"traktor"2121,motamees,81

"traktor"2121,motamees,81

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
k
Kiwa
Foorumi kasutaja
Postitusi: 174
Liitunud: 06 Jaan 2004 17:35
Asukoht: Valga
Autod: e36 coupe

Postitus Postitas Kiwa »

äge aparaat.. peaks endale ka midagi sellist ehitama metsa vahel kündmiseks...
Töö tegi ahvist inimese, inimene ostis ?iguli
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Aga kus sul see mets asub, kuidas sa ta sinna kavatsed viia, tänaval sa ju sellega sõita ei saa.
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Loodetavasti kavatsed sa mootoriruumi ka kuidagi kinni katta. Pärast üsma ebamugav muda ja pasa alt mõnd vajalikku remonditööd teha.

Ja korralikud valgustuseadmed, ehk töötuled kuluvad kindlasti ka metsas ära. Seega prozektorid katusele!
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
c
chp
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 10 Dets 2009 12:44
Asukoht: Tallinn
Autod: informatsiooni kogumine,varuosade ost-müük

Postitus Postitas chp »

Ma nüüd vabandan ette ära, aga mul on kogu selle infotulva keskel lõpuks asi segaseks muutunud....et lada sild ja niva sild ja siis veel niva poolasse vaja..... Niva poolasse mul on mingi õlleraha eest annetada...aga kogu gemüüse on suht segaseks muutunud. Lugesin küll kogu teema läbi, aga ...kui sul "traktoril" kõik sillad all ja toimivad...mis neist siis vahetada?...

Tervitustega....Virgo@hommikuselt unine....
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Kriisale- Mets asub 20km kaugusel. Sinna aga on võimalik sõita enamuses metsades. Natuke tuleb linnast väljasõidul patustada ka. Eks saab harjutada kohe esimese sõiduga offroudimist.

Landyle- Kapott tuleb ikka peale. Rohkem vihma vastu. Muda meil seal suht vähe. Kapotil alles otsad kitsamaks tegemata, sellepärast peal ei olegi veel.
Tagumine töötuli tuleb ikka ka. Viimane reis kippus tavaliselt pimeda peale jääma. Esitulest peaks piisama. Võre taga olev tuli on udulamp ja see näitab väga laialt. Töötule panen ilmselt kabiini klaasi taha. Katuselt võivad oksad selle minema viia.

CHPile- Lugu oli selles, et otsides Niva tagasilda juhtusin (oli kasulikum) hoopis tervele Nivale. Niva tagasilda vaja järgmise projekti jaoks. Nüüd on kaks võimalust
1- Panna traktorile alla tavaline sild (Niva sild peab ju järgi jääma).
2- On ka võimalus (lootus) saada niva poolassid ja sillatala. Üks poolass (saadav) on keere ja kõlbab ainult traktori alla. Et vähem jamada jääbki saadav tala ja traktori alt võetavad korralikud poolassid/piduriosad järgmist projekti ootama. Traktorile lähevad aga alla mittekvaliteetsed osad. Selle variandi puhul ei pea kogu silda ära võtma ja tavalise sillaga jamama (vedru toetuskohad tuleks ilmselt ümber tõsta). Tuleb aga sebida kusagilt üks Niva lisavelje.
Mõlemad varjandid tulevad erinevatel asjaoludel ilma pidurita.

Kunagi oli ka küsimus, kuhu saab Nival panna sobivalt mootori massi. Leidsin omale sellise koha. Juhe saab olla päris lühike ja ühtegi lisaauku puurima ei pea.Pilt
C
c
chp
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 10 Dets 2009 12:44
Asukoht: Tallinn
Autod: informatsiooni kogumine,varuosade ost-müük

Postitus Postitas chp »

Heaküll...nüüd sai puust ja punaseks. Aga ma uuriks veel et mis eesmärgiga siis järgmine projekt ka niva silda tahab? Laius/kõrgus?
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: motamees
Kriisale- Mets asub 20km kaugusel. Sinna aga on võimalik sõita enamuses metsades. Natuke tuleb linnast väljasõidul patustada ka. Eks saab harjutada kohe esimese sõiduga offroudimist.

Landyle-
Tagumine töötuli tuleb ikka ka. Viimane reis kippus tavaliselt pimeda peale jääma. Esitulest peaks piisama. Võre taga olev tuli on udulamp ja see näitab väga laialt. Töötule panen ilmselt kabiini klaasi taha. Katuselt võivad oksad selle minema viia.
Kui kavatsed kasvõi paar kilomeetrit "patrustada", siis on minu SOE soovitus taha kasvõi üks pidurituli panna. Kõige odavam/lihtsam on osta tagumised haagise tuled. Maksid poes ca 40 kr/tk. Võid need panna ju tagumise seina külge.
EI kao need katusetuled kuhugi, kui paned need katusel pandava raami/toru alla peitu. Sinna saad korrga panna nii ette, kui taha näitavad tuled.
Kabiinis sees klaasi taga oleva tule idee on nõme, sest hakkab raudselt sind ennast segama.

Tulede paigutusest:
http://www.landrover.ee/est/galerii/200 ... mage24.htm
http://www.landrover.ee/est/galerii/200 ... image1.htm
http://www.landrover.ee/est/galerii/200 ... mage13.htm
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Juttu oli ju tagumisest töötulest. Kui ma töötan, siis olen väljas ja see ei sega. Nõme oleks ta tagurpidikäigu tulena. Aga eks seda asja peab väheke mõtlema- paigutus, pidurituli,töötuli, millised.
Võtan soovitust arvesse, Kuigi vahelejäämisel oleks patt niigi suur. Tuledeni ei jõukas asjaga nagu keegi.

Niva silda on vaja laiuse pärast. ARK ei luba ise velgesid ümber teha, küll aga võib silda vahetada.
C
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Nüüd läheb pisut teemast välja küsimiseks, aga kui silda võib vahetada, siis mis tingimustel, kas võib siis ka näiteks ketaspiduritega silla alla panna?
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
c
chp
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 10 Dets 2009 12:44
Asukoht: Tallinn
Autod: informatsiooni kogumine,varuosade ost-müük

Postitus Postitas chp »

Siis sa muudad juba pidurisüsteemi ka ju....selle kohta on ARK-is kohe raudselt kellegil midagi öelda....
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Ketaspidurite kohta ei oska öelda. Mul ARK ametlik luba Niva tagasild alla panna 04-le.
Kui sa suudad neile ära põhjendada muu silla vajalikkuse ja sobivuse, siis võib-olla saad ka loa. Mul oli vajalik lisaseletused ja eskiisjoonised, kogu projekti kohta. Loa taotlemine ja see asja-ajamine ei maksa midagi.
Samas, kui loa saad, vaja hiljem (peale töö teostamist) teha ekspertiis. Ainult ekspertiis maksab 3500eek, peale selle veel ümberregamine. Oled sa nõus selliseid summasid (muidugi + materjalid ja töö) loovutama tagumiste ketaspidurite nimel?
C
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Mina loomulikult paneks need ketaspidurid alla ja ARKile ei maniks sellest midagi.

Aga see on jama, et pead selle asjaga ka avalikul teel sõitma. Kui vahele jääda, siis trahv on ikka päris suur ju :S
c
chp
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 10 Dets 2009 12:44
Asukoht: Tallinn
Autod: informatsiooni kogumine,varuosade ost-müük

Postitus Postitas chp »

Muuseas..ma siin ammu olen mõtteid mõlgutanud...kui niva jupid korralikult tehtud toruraamile üle tõsta...kannataks isegi kalasaba mustrit alla panna...et kerguse tõttu...ja siis ei tohiks olla mingit raskust asi isetehtud aiatraktorina arvele võtta..(et patustamist vältida).....
Asja humoorikamaks muutmiseks lisan 4x4 foorumist Niva kohta ühe lingi
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Noh ega ma plaanigi kohe ketaspidureid alla kruvima hakata. Ungarlaste lehel kunagi oli jutt sellest ja samas ka hoiatus, et igas riigis ei pruugi see päris seaduslik olla. Samas kui ikka vihasemat masinat ehitad ning vähe pommikindlamat tagasilda vaja on, siis võiks juba ju mõne piduriketastega variandi panna.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Asi niikaugele jõudnud, et saab värvima hakata.
Selleks, et aknakumm värviseks ei saaks ja kummi ääre alune värvine oleks, tuleb kummi alla tõmmata nöör.Pilt
C
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Töö käib.Pilt
C
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

keretööd on valmisPilt
C
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

jäänd veel tagasild ja klapisääretihendid.Pilt
C
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Pull aparaat...

Matt roheline, et saaks metsas märkamatuks jääda? ;)
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Märkamatuks pole metsas vaja jääda. Pigem väljapool metsa.
Mattrohelise peale mõtlesin nagu kohe. See nagu sobib sellisesse kohta. Ei tahtnud aga raha raisata ja otsustasin oma vanad värvijäägid kokku miksida. Tulgu siis missugune toon tahes. Kuna aga enamus jääkidest oli oranz ja kollane, siis tuli meelde ka koolis õpitu. Kollane ja sinine annab rohelise. Panin siis värvi tumendamiseks sinist sekka ja tuligi roheline. Olin tooniga (peale kuivamist täpselt vene BTR-i värv) väga rahul. Peale pritsides selgus, et kogu see kemüüse on lõpptulemusena matt. Kõik kokkusegatavad värvid olid aga läikivad. Ilmselt seal mõni pisike kana nende värvide vahel kitkuda oli. Lisaks kuivab sadolin pea ööpäeva - see kemüüse aga 20 minutiga.Pilt
C
Vasta