06. aprillil Suurel Reedel "Kevadekuulutamine 2007." (edukalt toimunud, lisatud video)

06. aprillil Suurel Reedel "Kevadekuulutamine 2007." (edukalt toimunud, lisatud video)

Juba toimunud üritused
Vasta
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

06. aprillil Suurel Reedel "Kevadekuulutamine 2007." (edukalt toimunud, lisatud video)

Postitus Postitas logman »

Seoses varakult lõppenud talvega (ehk sai ta läbi selleks korraks :puzzled ) arvan, et on saabunud paras aeg korraldada üks korralik Ladaklubi kevadetervitus. Plaanikski siis kasutada ära Suur Reede et ette võtta kergemat sorti matkake neljarattalistel Eestimaa läänepoolses osas.
Retke sisuks on tutvumine mõningate ajalooliste väljapanekutega Haapsalu linnas ja samuti heidame põgusa pilgu Matsalu puisniitudel, roostikus ja loopealseil asuvasse linnu- ja loomariiki. Kahjuks seavad aeg ja ilmaolud selliste grupiettevõtmiste juures alati omad piirangud, seepärast ei ajanud eesmärki väga suureks, kuid Matsalu lahele saab ring ümber tehtud igal juhul.

Matk toimub seega 06. aprillil 2007.a.

Haapsalu väikelinnas asuvad Eesti Raudteemuuseum, ja Sidemuuseum. Pääse on Rdt.muuseumis 40.- (riikilik püha!). Kuna Rannarootsi muuseum on suletud, siis jääb aega sellevõrra rohkem kolada Matsalus või teha mõni pildiklõps Piiskopilinnuses.

Hakatuseks kogunemegi 06. aprillil kl. 11:00-ks Haapsallu raudteejaama juurde, kus meid ootab muuseumi direktriss.
Sealt edasi liigume vastavalt aja võimalustele. Väga kaua ei tahaks linnas viibida, sest uskuge mind, Matsalu lahe ümbruses on praegu võrratult ilus aeg. Patt oleks seda mitte nautida.
Sõit algusest lõpp-punkti saab olema max. 150km. On kruusa (üllatavalt heas seisus), amorditestirada (vähe) ja kiiremat asfalti (kõige rohkem). Vahepealsed seljasirutuspausid just täpselt nii kaunites kohtades kui oma avastusretkel kohtasin (esimest korda Läänemaal nii sügavuti sobramas).
Söögipausi teeme Lihula lähedal Kirikukülas, kus on spets. telkimisplats, lõkkease ja tänase seisuga isegi paras ports küttepuid olemas (ehk on ka eelseisvaks nädalalõpuks midagi alles...).
Retk lõppeb (kui aega jätkub) Matsalu lahe lõunakaldal fantastilise vaatega Saastna küla juures.

Egas muud kui kohtumiseni!
Küsimused foorumiruumi või tel. (profiilis). Samuti võivad kõik huvilised oma osavõtust siia teemasse teada anda. Eriti oodatud loomulikult uued foorumi külastajad, keda varem näinud pole ja kes ei tea, mis on Eesti Ladaklubi.

Lugupidamisega
/Logman.

PS! Aiijah! Mitte ei saa jätta eputamata mõne hetkega, mis marsruuti koostades fotokasilma ette jäid :D

Loomad:

Pilt

Kuu tõuseb:

Pilt

Looduslik rahvuslipp:

Pilt

Tasakesi toimetades võib näha veel rohkemgi.... ;)

[Muudetud: 7-4-2007 logman]
k
kj
Foorumi kasutaja
Postitusi: 178
Liitunud: 31 Okt 2005 22:35
Autod: BMW E34 TDS, Renault Megane

Postitus Postitas kj »

muide, see telkimisplats ja püstkoda on meie pere ehitatud :D elasime seal kunagi, väga kaunis kant :)
kindlasti kui aega siis külastage ka Lihula linnuse varemeid ja mõisa :)
aga vb satun isegi sinna ürituse ajal, eks näeb :)
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Väga tublid siis!

Ma nüüd ei tea, kas sattusin sama platsi peale või on see püstkoda veel kuskil väheke eemal. Nähtavust hakkas piirama pimedus, kell oli juba kõva 22:00, kui sobiva piknikukoha leidsin. Üks lagunenud (või krattide poolt lagundatud?) kiik jäi autotulede valgel küll silma.
Millegipärast on lahe ümbruses lõkkekohtadega väga kitsi oldud. Lõuna-Eestis kannab nende olemasolu eest RMK kõvasti hoolt, aga Läänemaal....? Võib-olla on tegemist ka minu pisut juhmi mõttelaadiga ("kaardil peavad kõik asjad peal olema") või RMK huvipuudusega, sest metsa otseselt niiväga ei leidu ja ehk oma rolli mängib ka sealne linnuriik ja säästlik mõttemaailm, sest tegemist on ikkagi kaitsealaga, kuhu eriti ei soovita kutsumata külalisi. Läbu ja lärm sealse keskkonnaga kokku ei käi.
Marsruuti koostades lähtusin minagi sellest viimasest põhimõttest, seepärast jääb meil kindlasti palju huvitavat ja kaunist nägemata, mis üksinda jalgsi/jalgrattaga matkates pakub suuremat avastamisrõõmu ja võlu.


[Muudetud: 2-4-2007 logman]
k
kj
Foorumi kasutaja
Postitusi: 178
Liitunud: 31 Okt 2005 22:35
Autod: BMW E34 TDS, Renault Megane

Postitus Postitas kj »

kiik kah meie tehtud, sai 5 aastat tagasi jaanipäeval tehtud ja 4 tunniga valmis ehitatud, nüüd kolisime ära ja kratid käinud jah seal... seal kiigust edasi sõita natuke ja ongi vasakut kätt telkimisplats, välikäimla ja püstkoda, aga mis ma siin ikka ot-d enam teen....
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

Polegi tükil ajal Haapsallu saanud, rääkimata veel Raudteemuuseumi külastamisest.
Aga Logman ära väga kiiresti ees sõida,sest pean ikka veel 07 välja ajama, kuna 011-l on mootor "haige"...:sein
P.S. Julgemalt,julgemalt! Loodusesse...;)
Tänahommikune pilt Valgeranna golfirajal.

[Muudetud: 4-4-2007 Indy]

[Muudetud: 4-4-2007 Indy]Pilt
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: zigulimasuurik
vb saaks oma välguga ka läbi keerata.
Õnneks välku ei olnud, tuult küll kõvasti.:P
Käidud, nähtud - meeldis. Muuseumid olid huvitavad, vägagi. Päev tahtis lühikeseks jääda.
Kõva tuul ei meeldinud. Rikkus õues olemise mõnu.
Kahjuks jäi tutvustus ära. Oleks olnud huvitav teada, kellega suhtlesin (oleks ju pidanud ise küsima, oma viga). Mõned arvasin ise ära, mõned öeldi ette. Osad jäidki teadmata.

Nii me kordamööda veduriga sõitsimegi. Igaühel lubati 2m liikuda. Siis said rööpad otsa.:DPilt
C
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

jah, sai üle pika aja jälle osad klubilised ära nähtud. raudteemuuseum oli huvitav, olgugi, et ma ise olen eluaeg haapsalus elanud pole muuseumi 10 aastase tegutsemise jooksul sinna varem sattunud ;)

kahju, et teiega lõpuni ei saanud sõita, matsalus pole kah kunagi varem käinud :D
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kah koju jõutud, triikraud taskust välja tõstetud ja teisedki asjad lahti pakitud.
Tore ja lõbus oli, vaatamata juba eespool mainitud suurele tuulele.
Superüllatus oli Saaremaa meeste tugev osavõtt, mis kujunes lõpuks põnev-naljakaks komejandiks "kuidas saaremaamees läänemaamehelt püksid sai..."
Rohkem pilte ja kinu näete homme :lol
Kahjuks jah jäi seekord kohalolnutepoolne enesetutvustus ära, eks üritan siin siis viga kuidagi lappida:
Valdz ja Ronn, Zajetz kaasaga, Cozmonaut - tore oli teid taaskord näha.
Mel (kollane kopik), XTA ja Priidic (sinine kolm), Indy ja Ene (beez seitse), Motamees ja Konks (Lada Pick-Up), Znif lastega (beez kuus) - suurimad tänud teile osavõtu ja asjakohase automargi esitlemise eest ;)
No ja mina, Mikk17, Heili ja Kaili katsusime siis kuidagi jälitava kolonni eest põgeneda valge samaraga (ei õnnestunud kuidagi :D ).

[Muudetud: 8-4-2007 logman]Pilt
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

Suurimad tänud hr.Logman,olid tugeva eeltöö ära teinud,et üritus laabuks!
Kevadine ilm on nagu ta on,vähemalt ei sadanud :)
Koju jõudes ootas meid ees üllatus...
Minu auto traditsiooniline koht on kuuri seina ääres,et teiselt korruselt oleks hea ülevaade...
Seda kivisseina enam ei olnud...Ümber oli kukkunud :yllatunud
Tänu ladaklubi üritusele jäi mu 07 elu ja tervise juurde,muidu oleks ta praegu kivihunniku alla mattunud.
Vot nii...
Seega foorumlased,tulge kodust vahest välja ka,jääb auto terveks ;)
Pildid saadaval http://nagi.ee/photos/bokser/sets/13153/
P.S. Tervitused vändafonimehele :D
P.P.S. Loodan omapoolse videoklipi üles saada lähipäevil,st. homme,ülehomme.


[Muudetud: 7-4-2007 Indy]

[Muudetud: 7-4-2007 Indy]

[Muudetud: 8-4-2007 Indy]
m
Mikk
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 13 Mär 2004 11:10
Asukoht: Harjumaa, Kose vald
Autod: VIS 23464-10

Postitus Postitas Mikk »

No nii, tegelikult mina ennast tutvustasin, aga tutvustus jäi nõrgaks, ja kus juures tutvumishetk ongi Logmani pildil näha, aga nagu näha ei ole kõik ühes pundis.
Ei lahe oli, minu poolt võite neid pilte vist ootama jäädagi.
Päev läks kole kiirelt ja kui tavaliselt oldakse mulle võlgu, siis nüüd olen ise ühe "suure võla" omanik logmani ees, aga ma loodan et suudan selle kuidagi tasuda:)
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Nüüd siis kõik pildimaterjal ka saadaval.
Pole isegi veel eilsest möllust korralikult toibunud :P
Kahju, et mõned osalised tiba varem lahkuma pidid. Jäite heast etendusest ilma :(
Aga tänapäeva tehnika abil saan näidata killukest sellest, mis laagriplatsil toimus ;)
Siin siis asub lühike filmijupp, mille suutis fotokas vaatamata pidevalt tühjenevatele akudele siiski jäädvustada. Võttis aega mis võttis, kodustes tingimustes pole see helindamine midagi nii kvaliteetne, kui tegelik soov, aga asi seegi....
Etenduse peaproov toimus loomulikult kah ja selle kohta, kuidas Juhan Jupp enese kätte sattunud vändafoni Saaremaa päälinnas esitles, võib lugeda siit. Miks on pandud taolisele Eestimaa mehele säärane nimi, võib vaid igaüks ise nähtud pilte ja videot vaadates aimata :D . No ja siis veel see vändafon - teadagi :lol
Igatahes minu poolt veelkord suurimad tänud krutskimeestest Motale ja Konksule!!!


Maailma uhkeim vedurijuht
Pilt


Mmmmm... mihukese vagunisaatja on Mikk leidnud....
(muide vene ajal oli selliseid isegi olemas :wow )
Pilt


Täitslõpp, kui tähtsad näod! :lol
Pilt


Sellist "värvitelekat" on klubist vaid väga vähesed näinud ;)
Pilt


Ja lõppu ka vändafoni omanik Jupi Juss :lol
Pilt

Ega's muud, kui kohtumiseni järgmisel kokkusaamisel! Minuni on jõudnud kuuldused, et maikuus toimuva Ladaklubi orienteerumisvõistluse ettevalmistamisega juba tegeletakse.
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

Ja minupoolne videoklipp: http://www.sendspace.com/file/c7d17m
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: motamees
Käidud, nähtud - meeldis.
Hmm. Siiamaani arutleme/meenutame Konksuga nähtut. Korraldajad olid orgunninud toreda ürituse, kuigi ilmataat töötas sellele vastu. Korraldajad võitsid raudselt.
Suured tänud organisaatoritele toreda päeva eest (parem hilja, kui mitte kunagi).
Konks ja Mota.
C
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Kahju endal ka et Juhan Jupp nägemata jäi, vähemalt on video vaadatagi.

Tänud Logmanile kes viistis korraldada ja möllata selle üritusega. Päris tore oli näha ja olla looduses ja peale linuuvaate tornis käimist ei tundunudki tuul nii kõva enam :)

Siin ka minu poolt klõpsitud pildid:
http://www.valdz.pri.ee/Galerii/Kevadekuulutamine2007/
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Siinkohal annan edasi veel ühe tänu/pajatuse. /Mota/


Tuline tervitus ja tänu kõigile Ladaklubilistele, klipimeistritele, ürituse vedajatele ja niisama tolgustele Juhan Jupilt. Uhh... sain käest ära. See tervitus otse kõrvetas käsi.
"Siberi mersu" najal heldinult reisule mõeldes ja trimbates "Laua-fantat" (lonks:P ) meenub paljugi. Toredad inimesed, Ladad üksteise järel sõitmas, muuseumid (lonks:P )... linnud, tuul (lonks:P ) .....Kuidas õppisin tehnika "kõrgkoolis". Oot, oot, mingi lühikese nimega oli (lonks:P ) ...aaaaa... Odelnaja divisionnaja skola morskih spetsialistov pri Komitete Gosudarstvennogo Besopasnosti Sojusa Sovetskih Sotsialistitseskih Respublik .... vot täpselt nii lühike:puzzled oligi (lonks:P ) ...... Pärast kooli lõpetamist õnnestus aega teenima tulla Tallinna .... linnavorm sai õmmeldud trimmi keha järgi ..... tüdrukud vaatasid ja kommenteerisid:D omavahel ... mulle tegi see palju nalja, sain ju eesti keelest aru ... mõnikord lõppes asi üsna meeldivalt;) ...(lonks:P ) ...... krt "Lauafantat" naa vähe veel ... hõkkkk ... Lada on kena auto aga pidage meeles ... hõkk ... 1)Parim auto on naabrimehe oma 2)Ta tarbib vähe bensiini, kui vähe sõidad 3)Ta tarbib palju bensiini, kui palju/kiiresti sõidad... hõkkk (lonks:sein ) .... 4)Tema sind ei tapa aga temaga koos võid hauda minna küll 2) ei krt 5)Räägi autos vene keelt, võtab vähem bensiini 6)Kiida Leninit ja Stalinit, võibolla toodab hoopis bensiini ... hõkk ... krt mina ei saa kiita, sest minu isa teenis soomusrongis "Kapten Irv" Ju pean siis rohkem bensiini ostma ... krt hõkk ... hoopis uus lauafanta tuleb osta:sein ... Nostalgiahoos läksin vist meenutustega liiga kaugele:puzzled ... hõkk................................ Olge tublid... Ma Jussi Junn :puzzled ei noh Juhan Jupp...hõkk:sein krt Sa Logmani Jan ikka täitsamees, et sellise ürituse korraldasid.:wowPilt
C
Vasta