesti kobe asi spilkade (tikkpoltide) tegemiseks. Ühest poldist saab kaks spilkat. Tugevus ja sitkus piisavalt tasakaalus, et neid tõllarattaid ka kinni hoida - 10.0
Rummule kinnitamisel kasutasin Loctite 648 liimi (Fügen Welle-nabe). Kangeim kraam, mis minu kätte juhtunud. Mõeldud igasuguste liitmike liimimiseks, kus tegemist võllide-(hammas)ratastega. Praktika näitas, et poltidele mõeldud keermeliim ei hoia nii hästi kui tarvis.
Mutrid 22mm kuuskandist, sest tegemist 4x100 valemiga aluvelgedega ja siis on koonuse kandepind laiem.
Keermed ja koonus nagu originaaliski.

Minu samaari all on sellised:Pilt
w
wilson
Foorumi kasutaja
Postitusi: 534
Liitunud: 13 Mär 2004 19:45
Asukoht: haapsalu
Autod: 21053
Kontakt:

Postitus Postitas wilson »

Logman tegi juba asja puust ja punaseks :D
v
versus
Foorumi kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 19 Juul 2004 22:57
Asukoht: tallinn/haapsalu
Autod: =O=

Postitus Postitas versus »

Mina paneks ikka 2mm suurema koonus seibi ka ja tavalise mutri, et tekitada tsentriline jõud poldi sisse. Võibolla on olemas ka spets mutrid, koos liikuva koonusseibiga, juhul kui spilkasid kasutad. Muidu kui polt (mutter) hakkab ühe serva peal velge kandma siis on üks asi oht poldi augud välja venitada ja teine asi töötab polt ka kõvasti suurema koormusega. Kokkuvõttes on polt katki, ratas alt läinud ja velje augud ka rikutud. Muidugi iseasi kui suured need jõud seal konkreetselt on, arvatavasti peab ka sinu lahendus.
h
hendu
Ladaklubi Liige
Postitusi: 296
Liitunud: 04 Juun 2006 19:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 2105

Postitus Postitas hendu »

Enda ladale panin 4x100 valemiga veljed alla kasutades polte, millel olid tsentreerivad koonus seibid vahel, tüki hind oli 20.-.
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Muidu logman-ile suured tänud et selle mulle ilusti selgeks tegi. Juba oligi mõte tegema hakata. Aga kui nüüd ilusti mõtlesin. Siis ju mutter. See ju upub sama moodi sinna koonusesse. Mis muidu keermestasid teised otsad ise jh ?

Kui nüüd minna nende koonus seibide juurde. Siis ehk oskab keegi öelda kus selliseid müüakse :) Endal kah siis 4x100 valuvelg. Ehk siis neid tsentreeritavaid koonus seibe olex vaja :rolleyes
Suletud