2105, Valdz, 1983 - Emexis

2105, Valdz, 1983 - Emexis

Eesti Ladaklubi liikmete autod
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Kiirus oli ikka suht väike, täpselt ei tea aga arvan 30km/h. Aga eks alati võib öelda, et mina seisin teeääres kui elektripost täiega sisse jooksis.;)

Katuse mõlki ei pannud üldse tähele, silmad jäid ikka suurema augu poole. Auto ühe kõva isetegija käes, kes sõna otseses mõttes teeb ämbrist ja numbrist auto.
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Võtsin ennast nüüd lõpuks kokku ja uuendan vähe ka oma auto teemat.

Auto juba ammu sirgeks tõmmatud ja vurab enamasti Tallinna vahel ringi. Õnnetuses midagi muud peale plekkide viga ei saanud, auto ei kisu ja uksed käivad ka hästi.

Auto crash:

Pilt


Auto peale sirutusi ja ilutöid. Kõik on veel puhas, aga mitte kauaks, kuna kohe kohe tuli Retk Soomaal 2004.

Pilt


Siin juba foorumikasutajalt ehitaja ostetud 07 stanged ees.
Pilt



Fiati asi siiski veel edeneb, nagu projektidel tavaks, siis algselt arvestud raha ja ajakulu saan juba rahulikult 2ga korrutada. Eks näeb mis tulevik toob ;)
Mootor on nüüd täiesti lahti, plaanis siis natuke rohkem eesleid välja ajada kui stockis, eks näeb kuidas välja kukub.


Olen ikka pilte ka teinud:
Pildid mootorist

Pildid mõnest asjast mis ehitamise jaoks ostnud olen.


Kui kellelgi ideid või küsimusi andke kohe teada...
Kasutaja avatar
Moss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Mär 2003 15:06
Asukoht: Siuntio, Soome
Autod: erinevad illegaalid
Kontakt:

Postitus Postitas Moss »

Mis selle põneva vidinaga teha saab? http://www.hot.ee/valdz/Album/Asjad/pho ... _0750.html
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

See on universaalne sisselaskekollektori poleerimisseade TurboFormulaPolishingMaster 3000 ;)

Idee järgi pidi traadi asemele tulema tross, aga kuna ühtegi normaalset majapidamisest ei leidnud siis ajas see asja väga kenasti ära.
Kasutaja avatar
Moss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Mär 2003 15:06
Asukoht: Siuntio, Soome
Autod: erinevad illegaalid
Kontakt:

Postitus Postitas Moss »

Njah, ise mõtsin ka seda. Selgusetuks jäi ainult, kuidas Su TurboFormula kurve võtab :P
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Ega ta võtagi (see on TFPM4000 feature :) ), aga kuna sisselaskekollektor on suht laugjas, siis sai lihtsalt mõlemast otsast lihvida/poleerida.

Proovisin ka teha kässaritrossist kuna muud midagi ei olnud, aga selle tõmbab kiiresti keerdu...
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Tegin väikse artikli ka oma projekti kohta, mida proovin siis aegajalt uuendada.

:rolleyes


-->>www.valdz.pri.ee <<--
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

Tee plokk ka ära, kui tihti sa ikka seda mootorit auto pealt maha tõstad.
Kasutaja avatar
Moss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Mär 2003 15:06
Asukoht: Siuntio, Soome
Autod: erinevad illegaalid
Kontakt:

Postitus Postitas Moss »

Kui juba puurimiseks/hoonimiseks läheb, sebi üks suur rauast plaat ka, äkki ma saan mõned torque plate'id teha ;)
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

To jeejee: Krt peab vist tegema jah. Selleks muidugi läheb siis: uued kolvid, puurimine ja hoonimine = u. 4000.-

Aga teha üks kord ja korralikult...
Algselt postitas: Moss
Kui juba puurimiseks/hoonimiseks läheb, sebi üks suur rauast plaat ka, äkki ma saan mõned torque plate'id teha ;)
Kusjuures seal Mustamäe tee 59a, on lada'le torque plate-id täitsa olemas. Endal jäi ka karp lahti. Peab ikka endale ka Fiati oma hankima...
Kasutaja avatar
Kert
Foorumi kasutaja
Postitusi: 118
Liitunud: 14 Mär 2002 07:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

Postitus Postitas Kert »

Seal Mustamäe 59 hooniti minu 1.7 blokk kasutades torque plate'i. Too vana (Jevgeni Tetjonesev) valgustas mind mootori osas nii mõnegi kohapealt. Kuid kala pani ikkagi. Ei oleks tohtinud mul soovitada 3mm plokist maha võtta :mad: See sai mootorile saatuslikuks :(

Surved tulid kuskil 11 kanti. Tuha juures mõõtsin 16 atti pyti kohta. 98-ga kippusid klapid klõbisema. Detoneeris kurisk. Ja ega siis see kepsu kolks kaugele jäänud.

Aga jõudu ja raha sulle projekti edendamiseks. Seda viimast läheb kindlasti rohkem vaja ;)
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Kahju et su mootoriga nii läks, ma ei mõista muidugi miks see vana vale inffi andis sulle...

Algselt postitas: Kert

Aga jõudu ja raha sulle projekti edendamiseks. Seda viimast läheb kindlasti rohkem vaja ;)
Tänan , mõlemat on väga vaja. Loodan ikka selleks summercambiks auto kokku saada.
p
põletaja
Foorumi kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 20 Jaan 2003 12:52
Asukoht: järvamaa
Autod: 2105 vs 21213

Postitus Postitas põletaja »

Algselt postitas: Kert
Seal Mustamäe 59 hooniti minu 1.7 blokk kasutades torque plate'i. Too vana (Jevgeni Tetjonesev) valgustas mind mootori osas nii mõnegi kohapealt. Kuid kala pani ikkagi. Ei oleks tohtinud mul soovitada 3mm plokist maha võtta :mad: See sai mootorile saatuslikuks :(

Surved tulid kuskil 11 kanti. Tuha juures mõõtsin 16 atti pyti kohta. 98-ga kippusid klapid klõbisema. Detoneeris kurisk. Ja ega siis see kepsu kolks kaugele jäänud.

Aga jõudu ja raha sulle projekti edendamiseks. Seda viimast läheb kindlasti rohkem vaja ;)
Kulla Kert, oma mootori lasid sa ise kolisema, mitte ei teinud seda kõrgem surveaste. Usun, et ilma detonatsioonita oleks see mootor sõitnud küll, seega oleksid pidanud kasutama kõrgema oktaaniarvuga bensiini.
ostsid siis sõida
s
skahar
Suletud kasutaja
Postitusi: 348
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas skahar »

Algselt postitas: põletaja
Algselt postitas: Kert
Seal Mustamäe 59 hooniti minu 1.7 blokk kasutades torque plate'i. Too vana (Jevgeni Tetjonesev) valgustas mind mootori osas nii mõnegi kohapealt. Kuid kala pani ikkagi. Ei oleks tohtinud mul soovitada 3mm plokist maha võtta :mad: See sai mootorile saatuslikuks :(

Surved tulid kuskil 11 kanti. Tuha juures mõõtsin 16 atti pyti kohta. 98-ga kippusid klapid klõbisema. Detoneeris kurisk. Ja ega siis see kepsu kolks kaugele jäänud.

Aga jõudu ja raha sulle projekti edendamiseks. Seda viimast läheb kindlasti rohkem vaja ;)
Kulla Kert, oma mootori lasid sa ise kolisema, mitte ei teinud seda kõrgem surveaste. Usun, et ilma detonatsioonita oleks see mootor sõitnud küll, seega oleksid pidanud kasutama kõrgema oktaaniarvuga bensiini.
nojah, ennegi vale segu tõttu kolvid augustatud:yllatunud
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Nüüd uuendasin teemat. :D www.valdz.pri.ee

Eelmine nädal sain kätte vända Mustamäe tee 59A, väga korralikku tööd teevad seal, julgen soovitada teistele.
Kasutaja avatar
Moss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Mär 2003 15:06
Asukoht: Siuntio, Soome
Autod: erinevad illegaalid
Kontakt:

Postitus Postitas Moss »

Algselt postitas: Valdz
Eelmine nädal sain kätte vända Mustamäe tee 59A, väga korralikku tööd teevad seal, julgen soovitada teistele.
Mille järgi Sa nende töö kvaliteeti teistest paremaks hindad? :P

Klapid on vinged! Palju neil läbimõõtu on?

Igaljuhul jõudu tööle! Kevad käes juba... ;)
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Algselt postitas: Moss

Mille järgi Sa nende töö kvaliteeti teistest paremaks hindad? :P
Klapid on vinged! Palju neil läbimõõtu on?
Igaljuhul jõudu tööle! Kevad käes juba... ;)

Tööd hindan selle järgi et seal oli lihvimises ka paar vormeli vänta, neid vist igalepoole ei viida ;)

Klapi mõõt tuleb tsipa suurem kui originaal, uusi klapipesasid ei kannata rahakott välja kahjuks.

Kevad jah peksab kannaga selga, peangi ennast kiiremini liigutama hakkama... ja jõudu on väga vaja, tänud.
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Uuendan vahepeal teemat.

Nüüdseks on asjad niikaugele jõudnud et Lada Tuha käes ja varsti hakkab ta kere/sillakinnituste tugevdusi tegema.

Sai ära osta veel Brembo esi pidurikettad ja Lockheedi klotsid, samuti peab tegema kõigele ülejäänule kap. remondi, võimsusest pole suurt kasu kui autot enam seisma ei saa. Elu on ikka mulle väga armas ;)

Tellitud ka sport nukkad, originaalid jõuavad varsti Soome ja seal tehakse need ümber. Nukkade näitajad peaksid tulema 305kraadi 11mm tõusu. Täpsemaid numbreid veel ei tea.

Kuigi raha pole kunagi nii palju kui vaja proovin siiski auto Augusti kuuks jooksma saada, alguses vist mingi karpaga ja pärast Megasquirt EFI pritsega.

Tekkis ka huvi mootoribloki värvimise kohta, kas keegi oskab soovitada head/vastupidavat värvi? Kust seda saaks ja kui palju maksaks.

Ette tänades,
Valdz
Kasutaja avatar
Kert
Foorumi kasutaja
Postitusi: 118
Liitunud: 14 Mär 2002 07:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

Postitus Postitas Kert »

Loen sinu poste siin ja lausa kadedaks teeb. Kas need jutud vastavad tõele, et fiati 2.0 mootorile juppe pole saada? Sinu jutust loeb välja et tellisid originaal nukad. Kas need on uued? Kui jah, kas siis saab sealt, kust nukad tellisid, ka muid juppe?
Viimane kysimus - kust võiks sellist mootorit otsida?
MA TAHAN KA!
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Kui otsida leiab kõiki juppe. Pole veel asja olnud mida ei saa. Nukad tellisin küll regroundid ehk keevitatakse peale ja lihvitakse üle. Aga uusi racing võlle on saada www. kentcams.com, http://www.pipercams.co.uk/ ...

Juppidega on veel selles suhtes hästi et sinna sobivad ka veel Croma jm uuemate fiattide pulgad.

Fiati mootor on veel hea et originaal kaan puhus flowbenchis välja 160hj (muidu originaal andmed 120hj), ehk kui panna toru kolle ja otseläbi pütt annab see juba kõvasti juurde.
Suletud