25 - 26. juuni Taevaskotta matkama

25 - 26. juuni Taevaskotta matkama

Juba toimunud üritused
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

25 - 26. juuni Taevaskotta matkama

Postitus Postitas mess »

Suvi hakkab kätte jõudma, ilmad loodetavasti ka paremuse poole liikumas. Et Jaanipäevase ülesöömise, -joomise tagajärjel lisandunud kilod taas alla võtta, kutsume kõiki väikesele jalgsimatkale Taevaskotta. Matk on 25 - 26 juunil kahpäevane, st ööbime telkides.

Väljasõit ning kokkusaamine ilmselt Tartust, koht ja aeg täpsustamisel, nii et jälgige reklaami seltsimehed :D
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Ma täna just üritasin pisut uurida asja. Päris häid kaarte veel ei saanud, et rännaku täpset mar?ruuti paika panna, kuna need tulevad alles kohapeal.
Aga põhimõtteliselt paistis mulle mõtekas alustada Kiidjärvelt, seal on piisavalt parkimisruumi, infopunkt, kust saab erinevas mõõtkavas kaarte ning infot paikade kohta, mida kõige mõistlikum külastada jms.
Siis teeks väikesemate kompsudega matka Taevaskodadesse ja suunduks Kiidjärvele tagasi, kus on nii autod, kui kohe läheduses ka paar lõkkeplatsi kuhu kannatab telki püsti panna. Ahjaa, järv ka kohe küljeall. Esialgsetel hinnangutel peaks matk tulema kusagil alla 20 km, aga eks vaatame kui palju viitsime kõmpida.

Päris suurte kompsudega nagu telk ja suur hulk toidumoona on kehva jalutada, need saaks siis autodesse jätta ning hiljem tagasi tulles on nad ilusti kohe võtta.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Noh minu metsas "jalutamised" põhiliselt "sõjalissportlikud" kõik olnud, kus varustust tiba rohkem kaasas, kui hädapärast tarvis ning kõmpima peab hoopis kehvemal maastikul. Matkarada mis kiidjärvelt Taevaskotta ja tagasi viib on 6 km Edasi tagasi teeb see 12 km. Arvestame väikese uitamise ka juurde võib tulla sinna 20 km alla, pigem vähem, samas võimalus käija ka muid ümberkaudseid kohti kaemas ning sellega distants kasvõi poole pikemaks venitada. Kuna kasutame korralikke matkaradasid, mitte ei suma lausmetsas, ning võtame kõndimise ajaks ka nänni vähem kaasa, siis ma ei usu, et miskit hullu on, aga muidugi võime kohapeal kõike korrigeerida, seepärast ma ei julgenudki väga kindlat mar?ruuti veel paika panna.

Pealegi, ega me plaanigi õhtul suuremat tansulkat teha, saabki mõnusalt magada :D
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
Kasutaja avatar
IceStorm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 254
Liitunud: 20 Nov 2004 21:03
Asukoht: Saaremaa
Autod: 2103 '74, 21063 '89, 21044 '96, VIS 23461-12 '02 & VIS 23464-10 '04

Postitus Postitas IceStorm »

Käisin just hiljuti sealkandis kanuumatkal. Loodus on tõesti suurepärane ja teha/näha on seal küllaga.
Teadmiseks: lõkkeplatsid korralikud, ainult puid ei pruugi seal olla. Mets ka seal juba kuivadest puudest tühjaks tehtud. Neid tuleks siis kaasa võtta või kaugemalt otsida...
Soovitan soojalt!
Iga ilmaga aktsioonis!
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

Loodus ja ümbruskond on seal väga kena ja suvel mõnus. Ise olen Taevaskojas viimased 5a iga suvi sõbra maakodus puhanud ja lähen ka see aasta. Loodetavasti saan ka see aeg sinna tulla ja retkest osa võtta. Kiidjärvelt Taevaskotta ja tagasi ei tohiks keskmisele inimesele mingi raske ettevõtmine olla.. nagu ma aru saan on point ju chillimises mitte võidu tee läbimises. Emalätes saab janu jääkülma allikaveega kustutada... ja ohh.. suvi :cool::)

EDIT: Minu käik Taevaskotta lükkub kahjuks juulisse.
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Sobib ideaalselt ,mul teatavasti suur punane "plekktelk" mida seljas ei tassi ja kui laager masinate ligi tuleb ,siis OK!
Küttepuid saab ikka ,no problems!
Olen "käsi" ja usun ,et päevas see 20km maha vantsida kedagi ei tapa...
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Kogunemine Tartus kell 10.00 linna piiris Võru ja Ringtee tänava ristis asuvas Statoilis. Kuna matkale minek, siis kogu vajalik kraam soovitatav eelnevatel päevadel ära soetada, poepeatust seekord ei tehta, et mitte väärtuslikku matkaaega raisata.

Edasi liigume Kiidjärvele ning peatume sealse infopunkti juures. Kuna seal peaks ka parkla olema, siis jäävad autod esmalt ilmselt sinna. Seega hilinejad või kaugemalt tulejad, kes eraldi Tartusse tulema ei hakka võivad meiega liituda ka seal.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Ise plaanisin 24. juunil minna vanasõidukite suursõitu kaema. Kahjuks endale ühtegi uunikumi ei leidnud, et kolonnis osaleda.
Ajakava 24.juunil:
Tartu 11.00-12.00
Vastse-Kuuste 13.30-14.00
Põlva 14.30-15.30
Võru 16.30-17.00
Antsla 17.30-9.00

Kuna selle päeva üritused toimuvad ka lõuna osariikides, siis tulen 25 ja 26 matkale ka. Kas keegi klubist on plaaninud vanasõidukite sõitu vaatama minna või isegi osaleb?
Äkki läheb keegi Tallinna poolt (või ka mujalt) juba 24. juunil lõuna osariikidesse? Siis saaks ladaklubi (telk)laagri juba päev varem püsti ajada.
Kui huvilisi on, siis võiks juba 24-dal kopereeruda:)
m
mummuke
Suletud kasutaja
Postitusi: 71
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas mummuke »

Kes grilli kaasa võtab? Minult tuleb üks pisike koos kahe väikese restiga (restide peal saaks ka näiteks kala või muud värki teha, mida vardasse panna ei taha).

Kui kellegil on mingit suuremat potsikut vms, millega näiteks hommikuks kogu kambale lõkke peal kohvi-teed teha, siis võiks kah kaasa võtta:)
m
mauer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 139
Liitunud: 25 Nov 2004 17:31
Asukoht: Tartu-Laeva
Autod: Lada Niva 1,7i ; BMW 525tds; Wolksvagen passat 1,9 tdi

Postitus Postitas mauer »

Katsun ka oma p*** kohale vedada,aga kindlalt ei luba, kui tulen, siis minu poolt pann mis oli ka kevadpiknikul.
l
ladacruiser
Suletud kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ladacruiser »

Tervitus!

Olen sellest matkast huvitatud ja liitun!
Kuna jaaniplaanid veel veidi lahtised, siis ei tea ka hetkel mitmekesi tulen.


Kuidas siis hetkel visioonina asi oleks?
Tartu -> Taevaskoda -> autode parkimine kuskile seal -> jalgsimatk -> parkla juurde tagasi -> laagri ja telklinnaku püstitamine?

Kas jalgsimatk tuleb ikka ca 20km?
Pooldan kahel käel lühemat varianti :)


Kas jääb nii, et igaüks haarab ise varustust ja söögimoona kaasa või on orgkomitee võtnud asja organiseerida ning on mingi osavõtutasu üritusel?


Ootan huviga foorumis tuttavaks saanud rahvaga kohtumist :)


Kaido
alias Ladacruiser
m
mummuke
Suletud kasutaja
Postitusi: 71
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas mummuke »

"Kas jääb nii, et igaüks haarab ise varustust ja söögimoona kaasa või on orgkomitee võtnud asja organiseerida ning on mingi osavõtutasu üritusel?"


Plaanis oli ikka, et igaühel kraam kaasa. Aga selles mõttes eraldi söömist küll ei tee- ikka jagame sõbramehelikult teistega kah:)

Osavõtutasu ei ole, lihtsalt ostke piisavas koguses bensiini, süüa-juua, võtke kaasa vajalikud matkatarbed ning loomulikult hea tuju!
m
mummuke
Suletud kasutaja
Postitusi: 71
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas mummuke »

Algselt postitas: mauer
Katsun ka oma perse kohale vedada,aga kindlalt ei luba, kui tulen, siis minu poolt pann mis oli ka kevadpiknikul.
Kui kartulite tegemiseks läheb, siis seekord peaks vist tavalisi kaasa võtma ja kohapeal koorima....(jääs friikaid nats raske normaalsel kujul ju mitu tundi säilitada:))
Aga ma võin jälle õli siis tuua...

Aa, ja keegi (so veel keegi peale minu, sest ise võtan kah kui miskise kanistri leian) võiks kanistriga puhast vett ka kaasa võtta--seda ju alati vaja.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Vesi tuleb siis minu poolt: ca. 40l piimamannerg ,mida kasutan metsas.
UFOgrilli ,mis piknikul oli ,võtan kah kindlasti...
Ja lihakraami on võimalik mõnda aega säilitada kas auto all või kilekotiga vees (jões) ning nagunii kuumutatakse see enne söömist kõvasti läbi - seega mingit kõhuhaigust nüüd küll pole võimalik hankida...:P
l
ladacruiser
Suletud kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ladacruiser »

Betangi ja jalgpalli ja midagi sellist näiteks...

Noh kohapeal võib ka ise midagi leiutada.... mutrivõtme täppisviskamine varurattasse vms.... avatud pagaasnikut ei tihka sihtida :P
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Katsun Betangi komplekti ülesse otsida. Täitsa hea mõte tegelikult!
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Mis kella ajal Kiidjärvel kogunemine on? Ma tulen teiselt poolt ja ei hakka siis Tartusse enam tulema, vaid sõidan otse Kiidjärvele.
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Kiidjärvel mingit kogunemisaega ei ole otseselt. Kuna plaanime kella 10 ajal Tartust liikuma hakata ning vahemaa on ca 40 km siis selle järgi ehk oskad mingit aega planeerida.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Pakuks klubilistele veel ühe võimaluse teha antud üritus veelgi huvitavamaks.
Nagu ma olen aru saanud, siis pühapäeval (26) on peale hommikust programmi kojuminek.
Hiljuti avati Põlvamaal Varbusel Eesti Maanteemuuseum. Pühapäeval on see avatud 11.00 kuni 18.00. Kiidjärvelt jääb see küll Kanepi poole, kuid mitte palju. Seega võiks klubilistega üheskoos sinna kruisida ja muuseumit külastada.

Link: http://muuseum.mnt.ee/
m
mummuke
Suletud kasutaja
Postitusi: 71
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas mummuke »

Mõte täitsa huvitav! Minugipoolest võib minna. Mida teised arvavad?
Algselt postitas: Mel
Pakuks klubilistele veel ühe võimaluse teha antud üritus veelgi huvitavamaks.
Nagu ma olen aru saanud, siis pühapäeval (26) on peale hommikust programmi kojuminek.
Hiljuti avati Põlvamaal Varbusel Eesti Maanteemuuseum. Pühapäeval on see avatud 11.00 kuni 18.00. Kiidjärvelt jääb see küll Kanepi poole, kuid mitte palju. Seega võiks klubilistega üheskoos sinna kruisida ja muuseumit külastada.

Link: http://muuseum.mnt.ee/
Suletud