21011,masuurik, 1980

21011,masuurik, 1980

Eesti Ladaklubi liikmete autod
Vasta
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Käisin täna karmavõlga tasumas. Valge Hunt läks üle poole aasta teisest pöördest käima. Olin juba unustanud, kui totakalt vaimukas see auto on. Tegin ikka hea mitu ringi pöörded laes ja ratas tühja kerimas. Oli mõnus märg ilm ka. Seismisest tahaks auto nii seest kui väljas pesta ja kohendada. Lisaks peaks osa kraami prügimäele viskama, tagasirm, rihvel jalatald ja veel mõned vidinad ning salong ja kapotialune tahaks nokitsemist detailide kallal. Muidu oli nagu ikka, madal ja jäik lärmakas plekkpersega vedruvasikas . Tundsin väga puudust ka sellest mõnusast helisüsteemist. Sellel suvel ajaga väga kitsas, kuid loodan, et vähemalt ladaklubi SUMMERCAMP ei jää käimata.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
k
Kuuskant
Foorumi kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 02 Juul 2012 23:28
Asukoht: Behind The Steeringwheel
Autod: Lada 2106

Postitus Postitas Kuuskant »

Ära prügimäele küll midagi viska. :) (sa vist tead kuhu see jutt juba läheb :lol)
Pigem saada postiga mulle ja postikulu maksan mina. :)
Igati põnev ja teistsugune (heas mõttes) Lada. Enda Ladaga pürgin ka sinna poole et natukene tehnikat ja võimalikult puhas ja mõnus koguaeg sees istuda oleks.
Lada - Masin millega sa ei pea kunagi külastama ühtegi teenindust. (kui sa just hullem tilganäppia ei ole)
v
vaz05
Foorumi kasutaja
Postitusi: 157
Liitunud: 18 Mai 2009 18:02
Asukoht: tartu
Autod: mitu bmw-d
Kontakt:

Postitus Postitas vaz05 »

Sinu auto teeb ikka silmad ette.! :) kõik on väga ilus ja puhas aga üks asi riivab silma ja see on käigukangi nupp.! :) See käigukangi nupp ei sobi minu arust teiste asjadega kokku.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Minu arust on see käigukanginupp maitse asi ja Minu arvates see sobib sinna.
Aga masin on ikka ülimalt ilus.
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Ju ta maitse asi on, aga nagu ma varemalt öelnud olen, on siin palju juppe sentimentaalse väärtusega, mis kaaluvad ilu üle.
Näiteks tagumised peegeltoonklaasid ja strutbar on minu isa kunagiselt ladalt pärit, käigukangi nupp on võidetud kõige ilusama kapotialuse eest ladaklubi ürituselt, rool on võidetud ladaklubi ürituse rooliheite võistluselt jne. Need kuuluvad selle auto eluloo raamatusse lihtsalt.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
m
matzz
Postitusi: 329
Liitunud: 14 Mär 2008 18:26
Asukoht: Saue vald
Autod: 21013 1.7Ti, Nissan 200sx 1.8Ti, BMW e60 545i, BMW e39 520i 98
Kontakt:

Postitus Postitas matzz »

Rool ja käigukang minumeelest sobib sinna ilusti, tegemist ikkagi natuke timmitud masinaga ning need lisavadki sellist hõngu natuke.

Eks iga inimene ehitab masinat siiski eelkõige endale, mitte teistele.
Jõudu ja jaksu, loodan seda masinat ikka Summeril näha :)
 
masuurik kirjutas:Ju ta maitse asi on, aga nagu ma varemalt öelnud olen, on siin palju juppe sentimentaalse väärtusega, mis kaaluvad ilu üle.
Näiteks tagumised peegeltoonklaasid ja strutbar on minu isa kunagiselt ladalt pärit, käigukangi nupp on võidetud kõige ilusama kapotialuse eest ladaklubi ürituselt, rool on võidetud ladaklubi ürituse rooliheite võistluselt jne. Need kuuluvad selle auto eluloo raamatusse lihtsalt.
Meboosta
Life is too short to drive slow cars
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Long time no see...

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
w
wer11
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juul 2013 09:21

Postitus Postitas wer11 »

hello,i like it,too.it seems very beautiful from the apprance.
h
herbi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 15 Mär 2011 18:40
Asukoht: Valga
Autod: Vaz 21011 1974.a
Kontakt:

Postitus Postitas herbi »

Üks ilusamaid !
Nice :)
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Viimasest postitusest üle aasta möödas, pole ka midagi kirjutada.
Ise ei ole enam ammu autoga sõitnud, vaid käega katsunud. Piilusin salongi mõned kuud tagasi, et keegi seal tasuta ei elaks. Ta ootab oma aega valgete linade vahel, uksed esimeses astmes ja võti süütelukus. ÜV ja kindlustus on juba aastaid puudulikud, ilmselt kibestunud tehnokontrolli meestele ei meeldi mõnusad autod. On ju torusid taga kaks ja pirne tagatules 2 asemel 120, mis siis, et need tuled on igati turvalisemad. Ka istuda ei tohi mugavamates toolides. Kuigi roolil on tehniline pass ja vastavus ladale, ei taha enamus seda igavat artiklit lugeda. Mõneti ajapuudusel, mõneti ÜV protsessi keerukuse tõttu, ei ole ma viitsinud asjaga tegeleda. Kahju, isegi politseionudele auto väga meeldis. EI saanud ma temaga ainsamatki trahvi, tõsi näpuviibutusi küll. Ka kõige rängem kiiruseületus õnnestus läikiva värvi ja kutsusilmadega välja vabandada. Neiudele meeldis auto veel eriti, nii mõnigi küsis oma kaaslaselt, miks neil sellist pole...?

Isa ajas auto käima, lisas aastatega irdunud tosooli ning käis sõitmas. Auto ise pidavat olema samaheas visuaalses korras ja sõiduvalmis. Natuke kahju, et ise ei saanud sõita. Võis mõnus feeling olla soojal suvel, millegi tavatuga jäätist ostma minna. Telefonis kuulsin vaid tuttavat mootorimürinat - sõber oli elus:). Lisapõhjus, miks see auto tänavatel pole igapäevaselt on sarnane paljude inimeste ajapuudusega, elusättimisega.
Saadetud piltide põhjal ning ka oma viimati nähtu põhjal tõdesin, et kere sai viimasel remondil väga hea, ilus värv ning hästi viimistletud.

Kuna aega on palju mööda läinud, siis on mõned nägemused muutunud ja tekkinud mõtted, mida tulevikus tahaksin kindlasti selle auto peal veel ära teha.
Oma peenelektroonika huvi ma siinkohal ei rahuldaks, lahedad elektroonikasüsteemid teostasin teise automargi peal ja kes tahab, loeb sellest mujalt.

Väljast tahaksin kindlasti ära kaotada selle tagaaknal oleva valge riba. Natukene muudaksin väljalaske süsteemi väljanägemist. Lisaks vahetaksin ära veljed laiemate 16 tolliste vastu ning sinna peale madalad poolslinkid. Koopaääred lõikaksin ära ning asemele läheks valgeks värvitud FIBERWOLFi koopakaared, mis kinnituks kereliimiga. Selline kooslus muudaks auto visuaalselt oluliselt madalamaks, laiemaks ning kurjemaks. Väljanägemisega olen muusosas rahul. Värvivalik, tuled ees ning taga, stanged, spoilerid, peeglid , kapotilahendus ning peegeltoonklaas on ilus kooslus.

Tehnika osas läheks küljest minema kogu mootor, kast, kardaan, tagasild ja tagapidurid. See mida ma sinna panna tahaksin pole selge. Tean, et olema peaks ta 4 silindriline turbomootor, 5 käigulise manuaalkastiga. Taga ketaspidurid ja hüdrauliline käsipidur, mis salongis oleks siiski tavalise väljanägemisega.

Salongi osas tahaks palju asju muuta. Tagaiste läheks välja ning selle asemel oleks miniatuurne riidest või nahast polsterdus. Palju muudaksin elektrisüsteemi. Palju asju tahaks selles osas ümber teha ning korrastada. Esimesed elektriaknad jääksid alles, samuti ka helisüsteem ning videosüsteem. Parandaksin pagasniku ja salongi viimistlust. Kõige krooniks on mu suur soov sellesse autosse paigaldada klassikaline lada poltpuur, mis oleks kärtsorantsi värvi, kuid ei oleks väga torude rohke. Poltliiteid võiks olla võimalikult vähe. Esiuste juures oleks madal turvatoru, mis ei segaks eriti istmetesse ronimist. Samas piilarite ääres ning istmete taga oleks turvakaared ja trakside kandetoru. Usun, et miniatuurne polsterdus ja orants turvapuur oleks päris kift lahendus. Eesmärk puuril oleks puhtalt SHOW, mitte turvalisuse tõstmine. GO on vaja ehitada kapotialla. Loodan, et selleks ajaks aksepteerib ka meie autoseadustik turvapuuri asja mingilgi määral. Tahaks ju ikkagi õhtul poest õlut temaga tuua.
Enamus asju nimekirjas viitsiksin isegi hetkel teostada ning nende rahaline maksumus on küllalt madal. Mootori, kasti ja sillaaretus aga on veidi aeganõudvam.

Kuna seda kõike tegema jõuan hakata ei tea. Tean vaid, et hea toorik on mul olemas, mida ajajooksul veidi ringi ehitades arendada saaksin. Kere on hea tugev ning kõige nõmedam keretööde faas on suures mahus tehtud. Kes mäletab siis vahetatud on kõik tiivad eest ja tagant, taga ja esipaneel, karbid, uksed, pagasniku põhi täies ulatuses, keevitatud esimesed jalgealused jnejne. Suur töö tehtud ja lisaks värvitud. Järgmine postitus ilmselt võib tulla sama ajalise intervalliga, kus tõden, et aega on möödas jälle aasta ning auto läks käima. See auto pole müüa, kui keegi huvi tunneb.

Pilt
Pilt
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
t
Tanelilves
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug 2015 12:24
Asukoht: järvamaa
Autod: passat b6

Postitus Postitas Tanelilves »

Rohkem kui aasta juba möödas.... Usun,et auto seisab ikka sama moodi nagu jätsid? või oled hakkanud juba uuendama?
teostan autoremont töid väiksmat sorti
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Jah, 1-2 korda aastas vaatan lina alla, et salongis ja pagassis elu ei käiks. Isa paneb teda aastas kord-kaks käima ka. Seisukord sama, müüa ei plaani. Hetkel midagi ehitada ka ei plaani. Nokitsen natuke võimsamat audit igapäevaselt ja üldises elutempos ei ole aega olnud. See auto natuke ka probleemne, seega kõik tegemised temaga seoses komplitseeritud.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Vahepeal pole midagi muutnud.
Naine on jätkuvalt sama ning ka lada on truult olemas.
Isa on teda aegajalt ikka söötnud ja jootnud. Praegu on jälle kõik valmis, et üle 4 aasta hakata oma kilomeetreid mõõtma. Likvideerin kiirelt mõned asjad, mis mulle aastate jooksul ei meeldi enam.
Kokkuvõtvalt midagi vahepeal juhtunud pole. Kere on nii nagu jätsin. Vaid rehvid on vaja taha uued osta, kuna on pragunenud. Õnneks pole ka keegi seal loata elamispinda üürinud.
Tasub mainida, et kohtume temaga alles nädala pärast, aga see saab olema puhas rõõm.
Pilt
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
t
Tanelilves
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug 2015 12:24
Asukoht: järvamaa
Autod: passat b6

Postitus Postitas Tanelilves »

Väänad turvakaare sisse?
teostan autoremont töid väiksmat sorti
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Hetkel ei viitsi tegeleda nii suures mahus ja aega pole ka eriti. Tahaks sõita lihtsalt. Aga kuna praegu on see juba võimalik, siis ORANTS for sure:cool:
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
Kasutaja avatar
Viin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 849
Liitunud: 22 Aug 2008 21:35
Asukoht: Pärnumaa/Tallinn
Autod: BA3 2105 & Riva Junior
Kontakt:

Postitus Postitas Viin »

Pühapäeval oli liikumist näha aga pilte ja juttu endiselt pole :D .
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Räägime:)
4 aastat seisis sisuliselt. Tänu isa hoolitusele ei tekkinud ``liigeste surma`` autol. Tagapidureid keerasin peale, värvisin pidurid täielikult üle ja väga ilusad said. Tagaakna sirm sai maha võetud, numbrialus minema. Pisiremonti kapoti all tegin ning uued tagarehvid ostsin, kuna vanad olid mõrased. Muus osas leidis isa kobedama aku peale, uus küttepump, putitas siit ja sealt, panin 98 paaki ning tümm mürtsus ja sumps paukus jälle rõõmsalt. Uskumatu tegelikult. Roostet pole kerel, midagi ei kopitanud, aga see kõik tänu ideaalsetele hoiustamistingimustele.
Käisime driftil autoga ja pärnu linnapeal. Uskumatu, millist tähelepanu see auto toodab. Olin juba unustanud. See ikka väga pull, kuidas rahvas reageerib ja näppe viskab. Inimesed peatuvad ja jagavad positiivseid emotsioone otse tänaval peatunud autost, soomlased tee ääres, lätlased offroad autost, driftimehed audrus söögipausi ajal, rahvas pärnu linnas üldiselt. Väga äge pühapäeva pill. Usun, et tema nõukogude päritolu ja hetke seisukord ja väljanägemine koos tekitavad seda vahvat emotsiooni inimestes. Mu igapäeva auto pole ka kõige tavalisem ja on ehitatud 20x kallimate juppidega, aga sellega ei jagata nii siiraid ja puhtakujulisi emotsioone kunagi. :lol PUHAS FUN ja rõõm, mida pühapäeval ilusa ilmaga kogeda. ja lippas küll kuramus maanteel :D
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis masuurik, 27 Juun 2017 23:01, muudetud 1 kord kokku.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Re: 21011,masuurik, 1980

Postitus Postitas masuurik »

Lugesin foormist, et Veerenni pood elab veel täitsa?
Elan võrdlemisi lähedal, aga poodi pole osanud enam peale 10a minna.
Oleks vaja uut 03 radikat. Hea kui uus vurr ja tuulekoda ka oleks.
Teab keegi, kas seal toredas poes võiks seda olla?
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
Kasutaja avatar
madmur
Foorumi haldaja
Postitusi: 191
Liitunud: 07 Dets 2010 15:02
Asukoht: Tallinn
Autod: 2105
Kontakt:

Re: 21011,masuurik, 1980

Postitus Postitas madmur »

masuurik kirjutas:Lugesin foormist, et Veerenni pood elab veel täitsa?
Elan võrdlemisi lähedal, aga poodi pole osanud enam peale 10a minna.
Oleks vaja uut 03 radikat. Hea kui uus vurr ja tuulekoda ka oleks.
Teab keegi, kas seal toredas poes võiks seda olla?
Kui lähedal elad, siis tuleb läbi sõita )
Ma ise tellisin mõned kuud tagasi kasutajalt Vahurke alum. radika ja juurde sobiva ventilaatori.
Pean küll tunnistama, et pole pakist lahti võtnudki ja uurinud kas päris hõbepaberist, või kannatab ka kasutada.
Venitlaator tundus aus.
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Re: 21011,masuurik, 1980

Postitus Postitas masuurik »

Originaal vurr võibolla ei olegi enam kõige parem mõte vaid lääne ventikas hoopis.
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
Vasta