Uus üritus ! Vanasõidukite päev Rakveres 1.09.2018

Uus üritus ! Vanasõidukite päev Rakveres 1.09.2018

Juba toimunud üritused
Fantoom
Foorumi kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Jaan 2014 21:36
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2105

Uus üritus ! Vanasõidukite päev Rakveres 1.09.2018

#1

Postitus Postitas Fantoom » 25 Juun 2018 22:26

ÜRITUSE KODULEHT ÜLEVAL !
https://vanasoiduk.silberauto.ee/
Saab tutvuda ja rallile ning näitusele regama hakata !


Ralli osas sai töö käigus autode vanust puudutav muudatus sisse viidud, vanuseklassid on nüüd FIA vanusekategooriatega ühtlustatud. 1.klass on kuni FIA vanusekategooria G ehk esmaregistreerimine kuni 1971 k.a., 2. klass kuni FIA vanusekategooria J1 ehk kuni 1986 k.a. Need piirid jätame järgnevateks aastateks sellisena paigale.



Anname teada, et seltskond Tallinna ning Rakvere autonduse, vanasõidukite ning autospordi entusiaste on nõuks võtnud üks sisutihe ja põnev vanasõidukite üritus korraldada.

Põhiüritus toimub laupäeval 1. septembril 2018, sündmuste keskusega Silberauto Eesti Rakvere esinduse territooriumil. Vanasõidukite päeva raames toimub kaks põhitegevust – vanasõidukite ralli ja vanasõidukite näitus ning lisaks erinevaid meelelahutuslikke tegevusi. Pealtvaatajate jaoks on see perepäev, mis on sisustatud vanade autodega, erinevate pere-kesksete lisategevustega, söögi-joogiga ja esinejate programmiga.
Lisaks on koostöös Rakvere linnavalitsusega planeeritud eelüritus reede 31. augusti õhtul Rakvere Turu platsil

Lähemalt osalejatele mõeldud põhitegevustest.

Vanasõidukite ralli.
Ralliga seotud tegevused algavad hommikul kella kaheksa ajal ning rajale starditakse alates kümnest. Kuna ralliga seotud tegevused algavad varahommikul, on rallil osalejad oodatud ka reedeõhtusele eelüritusele, kus rallil osalevaid autosid linnarahvale näidata saab. Reedel saabuvatele rallil osalejatele pakub tavahinnast 10% soodustusega majutust hotell Wesenbergh.

Ralliraja pikkuseks on ca. 270 km, mille läbimiseks koos vaheajaga kulub veidi üle kuue tunni. Austusest vanatehnika vastu kulgeb rallirada 94% ulatuses kõvakattega teedel, põhiosas sõidetakse kruusal kaks korda sõidetavale lisakatsele minekuks ja tulekuks. Rallirada tuleb läbida etteantud legendi ning ajagraafiku järgi. Legendina kasutame tavapärast „tulip“ stiilis rajalegendi ning erinevaid kaardifragmente.

Rajale jääb ka 6 - 7 lisakatset. 4 lisakatset on vigursõidu tüüpi, millest 3 on kiirema iseloomuga ja üks tehnilisem. Nendel lisakatsetel ei saa määravaks kihutamine, vaid ilma vigadeta kiire sõit, aga rehvid saab vilistama küll. Korraldaja poolt on ette antud kontrollaeg, millest kiiremini sõites karistussekundeid ei saa või tuleb lisakatse finišisse täpselt etteantud kontrollajal saabuda. Ülejäänud lisakatsed on „regularity rally“ lisakatse tüüpi, mis on meil varasemast rohkem täpsuslõigu nime all tuntud. Regulaarsuskatsed toimuvad tavaliiklusele avatud teedel, kus tuleb kõiki Liiklusseadusest tulenevaid nõudeid täita. Neil lisakatsetel tuleb stardist finišini võimalikult täpselt etteantud keskmisest kiirusest tulenevas ajagraafikus püsida, lisakatsed on lihtsa iseloomuga ja kogu katse tuleb sama keskmise kiirusega läbida ning kõrvalekaldeid ideaalgraafikust trahvib korraldaja leebelt. Et ralli¬rajal igav ei hakkaks, tuleb vastata ka mõnedele ralliraja äärde jäävate objektide kohta esitatavatele küsimustele. Küsimusi on kuni 10 ja vastused on objektidelt selgelt leitavad ning küsimused ei ole eksitava iseloomuga. Vale või puuduva vastuse eest saadav ajatrahv ei ole kindlasti üledimensioneeritud.

Rallil saab osaleda sõiduautodega, millel vanust vähemalt 35 aastat ehk hiliseimaks esmaregistreerimise aastaks on 1983. Korraldaja jagab autod vanuse järgi kahte klassi: 1. klassi kuuluvad autod esmase registreerimisega kuni 1969 ja 2. klassi kõik ülejäänud. Mõnele lisakatsele annab korraldaja 1. klassis osalejatele lihtsama kontrollaja. Lugupidamisest vanasõidukite vastu, peavad rallil osalevad autod olema puhtad, heas tehnilises seisukorras ning neil ei tohi olla nähtavaid väliseid ega sõitjateruumi vigastusi. Kiitust väärivad autod, mida on täiustatud ajastukohase ralli sümboolikaga ning varustusega. Starti pääseb ainult kuni 55 autot, mille osalemise on korraldaja heaks kiitnud.

Rallil saavad osaleda ainult kaheliikmelised meeskonnad või naiskonnad. Meeskonna moodustavad juht ja kaardilugeja. Juhi jaoks kehtivad kõik Liiklusseadusest tulenevad nõuded. Kaardilugejale eelnevat nõuet ei kohaldata, kuid kaardilugejale on seatud vanusepiirang vähemalt 14 eluaastat. Distantsi, aega, keskmist kiirust, asukohta jne. näitavate seadmete kasutamist korraldaja ei piira, kõik on lubatud. Kolmel lisakatsel peavad juht ja kaardilugeja kandma korralikke auto-moto kiivreid. Kõik rallil osalevad autod peavad olema varustatud turvavöödega. Kasutada tohib Liiklus¬seaduse nõuetele vastavaid suve- või aastaringseid rehve. Rallil osalemiseks tuleb tasuda osalustasu 120 EUR meeskonna kohta, mis sisaldab ka kerget einet vaheajal.

Vanasõidukite näitus.

Vanasõidukite näitusega seotud tegevused algavad osalejatele laupäeva keskpäeval kell 12:00. Kõigepealt toimub tehnika kogunemine ja näituseplatsil paika seadmine korraldaja poolt eelnevalt koostatud asendiplaani alusel. Orienteeruvalt kell 14:00 antakse start vanasõidukite paraadile distantsiga ca. 10 km. Paraad läbib Rakvere kesklinna, millele järgnevalt naasevad kõik autod endistele kohtadele näituseplatsil. Näituseplatsi tegevused algavad orienteeruvalt 15:00-15:30.
Vana¬sõidukite näitusel saab osaleda ainult sõiduautode ning maasturitega. Osalev vanasõiduk peab vastama võimalikult ligilähedaselt vanasõidukite registri (musta numbri) tingimustele, kuid ei pea olema musta numbriga registreeritud. Sarnaselt vanasõidukite rallile, saavad näitusel osaleda sõidukid, millel vanust vähemalt 35 aastat ehk hiliseim esmaregistreerimise aasta on 1983.

Esmaregistreerimise aasta alusel jaotatakse näitusel osalevad autod nelja vanusekategooriasse:
Kategooria 1: Esmane registreerimine enne 1945. aastat
Kategooria 2:Esmane registreerimine vahemikus 1946 – 1959
Kategooria 3:Esmane registreerimine vahemikus 1960 – 1970
Kategooria 4:Esmane registreerimine vahemikus 1971 – 1983

Näituse käigus toimub vanasõidukite hindamine selleks otstarbeks moodustatud žürii poolt. Kindlasti ei ole tegemist Concour`s de Elegance laadse täppishindamisega, pigem hinnatakse vanasõidukite üldist taastamise esteetilist kvaliteeti ning originaalilähedust. Oma lemmikud saab ka kohale tulnud publik valida. Kategooriate parimad ja rahva lemmikud saavad ära märgitud ning autasustatud.

Näituse ajal saavad vanasõidukite omanikud tutvustada oma tehnikat publikule ning teistele vanasõidukite omanikele. Võib juhtuda, et päevajuht palub osalejatel oma autost rääkida ja sellest infost saavad osa kõik üritusele tulnud. Tulge koos perega ja saate osa erinevatest üllatustest, tegevustest ja meelelahutusest.

Ürituse sujuva läbiviimise tagamiseks on näitusel osalevate vanasõidukite piirarvuks kuni 80 sõidukit. Tulenevalt eksponaatide arvu piirangust, jätab korraldaja endale õiguse limiteerida sarnaste näitusesõidukite arvu. Varasem registreerimine tagab osalemise. Näituseplatsi tegevused ja kogu üritus lõpeb orienteeruvalt 19:00.
Näitusel vanasõidukiga osalemine on tasuta.

Vanasõidukite päeva külastus on pealtvaatajatele tasuta.

Rakveres toimuva vanasõidukite päeva koduleht täpsema informatsiooni ning rallile ja näitusele registreerimise võimalusega avalikustatakse juulikuu jooksul.
Seni saab informatsiooni vahetada selle postituse kaudu.
Viimati muutis Fantoom, 30 Juul 2018 20:41, muudetud 1 kord kokku.

Fantoom
Foorumi kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Jaan 2014 21:36
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2105

Re: Uus üritus ! Vanasõidukite päev Rakveres

#2

Postitus Postitas Fantoom » 30 Juul 2018 20:39

ÜRITUSE KODULEHT ÜLEVAL !
https://vanasoiduk.silberauto.ee/
Saab tutvuda ja rallile ning näitusele regama hakata !


Ralli osas sai töö käigus autode vanust puudutav muudatus sisse viidud, vanuseklassid on nüüd FIA vanusekategooriatega ühtlustatud. 1.klass on kuni FIA vanusekategooria G ehk esmaregistreerimine kuni 1971 k.a., 2. klass kuni FIA vanusekategooria J1 ehk kuni 1986 k.a. Need piirid jätame järgnevateks aastateks sellisena paigale.


Mine “Toimunud üritused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist