VAZ 21011, hugovaher, 1976

VAZ 21011, hugovaher, 1976

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Tere. Mul oli mitmeid mõtteid. Üks oli selline, et lisasin (juba sügisel) aux juhtme (kõige labasemal viisil saades indu vene netiavarustest), mille plaanisin viia kindalaekasse, et siis sealt telefoni abil telefoni salvestatud lugusid lasta (lihtsalt muusika oleks tulnud läbi raadio kõlari). See plaan kukkus läbi, sest raadio ei taha tööle hakata. Mul paar võimalikku lahendust hetke probleemile on, aga ei ole olnud aega armatuurlaua alla otsima minna.
Teine mõte, mis mulle üha enam meeldib, on see, et panna see siiski mingeid FM kanaleid mängima. Seda ma aga ei oska ise teha, seega pean kedagi paluma seda teha. Kunagi käis foorumist läbi üks teade, et keegi Pärnus sellise asjaga tegeleb, et ehitab vanu raadioid ümber, st paneb uue sisu. Kirjutasin. Praegu ei ole tagasisidet veel saanud. Kui Sa tead kedagi, kes oskab aidata, oleks info eest igati tänulik.
Kolmas mõte oli soetada endale siiski täis töökorras raadio (ikka see sama Videoton), millest siis neid kahinaid ja sahinaid ja vene, ukraina, poola kanaleid kuulata.
Ma püüan selgitada välja, kas mu hetkel autosse paigaldatud raadio üldse töötab, kui jah, siis püüan mobiili ja aux lahendust. Kui ei tööta, siis proovin leida kellegi, kes sisu ära vahetaks.
Aitäh mõtete jagamise ja heade soovide eest!

viaccess kirjutas:Raadiot plaanid jätta kesk ja pikklained mängima, või on mingeid muud mõtteid?
Hetkel päevasel ajal saab kesklaines kätte 1035 khz töötava Radio Eli (venekeelne usuraadio) või pikklainelt 225 khz Polskie Radio 1. Öösel aga valik suureneb (Vesti FM 1413 khz, Radio Svoboda 1386 khz, Radio Ukraine int. 1431khz ja palju muud, näiteks Radio Romania aktualitet mis laseb ka väga head muusikat.) Pärnus hästi kuulda Radio Merkurs Riiast 1485khz.
Samas võib mittetöötavat raadiot ümber teha 88-108 FM laineala peale või lisada AUX sisend või bluetooth vastuvõtja... Ise teen nii et säilitan kesklainet, aga ümberlülitades LW ehk pikklaine peale aktiveerub bluetooth vastuvõtja ja saab mängida telefoni pealt kasvõi internet raadiot. (LW pealt ei tule suht miskit enam ja järjest kaob sealt kanaleid, nüüd ka lisandus üks eetri segaja kaugloetavate arvestite näol mis töötab 64 khz peal ja katab kogu LW laineala)
Need olid minu mõtted raadio osa pealt.
Edu ilusa auto korrastamisel!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas viaccess »

Otsisin ühe vana postituse ülesse, kunagi sai selline lahendus tehtud.
http://ladaklubi.ee/foorum/viewtopic.php?p=73052#p73052
Ei mäleta miks aga tulemus ei olnud hea auto peal testimisel ja paigaldasin uuesti MW/LW näppimata originaalkonditsioonis Videotoni.
Praegu sõiduks kaasas üks vana "Selga" mis ümber ehitatud bluetooth kõlariks. 4x18650 akutoitel, ühe laadimisega laulab kuni nädala, laadida saab micro-usb telefoni laadijaga.
Manused
IMG_20170610_160609.jpg
IMG_20170610_160609.jpg (57.11 KiB) Vaadatud 14151 korda
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Turvavööde kinnitused aknalaua all?

Postitus Postitas hugovaher »

Täna alustasin turvavööde paigaldamist. Tõepoolest, keermestatud augud, kuhu poldid kinnitada olid istme all olemas. Kõik 6 tükki. Kui hakkasin paigaldama ülemisi otsi, sattusin segadusse. Minu mäletamist mööda oli mu isa autol kinnituskohad C piilaril. Kui katted maha võtsin, leidsin küll 3 ümarat auku, aga ei ühtegi keermetega.
Siis tuhnisin netis ja leidsin lahenduse, kus tagumiste turvavööde kinnituskohad on hoopis aknalaua all vasakul ja paremal pool.
Foto on tehtud pakiruumist vaatega üles.
Ja nüüd siis ei jää muud, kui kinnitadagi sinna?

Pilt

Aga siin on üks Norma turvavööde paigaldamise juhend, kus ongi näidatud kahte kohta, sõltuvalt autost. Pisut kummaline on minu jaoks see aknalauale paigaldamine.
https://www.drive2.com/l/2504158/
Kasutaja avatar
sansa
Ladaklubi Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 30 Sept 2010 15:04
Asukoht: otepää
Autod: BA3 2101, 2105,21013, Viamobile

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas sansa »

Autod millel rullikuga turvavööd siis need ju aknalauale kinnitatud. Aga ikkagi peab kinnitus olema piilari küljes ka: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopi ... =18&t=5938
Žiguliga juba igav ei hakka.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Rullikuga küll. Aga nagu ma juhendist aru saan, siis kinnituvadki neil masinatel, millel piilari küljes keermestatud auku pole, rihmad läbi aknalaua.
Ja kui ma loen seda Norma turvavööde juhendit, siis seal on märkus teatud rihmade kohta- "autodele kuni 30 aprill 1978 (rihma kinnitus punkt asub aknalaual)". Samas on ka märkus, et 02-l olid need keermestatud augud siiski piilari küljes (sest neil tagaaknalauda pole).
Minu 1975. aasta lõpu masinale võiksid minna turvavööd tähistusega РБ4-02.
sansa kirjutas:Autod millel rullikuga turvavööd siis need ju aknalauale kinnitatud. Aga ikkagi peab kinnitus olema piilari küljes ka: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopi ... =18&t=5938
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas logman »

Ärge selle tjuuninguga nüüd endid üle ka reguleerige :D. Rulliga turvavööd tulid 2105 tootmisse jõudmisega.
i
Indrek06
Foorumi kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 17 Juul 2011 21:08
Asukoht: Ida-Virumaa
Autod: 21011, 2105, 21061, 530d e39

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas Indrek06 »

Väga kena kopikaline! :) Kuid mis auto värvikood on kui saladus pole? Plaan nimelt enda null-üks ka taoliseks siniseks võõbata, aga kahjuks ei tea seda õiget koodi mille järgi värvi tellima peaks. :)
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Tere, tänan! Nõukaaegset koodi kahjuks ei ole alles. Tänapäevase värvikoodi kirjutas maaler mul pagassi ühele kleepsule. Eks seda tooni on vaja igal autol eraldi klapitada. Kui huvi on, siis ma lähen vaatan järele.
Indrek06 kirjutas:Väga kena kopikaline! :) Kuid mis auto värvikood on kui saladus pole? Plaan nimelt enda null-üks ka taoliseks siniseks võõbata, aga kahjuks ei tea seda õiget koodi mille järgi värvi tellima peaks. :)
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Rihmad paigas

Postitus Postitas hugovaher »

Täna enne kinno minekut sain tagumiste rihmade ülemised otsad ka paika. Tagaistme seljatugi välja, aknalaud välja. Tehase augud aknalauas olid tehtud ca 2 cm mööda, tuli uuesti teha. Ei läinud kaua. Visuaalselt muidugi pisut häirivad, samas, ka väikese hoo pealt millelegi otsa sõites (mitte, et see oleks eesmärk) võivad tagaistuja hambad ja nina juhi kaela üsna sügavad jäljed jätta. Turvalisus ennekõike. Kui näituseautoks teen, siis viskan välja ja vahetan tagaaknalaua kunstnahast katte terve vastu.
Pilt ka.

Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Antenn paigas

Postitus Postitas hugovaher »

Antenniga oli jama. Kunagi oli välja tõmmatud antenniga vastu oksa sõidetud ja sellest ajast saati tolknes see lahtiselt. Milles asi? Püüti siin paika panna, aga ei kinnitunud nagu oma kohale. Ometi tiiva sees pidi olema vastav koht (metallnurk koos kummipuksiga, lükka aga sisse). Sain täna lõpuks antenni lahti keeratud ja uurida, milles asi. Asi oli selles, et oks oli tekitanud antennis pinge ja see andis järele jala juurest st antenni alumine ots oli lahti tulnud ja lebas lahtiselt tiivas. Vähemalt selline pilt mulle antenni auku vaadates avanes. Näpitsatega tirisin teise poole välja ja viskasin auto juurde maha. Panin uue antenni paika (läbi augu juhtmete ajamine oli paras tegu, aga traadi abiga sai tehtud) ja kõik töötab. Siis uurisin lähemalt ka vana antenni. Puhastasin selle kahurimäärdest, lükkasin alumise otsa klõpsti omale kohale tagasi ja mul on nüüd teine antenn ka varuks. Korras!
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Õhtune sõit

Postitus Postitas hugovaher »

Suveõhtune sõit.

Pilt
u
urmas11
Foorumi kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 31 Jaan 2012 08:59
Autod: 2101,2101,2101

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas urmas11 »

Super tulemus,tahaks juba oma silmaga näha.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Raadiost veel

Postitus Postitas hugovaher »

Ma ei ole veel alla andnud. Sain ühe raadio tagavaraosadeks. Sealt sain ka skaala indikaatorit edasi liigutava nööri koos vedruga. See töö- nööri õigesse kohta saamine, oli ikka paras pähkel. Tund aega pusisin. Ikka jooksis siit valesti ja kui nööri jooksma sain, siis oli mujalt maha tulnud. Lisaks tuli nuputada, mis pidi nöör jookseb, loomulikult panin alguses valesti. Aga lõpuks sai korda. Raadio ise autos pilti ette ei võtnud (ma tean, et ei peagi, mõtlen ülekantud tähenduses). Arvan, et kusagil on mingi kaitse veel vahel, milleni ma ei ole jõudnud. Loodetavasti jõuan. Enne aga peaks vist lihtsalt otse akult katsetama.
Pilt raadiost kah.
Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Signaal töötab

Postitus Postitas hugovaher »

Sai mässatud signaalidega. Ei töötanud ühed. Ei töötanud teised (õigemini töötas vaid üks kahest signaalist). Juuli alguses sain kolmanda paari, mille täna ära puhastasin ja üle värvisin. Nüüd on auto küljes ja üürgavad nagu peab.
Siin pildike signaalidest enne korrastamist:
Pilt
Ja siin pärast:
Pilt
Viimati muutis hugovaher, 16 Juul 2017 19:22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Õli vahetatud ja filter ka

Postitus Postitas hugovaher »

Kapoti alla ei ole veel puhastamisega jõudnud, aga ühe pildi vahetatud õlifiltrist panen ikka.
Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Raadiost

Postitus Postitas hugovaher »

Täna leidsin auto kaitsmekarbi juurest raadiokaitsme. Oli läbi kärsanud. Vahetasin ainsa klaaskaitsmega, mis mul varuks oli (oma raadio juhtme küljes olevast kaitsmekorpusest) ja kontrollisin, kas vool on- oli. Seejärel eemaldasin oma raadio küljest kaitsmekorpuse (sest milleks kaks, ja pealegi, mul oli vaid üks klaasist raadiokaitse) ja kavatsesin ühendada voolujuhtme raadioga, siis aga kärsatasin kogemata roolisamba vastu minnes selle ainsa kaitsme läbi :D Nii, nüüd pole muud, kui paariks päevaks Riialinna vaatama (puhkus ikkagi) ja kui tagasi, siis alles saan kontrollida, kas mu raadio siis töötab või ei. Ise loll, aga ma ei imesta, sest täna praeahjul pirni vahetades suutsin samuti korgid välja lüüa. Elektrikut minust ei saanud (ja põhjusega).
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Raadio töötab!

Postitus Postitas hugovaher »

Riiast tagasi. Sain kaitsmed Ülo ärist. Ühest piisas, aga neli sai tagavaraks ka. Kõik juhtmed külge pannud keerasin nuppu ja hakkas tööle! Suurepärane! Katsetasin ka oma aux juhet, see töötab, aga midagi on seal pisut viltu, muusika tuleb, aga vokaali tuleb kehvasti. Samas- see mind hetkel ei huvitagi, sest ma leidsin jaama, mis päris selgelt kõlas. Küll venekeelne, aga auto on ka vene, ei nurise. Võiks olla ka selline raadio, mis võtab vastu tänapäevaseid kanaleid. Selle teemaga tegelen edasi, aga muidu saan oma pikas tööde nimekirjas jälle midagi maha kriipsutada.
Video ka:
https://www.youtube.com/watch?v=zwa9DcN ... e=youtu.be
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Veel kord turvavöödest.

Postitus Postitas hugovaher »

Ma piinan veel pisut selle turvavööde teemaga. Seis siis selline, et nüüd on autos ees 1978.aasta omad ja taga 1981. aasta omad (ja keskele saan ka spetsiaalselt keskmise turvavöö). Ja tagavaraks on mul täiskomplekt vanu (nii ette kui taha ja päris viisakad). Punkt. Nüüd seisab ees tagumiste amortide vahetus. Uksepiirajad tahtsin välja vahetada. Ja mootoriruumi ära pesta.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Mõned fotod

Postitus Postitas hugovaher »

Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Augusti esimene õhtu, uued rehvid

Postitus Postitas hugovaher »

Täna tõstsin rattad ringi. Alla said need veljed, mis ma kevadel liivapritsiga puhtaks lasin teha ja uuesti üle värvida. Neile peale läksid aga kokku kogutud uued vanad rehvid. Uued siis selles mõttes, et nendega pole sõidetud ja vanad selles mõttes, et need on diagonaal-, mitte radiaalrehvid. Elementaarne, ütlevad paljud. Kilpidest läksid kolm vahetusse. Õnneks on neid mul mitu komplekti, kahjuks aga on paljud neist kas roostes, kriimulised või mõlkis. Kunagi võiks soetada uue komplekti ka. Rattaid vahetades sain näha ka seda, missugune on sildade seis ja pean tunnistama, et roostene. Nagu mu sisetunne ütles, on järgmine suurem töö esisild ja tagasild täies mahus ära remontida. See töö jääb aga järgmisesse kevadesse. Nüüd naudin sõitu.
Kui ilma on, siis pühapäeval tahaks Mellistesse laadale põrutada.
Mõned pildid tänaõhtusest tiirust.
Mõni ülesvõte autost siit ja sealt nurgast:
Pilt
Pilt
Mõni foto rehvidest:
Pilt
Pilt
Ja suurepärasest augustiõhtust:
Pilt
Vasta