21011, Mel, 1979

21011, Mel, 1979

Eesti Ladaklubi liikmete autod
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

21011, Mel, 1979

Postitus Postitas Mel »

See on siis auto, millega praegu liiklen.
Sõidukorda sain auto eelmise aasta oktoobris. Enne mind kuulus auto ühele pensionärile ja oli seisnud kordagi liigutamata 11 aastat. Aga selle eest oli läbisõit vaid 37 000 km. Kuid kahjuks polnud keegi teinud autole rooste tõrjet. Seega vajasid vahetust esimesed tiivad ja küljekarbid, samuti oli rooste jagu saanud tagumiste rattakoobaste servadest. Viga on kidlasti ka tehase viletsa kvaliteediga plekis, sest näiteks katusel on näha roosteussi käigud läbi värvi. Peale vahetatud osade on autol originaalvärv.
Mootoriks on 1300. Algul, enne ostmist, rääkisin paari auto-remondimehega, et mida nad arvavad niikaua seisnud mootorist. Öeldi, et kindlasti vaja lahti võtta ja vahetada tihendid. Üldse võivad veel silindri seinad olla roostes jne. Mina aga vahetasin õlid ja veed ära ning sõitma. Auto ei võta õli ja töötab korralikult. Mootori juures oli siiski üksasi, millega sai vaeva nähtud. Nimelt oli läbi roostetanud mootoril üks korkidest, mis peaks jäätumise korral eest ära tulema.
Vene automeistrite oskusi näitas see, et uksed olid viltu ees ning kaks polti üldsegi puudu :mad:
Tagumised koopa ääred on ise tehtud. Kasutades esimesi tiiva ääri - vastavalt esimene vasak taha paremaks ja vastupidi. Muidugi on seal juures veel palju lõikamist, keevitamis ja natukene ka klaasriiet. Kaared on nüüd veidi laiemad ja otsad, mis originaalis lõpevad peaaegu siledalt, tulevad alla välja.
Mõned pildid ka.

Pilt

Pilt

Pilt
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

väga kena auto, ilus ja puhas ning originaali lähedane
m
marks
Foorumi kasutaja
Postitusi: 356
Liitunud: 15 Mär 2003 19:41
Asukoht: Kohila
Autod: Audi, BMW, Moškvitch

Postitus Postitas marks »

normaalne auto, üpris originaalis paistab veel olevat.
k
Kristo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 292
Liitunud: 22 Nov 2002 11:44
Asukoht: Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas Kristo »

Vaat see on tõesti sitax ilus auto :cool:. Mulle väga meeldib, et selliseid ilusaid, puhtaid, korralikke, originaalilähedaseid autosid Eestis veel on. Btw, lahedad valud, kust said ja mis massina omad on?
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Valud on 14" Borbetid, mis olid ühel saksast toodud Fiatil all. Seega mõõt 4x98. Kumm on peal 185/65 ja ostes polnud eriti aru saadagi, et muster oleks kulunud. Veljed koos kummidega maksid 3500.-
2
2107
Suletud kasutaja
Postitusi: 165
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2107 »

Väga ilus! Küljekarbile peaks liistu ka tagasi panema, siis nagu tehasest.Kas esi suunatuleklaasid oled ise vahetanud? Igatahes sobib.
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Oleks vaid selliseid masinaid rohkem ja inimesi, kes viitsivad nende eest hoolt kanda.

Väga kena igatahes.

Kas plaan jättagi enam vähem originaal korda, või lisada veel pisut maitsekat omaloomingut?
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Kas esi suunatuleklaasid oled ise vahetanud?
Jah, panin valged klaasid ja oranžid pirnid. Mulle ei meeldi eriti ees kollased klaasid.
Kas plaan jättagi enam vähem originaal korda, või lisada veel pisut maitsekat omaloomingut?
Plaan on tegelikult seda autot natukene ehitada. Originaaliks on täielikult plaanis teha üks 03, mis seisab ka mul kodus. 011-st ei tulemidagi pöörast, auto jääb ikkagi igapäevaseks liikuriks. Natukene välimust, olemas on juba mõningaid juppe, mis vajavad külge panekut. Tegelikult on pildid veidi petlikud, kroom osad ei sära tegelikkuses pooltki nii hästi kui pildil. Stanged näiteks rooste täppe täis.
Samuti salongis on plaanis muutused, kindlasti uued esimesed istmed. Originaalid on siiski väga ebamugavad, selja tugi madal ja talvel on kunstnahk nii külm, et panin istmekatted peale.
Ja mitte vähem tähtis, plaanid on ka mootorit järele aidata.
Mis ja millal täpsemalt juhtuma hakkab sõltub vaba-aja olemas olust ja majanduslikest võimalustest paraku:(

Tänud heade kommentaaride eest:bouncing
k
kaur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 06 Veebr 2003 14:34
Asukoht: Tartu
Autod: 2106 '80

Postitus Postitas kaur »

Jube ilus masin!!!
Punane värv sobib siksile nagu rusikas silmaauku!
Mainisid, et autol on originaalvärv. Kas see tähendab, et pärast karpide-koopaäärte vahetust värvisid auto ainult osaliselt? Kui nii, siis on tulemus küll väga hea!
m
muidumees
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas muidumees »

kui sellist iludust linnavahel liikumas näed võtab ikka järele vaatama küll...üli ilus auto sul tõesti:cool:
k
krysto
Foorumi kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: 12 Mär 2003 09:01
Asukoht: Kusagil
Autod: Sebring 2.7

Postitus Postitas krysto »

kena auto sul on täesti.mu siksa kah suht originaal aga roosteuss närib sees ja sellised pisi vead.ilusad istmed ja välimus on ka ilus.Hoia seda ikke ilusasti ja ära hakka sellist iludust tuunima vähemalt minu arust:)
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Mainisid, et autol on originaalvärv. Kas see tähendab, et pärast karpide-koopaäärte vahetust värvisid auto ainult osaliselt? Kui nii, siis on tulemus küll väga hea!
Värvitud on esimesed tiivad, karbid ja tagumised tiivad randist saati, ülejäänud on originaalvärv. Värvi pole lastud segada, vaid oli kohe valmis purgis selline toon. Muideks need pildid on tehtud juba enne talve, vist oktoobris ja nüüdseks on mõnda kohta ilmunud seni peidus olnud rooste.

Praegu on tagumine uks igatahes rikutud veitsa, kui olid need tuulised ilmad "kargas" värav uste kinni ja tõmbas vao sisse.
v
VFTS.
Foorumi kasutaja
Postitusi: 70
Liitunud: 28 Dets 2002 12:10
Asukoht: tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas VFTS. »

kole see auto on nagu uus...mulle meeldib:o;)
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Lada ruulib!!!!! Eks ju?:)
Jupid Venemaalt!
w
wannabe kuldooker
Suletud kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas wannabe kuldooker »

Ära sa jumala eest seda autot toonklaasi ja sportrooliga risusta, kuid seda sul vist plaanis polegi!
v
VFTS.
Foorumi kasutaja
Postitusi: 70
Liitunud: 28 Dets 2002 12:10
Asukoht: tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas VFTS. »

ilus velg mulle meeldeb:o
l
leps
Suletud kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas leps »

see ju nagu tutikas siks!väga kõva auto sul igatahes ja minu arustst pole kyll mõttet tuunima hakkata seda autot ta niigi ilus ;)
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Tegin mõned uuemad pildid ka.


Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Selline on ?iguli originaalne hooldus raamat.
Pilt
Rohkem pilt veel: http://meelis.tigekala.com/011/
Mõni sõna ka.
Auto nüüdseks sõitnus 62 000 km. Aga roosteuss kipub juba vägisi liiga tegema, kuigi eemalt vaadates värv täitsa korralik.
Selle 25 000 km jooksul, mis auto minu käes sõitnud on, olen vahetanud soojendusradika kraani, ühe lühikese rooliotsa, veepumba (täiesti enda viga, sest jätsin määrimata) ja 2 piduriklotsi. Muidugi õli ja filtrid. Näiteks piduriõli on ikka veel tehase oma. Kõik ülejäänud osad on tehase omad.
Järeldus - ?iguli on igati vastupidav auto, erinevalt väidetest, et pidevalt laguneb.
l
leps
Suletud kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas leps »

Aina ilusamaks läheb :lol.Esi tuled nagu bemmil :)
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Nii maalilised pildid et lausa pisar tuleb silma :cool:
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
Vasta