Kevadekuulutamine 2012 22. aprillil! - Edukalt toimunud!

Kevadekuulutamine 2012 22. aprillil! - Edukalt toimunud!

Juba toimunud üritused
Kasutaja avatar
sansa
Ladaklubi Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 30 Sept 2010 15:04
Asukoht: otepää
Autod: BA3 2101, 2105,21013, Viamobile

Postitus Postitas sansa »

Käisin eile luurel.
Kummikud on tõesti rangelt soovituslikud, osa matkarajast on laudteed. Enamus kohti olid juba 2 nädalat tagasi lumest puhtad ja kuivad. Nüüd ei tea mis on vihm matkarajaga teinud.
Kindlasti on ka poriseid lõike.

Homme lubab kella 15:00 aegu sadama hakata. Tolleks ajaks peaks matk läbi olema.

Käisin ka sauna juures, seal on lõkkeplats väljas.
Ilusa ilma korral saab seal grillida. Kui aga vihma sajab siis saab kaminas grillida(restid on kohapeal olemas).

Matka pikkus on umbes 3.4 km.
Žiguliga juba igav ei hakka.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ma nüüd ei tea... :puzzled

Ei, tegelikult tean ikka .... :), sest no kui ei teaks, siis ei saakski. Aga tahan, et saaks!

Lühidalt teema järgmine, et kunagi sai siinsamas foorumis mokaotsast kraaksatatud, et frankide bordouksi proovimiseks on kokkusaamisi ikka ja alati ees.
Teeme siis algust või sedamoodi...

Igatahes, hoiatan ette, et kel kindel tahtmine teada saada, mis asi see on ja kas ta grillwergi kõrvale tõesti nii hää maitseb nagu herr logman igalpool taevani kiitnud on, siis nüüd tekib selleks hää võimalus. Tasuta!
Jahh, pakun seda kraami söögi kõrvale mekutamiseks, aga kogu selle toiminguga on üks säärane lisaklausli lugu, et SEE vein ei ole mitte narrimise jook ja paluks soovijail pokaal kaasa võtta.
Ei pea olema mingine suur lähker (nii mõõtmatutes kogustes seda ikka kodumaale ma ei jaksanud transportida :P ), piisab ka täiesti tavalisest veinipokaalist.
Miks?
Kõik see "peenutsemine" ikka selleks, et mekkimise ajal just need õiged lõhna- ja maitseretseptorid töösse saaks rakendada.
... ja siis vaatame, kas tegemist on ikka peenutsemisega :lol .

Igasugune plasttopsist jookide mekkimine või kulistamine on mu jaoks lihtsalt selle joogi alandamine, narrimine.
Iga märjukese jaoks olgu oma õige anum.
No ja kui kellelgi tekib kunagi tahtmine end umbjoobesse juua (pole selle üritusega absoluutselt seotud!!!), siis hää oleks, kui ta võtaks mu nõuannet kuulda ehk selle jaoks kasutagu, palun, viina.
Vein ja õlu täitku oma õiget eesmärki ;).

Nõnnapalju muu maailma rahvaste juures omandatud kogemustest ja kultuurist.

Seda pokaaliasja pole mina välja mõelnud, see lihtsalt on nii (nagu looduse seadus, mida muuta ei saa):
http://www.barprof.ee/kas-teadsid-et-oi ... ini-hinge/
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Administreeriv toiming

Postitus Postitas logman »

 ! Sõnum kasutajalt: logman
Teemat on hüpitatud.
Kasutaja avatar
sansa
Ladaklubi Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 30 Sept 2010 15:04
Asukoht: otepää
Autod: BA3 2101, 2105,21013, Viamobile

Administreeriv toiming

Postitus Postitas sansa »

 ! Sõnum kasutajalt: sansa
Teema on liigutatud.
Žiguliga juba igav ei hakka.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Teate mis?
Mulle meeldis :)
Ja kaasasolnud kahele naisseltsilisele kah meeldis.
Lennundusevärgi giidi jutt läks neil küll ühest kõrvast sisse ja teisest välja nagu naissoost olevuste korral see tavaliselt käib, kui tehnilisema poolega tegemist :P , kuid tühja sellest.
Igaühele midagi - nii võiks vist kogu ürituse lühidalt kokku võtta.
Kes sai pilooditoole proovida ja igatsugu mõõduriistasid uurida-näperdada, kellele tõid Mati Meose teadmised teraslinde natuke lähemale, kellele andis rahuldust viimane kevadine lumepallide loopimine, kellele saunaõhtu ja jääauk jne, jne...

Ise loodan, et sain ehk natukenegi paotada ust sisenemaks ülikeerulisse veinimaailma, kus õpitakse seda jooki hindama hoopis teisest küljest kui ma isegi ennem avastuse tegemist arvama olin harjunud.
Algatuseks loodan, et proovijad on minuga nõus teemal, et grilloleng ja söömine ei pea tingimata kandma ainult kõhutäitmise rolli, vaid seda saab rikastada ja meeldivaks muuta katsetades lisamaitseainetega, milleks antud juhul oli päris tavaline odavama otsa naudingutugevdajaga, nimeks Bordeaux Philippe de Monsegur.
Hea, kui kellelegi natukenegi miskit külge kleepus.
Võite nüüd julgelt edasi katsetada näiteks kasvõi kohaliku toodanguga.
Aga mina niipea bordouksi sõltuvusest ikkagi lahti ei lase ning olen õlle jätnud saunakõrvalise ja palava suvepäeva poolt tekitatud õhtuse janu kustutaja rolli täitma :D.

Tore oli taas näha, tore oli seninägemata tegelastega üheskoos miskit teha!
Kohtumiseni!

Pilt
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Tore värskes õhus viibimine jälle tehtud. Aitäh Sansale väljasõitu korraldamast!
Lennundusmuuseum oli üks tõeliselt hea üllatus ning Mati Meos väga muheda ning asjaliku jutuga. Kindlasti soovitan kõigil muuseumit külastada, kes sinna pole veel sattunud. Lennudusmuuseum Eestis võib tunduda isegi veidi kummaline (palju meil seda lennudust siis on), aga samas hea näide, kui midagi väga tahta, siis on võimalik enda soovid ja unistused ellu viia. Võrdluseks, näiteks automuuseumit pole meil senini olemas.
Matkarada Pühajärve ääres oli ka tore ning tekitas kindla soovi tervele järvele kunagi ring peale teha.
Saun ja seltskond on head nagu alati:)
Lisaks väikene "sõidupäevik" ka. Seekord oli sõiduvahendiks 8-klapilise mootoriga 111. Kahepäevase ringi pikkuseks kujunes 792 km. Sealjuures Tallinnast tankisin paagi "silmini" ja tagasiteel varsti peale paagi tühjenemise märgutule sütimist (märgutuli süttis 672 km läbimise järel, paak on mahutavusega 43 liitrit) uuesti tasa täis. Kuluks tuli sedasi arvestades 5,4/100km. Kui siia panna kõrvale linnas kahe järjestikuse paagitäiega saadud kulud 6,9 ja 6,8 100 km kohta, siis ma olen selle autoga väga rahul:)
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

Minagi jäin väga rahule kevadekuulutamisega-tänud Sansale.

Lennundusmuuseum oli minugi jaoks väga meeldiv üllatus. Kuigi olen põline tartlane, tuli taolise "pärli" olemasolu linna külje all üllatusena ning loodan, et satun sinna teinekordki. Kas nüüd iga aasta, nagu hr Meos soovitas, aga korra viisaastakus ikka.
Nii motoriseeritud matk kui ka Pühajärve matk olid toredad ning hästi läbimõeldud. Lumesõda kirss tordil!
Harimäe torni ma ei jõudnudki, tehnilised probleemid juhtisid väikse grupi vapraid sõidumehi enne saunani. Minu autol suutis nookur end lahti kruvida (jälle), Roni traktoril kadus jõud ja Kyti autol vajas meeskond puhkust.
Lõkke ääres jututada väga ei saanudki, kolistasin enamus aega kapoti all. Saun oli hea, sai veidike vettinud varbaid soojendada.
Loodusretked on alati lahedad, ilmaga ka väga vedas. Kanuumatkal näeme!
Jõud taga, peab minema.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Vasta