VAZ 21011, hugovaher, 1976

VAZ 21011, hugovaher, 1976

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Töö käib

Postitus Postitas hugovaher »

Väike update: masin on värvimises. Katus, mis oli korralik, sai meistri abiga jälle vana läike tagasi, ülejäänud värvitakse üle ja mai lõpuks loodan ise jälle rooli istuda. Enne automaalri juurde viimist jõudsin pisut iluravi teha, ajaviiteks. Vahetasin esimeste suunatulede klaasid uute vastu (vanad olid kruvikeermekohast pragulised) ja samuti vahetasin ära kaassõitjapoolse tagatule klaasid (vanad olid ka kulunud ja tuhmid). Oleks veel nokitsenud, aga mõtlesin, et enne värvimisest tulekut ei ole mõtet. Nädal ja mõned päevad peale kannatamist. Äkki järgmisel nädalal õnnestub mõni pilt ka panna sellest, kuidas asi edeneb. Igatahes olen Ladaklubi foorumile tänulik, et sealt kaudu asjaliku inimese leidsin. Muide, tema tegi ka Kaalika 06 (ookerkollane), mis sai mõni aeg tagasi aasta projekti valimisel vist kolmanda koha, kui ma õigesti mäletan. Olen seda autot ka Tartu linna peal näinud ja mulje on hea. Ahja, pean siinkohal tänama ka Rauli, kes aitab indu üleval hoida ja abistab küll pealtnäha pisikeste, kuid automehele oluliste detailidega (nagu näiteks gofreeritud toru koos splintklambritega). Tervitused siinkohal Peipsi äärde (oled sealkandis nüüd vist). Loodan, et järgmisel nädalavahetusel kohtume!
Kasutaja avatar
simmer
Aasta Projekt
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Sept 2007 11:05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Autod: 2102-75

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas simmer »

:) pisiasjadest saabki lõpuks ühe ilusa terviku! Hea teada, et peagi jälle üks auto läbinud noorenduse... kui uskuda eeloleva nädalalõpu ilmaennustust
https://www.yr.no/place/Estonia/Viljand ... /long.html
siis jääb leida vaid veel õige teekond, et vältida suuremaid teetöid ning õigeks ajaks kohale veereda.
http://album.ee/node/29692133/50363255
Raul
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Alati ei lähe kõik libedalt

Postitus Postitas hugovaher »

Oli üks ebameeldiv seik autoraadioga, aga kes vana asja meelde tuletab... :)
Viimati muutis hugovaher, 01 Juun 2017 15:17, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas reiner »

Lihtsalt minu arvamus: antud juhtumi puhul ei ole ju selles kirjavahetuses näha, et müüja kinnitaks tehtud diili. Kuigi ostja vaatevinklist jääb mulje, et jutuajamine jõudis järjega sinna maani, et võiks järeldada kokkulepet.
Müüja oleks võinud vähemalt teada anda, et on uus huviline jne.

Miks ma üldse praegu seda asja kommenteerin on see, et olles ise väga palju erinevaid asju läbi foorumite müünud ja ka ostnud, siis suht kähku sai selgeks, et igasugused "kindlad ostjad" ja "bronnijad" saadan ma viisakalt kukele. (eriti need kes isegi ei vaevu helistama)
Kui on kindel huvi osta, aga järgi tulemine võtab aega, siis mingi osa summast ette. Sellega näeb ära, et kui "kindel" huviline on. Eriti veel selliste asjadega, millest soovin kiirelt lahti saada ja ruumi vabastada - no tõesti ei ole mul viitsimist kellegi teise palgapäeva oodata, et saaks 20€ asja müüdud..

Hiljuti sai üks auto pulkadeks võetud ja ühes teises foorumis osa detaile maha müüdud. Nii mõnigi "kindel" ostja jäi headest asjadest ilma, kuna kui tekkis teine huviline, siis viisakusest proovisin veel kontakti võtta. Ja siis enam esimene kõnedele ei vastanud ja hiljem ise tagasi ka ei helistatud.

Kuna kirjasõpru ei otsi ja ise ei viitsi telefonis trükkida, siis Lõustaraamatus müümist väldin. Lisaks saab telefoni teel paremini aru kas on tõesti kindel huviline või niisama tilganäppija..

Aga ootame maalitud auto pilte :D
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Õnneks on mul üks samasugune olemas, küll pisikeste puudustega, aga elan üle.
Viimati muutis hugovaher, 01 Juun 2017 15:18, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Progress

Postitus Postitas hugovaher »

Nüüd siis lubatud pildid. Aega veel läheb, aga las ta siis läheb. Ja küllap peabki minema, kui täna ette, homme kätte, siis tekiks kahtlus, et miski on tegemata jäänud.
Vana pleekinud värv on saanud läike ja värskema tooni ka.
Pilt
Pilt
Pilt
Ja mõned pildid veel vahepealsest seisust:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Asi edeneb

Postitus Postitas hugovaher »

Jälle nädalake möödas ja tööd tehtud. Nädalalõpuks loodab uue kuue selga saada.
Pilte kah:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Uus kuub!

Postitus Postitas hugovaher »

Nüüd siis asi nii kaugel, et uus värv on peal. Pika ootamise lõpp paistab. Aga oli ka, mida oodata. Äkki homme juba?
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Lõputööd

Postitus Postitas hugovaher »

Tänane seis selline:
- õhuvõtuavate katted vaja paika panna;
- tagatuld putitada (ilmselt pirnivahetus- külge läks uus st parema väljanägemisega tuli, aga pirnid ununesid vahetamata);
- uksed reguleerida- ei lähe hästi kinni, kuigi vanad tihendid. Ju siis fiksaatorite tagasi kruvimisel sai nende asend liiga sissepoole. Vaja vaadata;
- tagaklaasi tihendi kiil paigaldada;
- küljeparbi liistud- need ei taha kinni jääda. Tüübleid on mul kahte sorti: valged- need, mis olid algselt autot ostes kaasa pandud (eelmine omanik oli liistud maha võtnud ja tüüblid andis kotiga kaasa) ja mustad- need ostsin netist. Mustad on uued. Aga need ei taha hästi püsida. Nüüd siis tuleb ilmselt otsida vanakooli tüübleid juurde ja siis uuesti proovida. Kui kellelgi on selles vallas kogemusi, palun jagage. Kas on ka uute tüüblitega olnud probleeme? Kuidas saite küljekarbiliistu paika ja püsima? Kas on mingi nipp, kuidas seda liistu paigaldada?
- ja siis tuleb veel antenn paika panna. Ostes oli antenn pisut lahti. Nüüd tuleb leida jälle õige pesa, kuhu antenni jalg sisse surada.

Siis võiks auto olla seisus, et ta koduhoovi tagasi tuua saan. Aga töid on veel, mida teha.
Esimene suurem asi logarid paigaldada. Tagumised sain juba Raulilt (suur tänu!!!) ja esimesed saan ehk Urmaselt (tänud ette!).

Homme lähen autot vaatama. Pole üle kuu aja näinud.
Kasutaja avatar
simmer
Aasta Projekt
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Sept 2007 11:05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Autod: 2102-75

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas simmer »

1.pane tüübel avasse
2.suru tüübli keskmine tift sisse
3.paigalda liist
kasutatud liistude puhul tuleb vaadata ka liistu seisukorda just nendest kohtadest kus varem tüüblid asunud
(et poleks paindes ääred).
keskmise tifti surumisel võib vanema auto küljekarbi plekk järele anda see tähendab vajub ära ja on hiljem
liistu paigaldamisel takistuseks kuna tüübel ei ulatu liistu siseprofiilini ning ei fikseeri liistu.
Olen proovinud ka eemaldada selle tüübli külge sulatatud tifti ja asendanud selle tõmbeneediga.
sama välismõõduga tõmbeneedi küll pole aga lisasin elektipistikute komplektist plast vooliku tõmbeneedile peale
ja lõpuks mulle tundus et tüübel jäi väga hästi oma kohale.
P6180384.JPG
P6180384.JPG (70.75 KiB) Vaadatud 11995 korda
P6180385.JPG
P6180385.JPG (75.56 KiB) Vaadatud 11995 korda
P6180386.JPG
P6180386.JPG (92.04 KiB) Vaadatud 11995 korda
P6180387.JPG
P6180387.JPG (86.49 KiB) Vaadatud 11995 korda
Kasutaja avatar
simmer
Aasta Projekt
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Sept 2007 11:05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Autod: 2102-75

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas simmer »

veel pilte
P6180388.JPG
P6180388.JPG (72.45 KiB) Vaadatud 11993 korda
P6180389.JPG
P6180389.JPG (68.87 KiB) Vaadatud 11993 korda
P6180390.JPG
P6180390.JPG (136.5 KiB) Vaadatud 11993 korda
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas SexSix »

Jumala pärast ära selliste mustade tüüblitega jända. Originaaltüübel on valge poolläbipaistev. Paned oma kohale ja väikse haamriga lööd tihvti sisse. Karbiliist peab olema servadest sirge, kui on kasutatud, siis just tüüblite kohal väiksed mõlgid.

Lootsin netist leida õigest plastist tüüblite pildi :oops: Ok, midagi leidsime. Nõukaaegse plasti värv.
https://www.kuldnebors.ee/search/varuos ... 2f81e6.jpg
Kasutaja avatar
simmer
Aasta Projekt
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Sept 2007 11:05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Autod: 2102-75

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas simmer »

mina ei ole ka kasutanud neid musta värvi tüübleid aga leidsin kolikastist mõned ja proovisin seda paigaldada ...
välimus ja mõõdud samad mis originaalil ainus vahe mida tundsin ongi see tift mis ei liigu võrreldes originaaliga aga ehk keegi võib siin rohkem oma kogemusi jagada.
P6180383.JPG
P6180383.JPG (69.21 KiB) Vaadatud 11977 korda
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

karbiliistude paigaldamine

Postitus Postitas hugovaher »

Aitäh nõu eest! See liistu paigaldamine tüüblitega oli mulle paras peavalu. Püüdsin mõelda, kuidas see tüübel sinna käib ja liistu hoidma jääb ja asi ei tundunud kuidagi toimivat. Teema võti on aga tüübli õige paigaldamine :) Ühesõnaga- tüübel paksemat otsa pidi karbi sisse suruda, siis väikse kopsuga sellele väljaulatuvale nn punnile pihta ja tüübel peaks paigas olema (väljaulatuva osa sisse löömisel surub see tüübli tihkelt vastu augu serva). Ja liist käib peale lihtsalt surudes.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Täna koju!

Postitus Postitas hugovaher »

Täna peaks olema see päev, millal ma auto koju saan tuua. Tegemist ilmselt jagub, uste tihendid vajaksid vahetamist, sest vanad on räbalad. Uste kinni saamisega oli tükk tegu nagu ma kuulsin ja tõenäoliselt tuleb neid veel reguleerida, kui uued tihendid paika saavad. Pagasnikuluuk sai ka lõpuks nii, et jääb kinni (sinna sai juba uus tihend vahele). Tuled said tööle. Uued aknatihendi kiilud paigaldati ette ja taha. Uus tagatuli, uued suunatuled külgedele. Tänaseks jäi veel puhatsus ja poleer. Vaeva on nähtud tõesti kõvasti ja mul on hea meel, et värviteema nüüd ühel pool on. Pildid ja kommentaarid ilmselt õhtul hiljem.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Sneak peak

Postitus Postitas hugovaher »

Auto on käes. Olen tulemusega rahul. Pisut veel nokitsen välimuse kallal (embleemid jms). Siis teen rohkem pilte.
Hetkel panen selle: Pilt
Kasutaja avatar
Tony_2106
Foorumi kasutaja
Postitusi: 732
Liitunud: 06 Dets 2011 20:36
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Autod: 2015 Aixam City
Kontakt:

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas Tony_2106 »

Ilus sinine masin .... Jõudu!
Tony_2106
2020.a. Aprilia SX Factory 2T krossikas. 6-käiku.
2015.a. Aixam City 400cc Diisel (Automaat)
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Pärast

Postitus Postitas hugovaher »

Täna õhtul kella seitsmest üheteistkümneni mässasin auto kallal. Kella vaatasin alles siis, kui ukse lukku panin.
Esmalt- ühendasin ära tagurpidikäigutule. Sel käib massijuhe eraldi ja ju ununes. Pärast käivitasin mootori, panin telefoni auto taha filmima ja kontrollisin, kas töötab. Töötas! Samas avastasin, et tagumiste gabariitide ja piduritulede juhtmed on ilmselt vahetusse läinud. Mõtlesin juba eile, et kuradi erksad tagatuled on. Tegelikult olid need piduritule pirnid, mis gabariitidena särasid. Homme, kui aega, siis kruvin lahti ja tõstan juhtmed ringi. Juhtub.

Veel- eile avastasin, et juhipoolne salongituli ei põle. Pirn- mõtlesin. Täna tuld lahti võttes aga selgus, et pirn oli pesas üldse viltu ja nägin palju vaeva, et tuld lahti saada. Kui sain, siis oli pirn pooleks ja klemmidest, mille vahel pirn istub, ülemine oli ära murdunud. Nojah. Masendus. Aga kuna alles jäänud ja küljest tulnud metallitükk oli piisavalt pikk, siis painutasin ta parajaks, lükkasin õigesse kohta vahele, nii et püsima jäi ja panin uue pirni sisse. Töötas. Kedagi siin süüdistada ei saa. Mul ei ole õrna aimu ka, mis selle tule sees varem toimus. Pikemas perspektiivis aga vahetan selle asja välja uue vastu. Uue vana vastu siis.

Veel- käisin salongi oma käega ka veelkord üle. Maaler oli põhjaliku puhastuse teinud, aga noh... omanik näeb asju, mida võõras ei näe. Võttis aega- esmalt aknad (seest väljast), siis lagi, siis uksed (küljed, alt, paneelid), siis põrand, siis armatuur, siis istmed. Võib rahule jääda.

Lõpuks vaatasin, et enne magama ei saa, kui mõned pildid ka tehtud. Selleks pidin ikka uue embleemi ka külge kruvima ja taha panin tagasi Zhiguli märgi, mille ma kahest vanast kokku panin.
Pildid all. Kuna läks hämaraks, siis värv on pisut teine, tegelikult on ilus sinine.
Kui homme aega, siis teen mõned pildid ka lähemalt.

Muresid- uste kinnikäimine. Üks tagumine uks käib siiski vaid esimesse astmesse, jääb küll lukku, kuid seda tuleb reguleerida. Samas, enne, kui ma uued tihendid panen, ma seda ilmselt ei puutu.
Tänaseks aitab.

Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Tony_2106 kirjutas:Ilus sinine masin .... Jõudu!
Aitäh!!!
Kasutaja avatar
coprone
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 11 Juun 2017 02:24
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 21099, Volvo 960

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas coprone »

Vot see on kena, eriti just originaal pisidetailidesse süvendumine :)
Vasta