NOVA 21053 , Kristjan92 , 1992

NOVA 21053 , Kristjan92 , 1992

Eesti Ladaklubi liikmete autod
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Eelmisel lehel ehk esimesel lehel leiad pikema jutu selle kohta :) .
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Olgu öeldud , et mootor töötab ;)..
Laupäeval sai pikemalt asi ette võetud ning hommiku poole garaaži suundutud ja alles pool üksteist õhtul sealt välja tuldud , kuid see õhtu veel käima ei saanud tuli jätkata järgmine päev kus tuli appi mulle sõber/klassivend Marek kes ka süüte õigeks keeras ning 15 minuti pärast käis mootor juba :) .
Kõik pole ikka päris plug and play ehk siis 1:1 ei istu , egas siis midagi tuli väike šabloon teha ning nikerdama hakata , päris hästi küll välja ei tulnud mõne koha peal pidi veidike viili näitama aga istuma ma ta sain.. Kaks lõdvikut tuli ka mul ümber teha ..
Pilt
Pilt
Ah jaa anduri asukoht vahetus ja siis tuli ka kaks juhet pikemaks venitada :D ..
Aga , et mul summuti jooks on ristatud klassiku ja siis nendest pükstest kuhu käib muidu vist katalüsaator , mida ma tarvilikuks väga ei pea siis lasin natuke ümber keevitada seda asja ..
Pilt
Pilt
Auto gaasipedaali süsteem on vahetatud nüüd trossi vastu kuid tross on 2108 oma seega pikem kui vaja .. tuleb midagi välja mõelda ja lõpuni aretada et viisakas jääks ning toimiks korralikult.
Hetkel aga side lõpp , kuulete jälle ilmselt siis kui õõtsad all ning ehk veel midagi , aga kindlalt veel ei luba :D ..
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Proovi tiir tehtud , aga nüüd sooviks teada kuidas uue mootori sissesõitmine täpsemalt käib , ühed väidavad , et ära üle 3500 pöörde lase teised räägivad et hoia alla 3000 pöörde .. kolmandad jällegi , et 500km rahuliku ja siis korraks teisega peaaegu lõpuni lasta ja siis jälle rahulikult ..
Üks mure veel , et mida see stuts või kuidas seda nimetadagi teeb või tegema peaks mis on gaasi hoovastikust üleval pool..
Pilt
Trossiga gaasi ühendus süsteem sai lahendatud nii , tänu vanaisale kes lõpuks lõi ka käed külge ning aitas moraalselt :)
Pilt
Ning hetke seis milline mootoriruum jäi uue mootoriga ;)
Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
teboilmen
Foorumi kasutaja
Postitusi: 56
Liitunud: 23 Okt 2009 19:56
Asukoht: tartu
Autod: vaz 2106, BMW 318i, opel vectra, M 400

Postitus Postitas teboilmen »

Sealt stutsist jookseb voolik õhufilti kopsiku külge samase kohta kuhu tuleb ka karterituulutus.
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

sealt stutsist saab karpa esimene siiber õlituse võllidele..
sissesõidu pikkus ja stiil sõltub kui tihkelt mootor on koostatud.

hoiduda tuleb mootori ülekoormamisest esimestel sadadel kilomeetritel.
samuti tuleb jälgida temperatuuri..
sissesõitu oleks hea teha muutuva koormusega - vahepeal korralikult käiguga pidurdades siis jälle kiirendades.

mis õli sissesõiduks valisid?
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
Kasutaja avatar
teboilmen
Foorumi kasutaja
Postitusi: 56
Liitunud: 23 Okt 2009 19:56
Asukoht: tartu
Autod: vaz 2106, BMW 318i, opel vectra, M 400

Postitus Postitas teboilmen »

Kui natuke ülespoole kerid siis näed mis õli sissesõiduks valis, ilus suur pilt ka :D
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Esimese käivitusega läks korra kogemata keema kuna kaitse oli natuke oksuteerunud , kähku see viga parandatud .Loodan et midagi nahka sellega ei keeranud .. Üleeile tegin väikse 5km ringi ning sõitsin rahulikumalt ja üritasin kuni 4käiguni kiirendada 3500 pöördeni ja pidurdasin nö käikudega hoogu maha ka :) ..
Õli sai tõesti 10W-40 valitud , kas soovitad midagi muud :) , olen kuulnud , et hea oleks kui 200-300km pärast uuesti õli vahataks , mis mul ka plaanis kuna uues mootoris pidi seda metalli puru jääma nagunii sisse peale remonti mis tuleb selle õlivahetusega välja ?(kas see õige jutt või jällegi naised saunas rääkisid)
Õhufiltri kopsiku ümbris mul ära lõigatud ja see asi mul hetkel pimedaks tehtud seega peaksin panema siis originaal kopsiku uuesti ümber ja karterituulutuse külge ?
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Pilt

P.Pinna tn, õlivahetus on nede käest ostetud õli puhul tasuta, filter võta kaasa, või osta kohapealt. minu ladakale läks vist õli ise maksma 37€ (liiter pakiti seda veel kaasa.

Lasin teha mootoripesu+xado lisand mootorisse (tuning nimetati seda) ja tagasilda ka mingi geel sisse ning kokku läks vist 95€, kui õigesti mäletan.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Kuna mul valuveljed on keskavalt 57mm siis sai rattarummud treitud 57mm peale ning lisaks lähevad külge 8cm tikkpoldid
Pilt
Üritasin ma siis võtta vanasi õõtshoovasi alt , kõik laabus ilusti kuni jõudsin ülemise õõtshoovani , kus oli see polt nii kõvasti kinni jäänud , proovisin kuuma anda ning mitu päeva leotada roostesurmaga kuid tulutult , lõpuks suutsin lanzeroni sees selle puksi keevitusest lahti keerata ning pidin poldi pea ja keerme osa maha lõikama ning natuke lanzeroni tükeldama . Egas midagi tuleb treial lasta uus puks treida ning natuke keevitada , kõik muu vajalik on uueväärsena olemas :)
Pilt
Pilt
Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Endiselt olen esisilla kallal kuid tundub , et asi hakkab lõpusirgele jõudma ja saab ehk nüüd kokku hakata panema .. muretsenud olen võimalikult palju uusi osasi , mida polnud saada või ei näinud mõtet maksta mõttetult palju raha siis taastasin ja värvisin üle..
Nädalavahetusel sain -50 amordi ringi PlazaSpord-id kätte , soov oli saada -70-nd kuid vaatame kuidas -50 jääb ja töötab :)..
Pilt
Rooliotsadeks valisin Lemförderid ja reedel saan ka kätte uued rattalaagri komplekti ning šarniirid olid Itaalia tootjalt aga ei meenu nimi/firma..
Pilt
Lanžeroni sisse sai lastud uued puksid treida ja paksemad nii ,et nad vastu amordi-kannu jääksid ja saaks sealt ära toestada ning hiljem plaanis veel lisada tugendust juurde..
Pilt
Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Lootuses , et ühel poolel juba ratta alla saaks :)

Pilt
Pilt


Internet on imedemaa... kolades internetis leidub tihti ka ideid mida tahaks ise teostada .. nii ma siis mõtlesin ning lõpuks ka tegin , kuid välja ei tulnud nii nagu ma mõtlesin ... kinnitused ja asjad klappisid küll kuid amort ise ei ulatu üles kinnituseni .. proovin originaal kinnitusega uuesti kui see ei aita siis vedru väheke vaja kärpida jälle..

Pilt
Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Teha veel pidurid ja veljed , alustasin teise poolega ka täna kuid mitte kaugele üritan nädalavahetusel saad teise poole kokku ja piduri osad uued paigaldada ..
Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Pidurisupordi värvi algne mõte oli et võõpaks erkpunaseks nagu need tavaliselt on nö brembo punane , aga sattus kätte palju huvitavam värv :)
Pilt

Ning kõik sinna kuuluv sai uus pandud ning mõlemalt poolt kokku
Pilt

Teha on veel nii palju , et topeltstabilisaatori varras alla monteerida ning esimesed pidurid õhutada .. siis saab tagumise silla kallale asuda ;) ..
Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Tagumine sild on lahti monteeritud , hoiab veel vaid kardaan koos poltidega..
Sai natuke lisatud metalli juurde, ehk homme saab värvi peale siis peab vajalike mutreid, seibe ja polte kokku ajama ning veel veovõllidele uued laagrid vaatama, et kõik ka tagasillas uus saaks..

Pilt

Vedrukandurile tugevdust natuke..
Pilt

Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Vana sild alt ning seisab pukkidel ning ootab oma aega ning raha et saaks viimased vidinad ära osta. Piduriregulaatori võtsin vahelt et saaks tugendada kändu, ehk teab keegi rääkida kas või mis regulaatorit saaks hiljem kasutada?
Pilt
Kännu peaks ka igaks petteks üle käima ning äkki jämedamast metallist meisterdama?!
Pilt
Venemaalt sai soetatud veel LSD differ VAL Racing tootja oma, täis-sport ja eelpinge paberite järgi 7N/kg
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Milleks üldse regulaator?
Kännule vaja lihtsalt külgsuunas väike tugi tekitada :)
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Administreeriv toiming

Postitus Postitas reiner »

 ! Sõnum kasutajalt: reiner
Teema on liigutatud.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
Hulkur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 14 Juun 2006 11:43
Asukoht: V-Maarja Vald
Autod: Uaz,Gaz ja Lada + Lugematul hulgal läänekaid.
Kontakt:

Postitus Postitas Hulkur »

Ära ikka väga paksust rauast neid tugevdusi tee. Pärast on nagu vene ader. Paksust rauast, mis omakorda paksu rauaga tugevdatud. :D
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Minu mõte oli ka et külgsuunale toru asetada , lihtsalt olin kuulnud et tehakse jämedast metallist uus. Aga hea kuulda kui seda tegema ei pea, ning kui seda regulaatorit tarvis ka pole siis elu jälle natuke lihtsam jälle (hakkasin juba muretsema eh on ikka tarvis).
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Venest saabus jälle pakikesi :D

Tagumine stabilisaatori varda komplekt
Pilt

Lanžeroni tugevdus varras millel oli mutter vähe väikese võitu ning lasin treialil paraja suurusega uue mutri treida..
Pilt

Treitud vs originaal
Pilt

LSD Differ VAL Racingu oma ning eelpinge 7.0kg ei tea kas seda vähe või mitte igatahes profisarja oma pidi olema .. muu kraam aga kohalikust Eesti poest saadud Niva klaaspesuvedeliku paak koos mootoriga jne.
Pilt

Velgesi sai eelmine kevad juba hakatud keemiaga puhastama ning väheke poleerimist harjutatud kuid , see keemia võtab nii vaevaliselt et lähevad pritsi ning siis uuesti poleerida ära ning rehvivalikuks osutus 195/45/15
Pilt
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Vasta