2101 Logman '72

2101 Logman '72

Eesti Ladaklubi liikmete autod
Kasutaja avatar
arvi100
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 875
Liitunud: 07 Sept 2004 09:52
Asukoht: Jõgeva
Autod: Vaz 2101'73 - Lada 1300 SL'85

Postitus Postitas arvi100 »

Pilt
Võta vastu ka minu õnnesoovid.Tundub et lennuväe poistel
on maitset,sest ka minu auto alustas teenimist lennuväes,
nagu ka sinu oma.
Pikk suvi ees,saad rahulikult läbi mõelda mida ja kuidas teha.
Niiet esialgu MoS2 ligi ja jõudu soovides 73`a."priizovi" poolt!
Masin on kasin - Grigori Šaakašvili
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

:D Tänud, Arvi! Prizov osjen '88 siinpool ;)

Tegelikkuses üks väike "aga" selle masina juurde. Olen varjanud tõsiasja, et auto on kuskil 80.-tel üle elanud rohkem, kui ette kujutada oskate. Nimelt kerevahetuse. Ma ei tea, mismoodi on see võimalik, aga näe on, et passis kõik õiged kerega ühtivad numbrid, kuid aastaks jäänud algne '72.
Vanast, päris-päris õigest, on säilinud sisu, mootor ja ülekandeosad. Plekiosadest kapott, pagassi luuk ja kaks ust, mis kõik ka kaasa sain. Värvilt täpselt samad, mis Arvi autolgi. Ju siis lennuväelastele meeldisid tumeda taeva karva autod.
Aga nüüd pildi juurde, mis avanes, kui olin eemaldanud kõik matid ja istmed, et raud pisut hingata saaks.
Esilogariteta sõidust on tekkinud kaks auku, mis kruvikeeraja all kiirelt oma palet hakkasid näitama. Väheke sandim on olukord juhi jalge all, kus ka kondentsi kummipunni suutsin koos ümbritseva plekiga poolraamini läbi lükata (parempoolne suur ilusate servadega auk siis). Teisel pildil on hästi näha, milline peab olema õige punni ümbris tegelikkuses. Kohe seal mädanenud osa kõrval vasakul.

Pilt

Pilt

Muud hullu eespool ei avastanud.

Pilt

Aga tagumine pool oli superilus. Näha on, et masinaga pole eriti talvedes löperdatud, või kui, siis puhastes linnatingimustes.

Pilt

Need suured kollased lärakad on mädanenud pigivillamatid. Ei soovita mitte kellelgi neid oma auto põrandale panna. Vaatasin, Jonx oli hoolikalt selle asjaga tegelenud. Viska kuskurat, kui vähegi oma tööst hoolid. Nad koguvad hullumoodi niiskust, mis tekib lihtsalt õhust. Ehituses on kasutusel termin "kastepunkt". Nüüd ongi see punkt tekkinud autosse tuppa sinna villa sisse ja kogu krempel vett täis. Pigem tasub panna võimalikult õhukindlalt pigimatt ning peale ohtralt movili, dinitroli vms. korrosioonivastast asjandust piserdada. Et see mögin pealmist, dekoratiivmatti ära ei määriks või läbi ei leotaks, võib osta plastmassist karvast (karedat) vannitoamatti ja paigaldada see karvupidi allapoole vastu põrandat. Nii saab õhk pleki ja pealmise mati vahel liikuda.
Esisein on iseasi, seal tükk maad soojem plekk, mille temp. võrreldes salongiõhuga tükk maad kõrgem, kui põrandal.
Panen pildi, kus väga hästi näha, mis juhtub villamati serva ja plekiga, kui nad põrandal kokku saavad.

Pilt

See vill siiamaani ligumärg, kuigi auto aastaid garaazis sõitu saamata seisnud.
Pagass esmapilgul lausa võrratu, aga peale pildistamist suutsin lähemal togimisel ikkagi sumpsi kohal oleva kuumakaitse pleki juurest paar auku kruvikaga läbi närida. Põhja all koguneb selle topeltkoha vahele jällegi niiskus ja peagi asi kutu.
Pildil see koht, kus näha värvi paremal kobrutamas.

Pilt

Pilt

Veel midagi:
Kas teadsite, et Norma märki kandvate turvavööde metallosad olid Vasaras tehtud? Pildil küll sildid valede detailide küljes (omavahel vahetuses), aga kes sellest nõukaajal hoolis.

Pilt

"Varaste hirm" :D

Pilt

Ja leitud õnnemündid, mille parimaks näitamiseks pidin pilti kõvasti tuunima. Taustaks autokapott. Vahepealse tuuningu käigus saavutasin väga ilusa tumepunase värvitooni, aga siis polnud veel mündikirjad loetavad.

Pilt



[Muudetud: 10-6-2007 logman]
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

:P Ühes kohvireklaamis öeldakse,et, juttu jätkub kauemaks...
Selle auto juures jätkub ka tööd kauemaks...
Edu,logman!!!
P.S. Ka minu 21011 oli väidetavalt kunagi piloodi omanduses...
g
GhostRider
Foorumi kasutaja
Postitusi: 404
Liitunud: 17 Aug 2005 20:37

Postitus Postitas GhostRider »

eks siis lendurid nautisid "kiiret sõitu":lol
k
kaspar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 95
Liitunud: 04 Veebr 2007 22:42
Asukoht: Viljandi
Autod: Z

Postitus Postitas kaspar »

Edu ehitamisel! Loodan, et selle aastanumbri sees juba näha seda vanurit Viljandi tänavatel.
https://www.rsparts.ee - Võidusõidu ja performance osad
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Tere tulemast “72 klubisse :D
Väga korraliku eksemplari oled leidnud. Huvi pakub kerenumber, kas auto mu omast vanem või noorem (mul 474***).
Aga Edu sulle!
P.S. Priizõv vesna “96 :cool:
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Tõesti väga kena auto. Ilus ja korralik. Minu 72 aasta kopikas kannab kerenumbrit 4901** Nii et via oma on 16000 autot varem liinilt maha tulnud.

Jõudu ja jaksu auto ehitusel, taastamisel ja korras hoidmisel
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Kopikaid hakati küll ulmekiirusega tootma:o. '82 aasta esimeses kvartalis toodetud ja 4. aprillil müüdud 2105, millega sõidan, kannab järjekorranumbrit alles 176***. Tootmine algas ju '80.

Aga äratundmisrõõmu on ka:) Mul sama "varaste hirm"-tüüpi bensupaagi kork. Väga stiilne:)
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ei saa minu oma teile haisulegi....
Kere number seitsmekohaline, millest ka näha, et vahetatud: 4 465 xxx numbriks. Paistab, et passis vormistati tol ajal vaid kerevahetus, sünniaasta jäeti samaks.
Kui millegagi "võistelda" annab, siis ehk mootori vanusega, aga selle saan siia ülesse panna alles homme, täna ei viitsi enam kaema lipata.
Masin registreeritud esmakordselt Eestis '87. aastal. Võib täitsa olla, et samal aastal või vähe varem tehti ka noorenduskuur.

Peale vähekest ringivaatamist Eestimaa suvepealinnas õnnestus sebida jubinad, milledest pildil olevate üle on eriti hea meel:

Pilt

Ei lootnud leidagi enam kuskilt orig. märki esikandlele, veel vähem oli lootust täiesti uuele armatuuri"triibule".
Ja kohe, kui neid porilapakaid nägin, sain aru, et masin peaks tulema valget värvi ja kogu salong hakkab olema punastes toonides. Eks aeg ja võimalused panevad plaanid paika, kuid esmane visioon on just säärane.
Hmm, lapakad maksid 2rbl. 40kop. kunagi :D , nüüd tervelt 45.-eeki tk. :P
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Lapakad ostetud Riia mnt. 129a "Sekk" (end. Aave) Pärnus. Võeti letist, võisid olla ainukesed, kuid alati saab küsida: 443 9456



[Muudetud: 15-6-2007 logman]
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Super leid, peaks mainima. Küsisid uute stangede kohta? Minuni jõudis info, et need müügil Hiiumaal Käinas autokaupade poes. Pole ise veel vaatama läinud. Aga vb foorumi kasutaja Tiit teab täpsemalt rääkida, ta sealt kandist pärit
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
k
kirikuisa
Foorumi kasutaja
Postitusi: 113
Liitunud: 12 Juul 2006 17:04
Asukoht: Altja kõrts
Autod: NONE

Postitus Postitas kirikuisa »

Tekkis küsimus kuidas see "varaste hirm" tüüpi bensiinipaagikork sinna kinnitub? Endal ka selline, kuid sellel ju keermed puudu, kas pannakse kuidagi tavalise korgi peale kinni ja kuidas see luku asi tööle hakkab?

Kui juba stangede kohta jutt käib, siis tunneks ka huvi, palju nende tüki hind seal Hiiumaal olla võiks?
Elus on juhtunud ikka sedasamust...
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Algselt postitas: kirikuisa


Kui juba stangede kohta jutt käib, siis tunneks ka huvi, palju nende tüki hind seal Hiiumaal olla võiks?
500 eesti raha
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
h
hautz
Postitusi: 2276
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:55
Asukoht: elva
Autod: 2x lada2101

Postitus Postitas hautz »

Algselt postitas: kirikuisa
Tekkis küsimus kuidas see "varaste hirm" tüüpi bensiinipaagikork sinna kinnitub? Endal ka selline, kuid sellel ju keermed puudu, kas pannakse kuidagi tavalise korgi peale kinni ja kuidas see luku asi tööle hakkab?

Kui juba stangede kohta jutt käib, siis tunneks ka huvi, palju nende tüki hind seal Hiiumaal olla võiks?
Bensiini kork käib lukule alla,see on seest kaussjas kork.Lukul läheb keel korgi ühte krassi ja kui korki keerata käib lukk ringi aga kork on paigal.

[Muudetud: 14-6-2007 hautz]
.._____
./_____\ -KOPIKAS :)
(OIIIIIIO)
.U........U
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kahjuks on lood sedasimoodi, et Käinas viidatud Aures vaid 21011 uus tagastange saadaval.
Otsingud jätkuvad....
c
CPX
Foorumi kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: 13 Nov 2006 22:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas CPX »

Mul need stangedele käivad puhvrid täitsa olemas. Kui Tallinnasse satud siis helista 56 484 989 ja loovutan need sulle. Raha ei tahagi. Stanged ka olemas aga nende olukorra pead ise üle vaatama kas sulle sobivad, sest mu hobirallikal ei pea need olema või vähemalt ei pea nad korralikud olema.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Jääb siis esialgu nii, nagu CPX pakkus, st. tuleval nädalal astun tema juurest läbi.

Täna tiir linnapeal käidud ja ega ei saanud ka rahakotti koomal hoida :P. Mis sa vaene hing ikka teed, kui oled ladapede, siis oled....:D

Pilt

Pilt

"Auto-Moto" pood taas hetkeks neist alustest tühjaks ostetud, kuid lubati mingi aja pärast täiendust tuua.
Kuradima kahju, et ei ole säilinud neid vanu kroomitud metallist numbrialuseid, mis uue autoga "Volga" kauplusest oli võimalik kaasa haarata. Mu vanaisa kolmel said sellised '75. aasta augustikuus külge kruvitud.
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

see numbrialus on küll porrrr. aga kroomitud numbrialuseid müüakse praegu ikka, küll veits kahtlase kujuga. st see alumine serv on õrnalt kaarjas.
h
hautz
Postitusi: 2276
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:55
Asukoht: elva
Autod: 2x lada2101

Postitus Postitas hautz »

Kuradima kahju, et ei ole säilinud neid vanu kroomitud metallist numbrialuseid, mis uue autoga "Volga" kauplusest oli võimalik kaasa haarata. Mu vanaisa kolmel said sellised '75. aasta augustikuus külge kruvitud. [/quote]

mul on üks selline olemas,kui huvi siis ps

[Muudetud: 15-6-2007 hautz]
.._____
./_____\ -KOPIKAS :)
(OIIIIIIO)
.U........U
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Eks ta jah vähe porr ja ersats on.
Kroomitud aluseid, mida näinud olen, on samuti plastikust ja ennem paneksin juba sellesama "lada" kirjaga, kui tolle "pärisporri" (ütleks siis nii plastikukroomi kohta). Või on ka metalli kuskil liikvel?
Vasta