2101, viaccess, 1972

2101, viaccess, 1972

Eesti Ladaklubi liikmete autod
Vasta
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Fotode sügavama uurimise põhjal võiksid stanged tõesti paremad olla. Ahjaa, veljed on ka valed. Kui juba originaalitsemiseks läks siis tuleb kindlasti alla panna olematu sõidumugavusega tahmakummid. Siit foorumiski käis ostu-müügi rubriigist läbi üks pakkumine.

OT. Usaldusväärsest allikast sai kontrollitud. Tõepoolest: kaas, kaane, kaant. Kuigi ma mäletan selgelt, et olen emakeeletunnis saanud pragada sõna "kaas" eest.
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Tere jälle!!!
Esiteks suured tänud Kristerile tähelepanu eest. PEEGEL, sisemine, esimene asi mida olen ära vahetanud originaali vastu. Teine oli ilusti kaasas :cool:.
- Kere kohta võin öelda ainult head! auto pole talviti kunagi sõitnud, aga.... üks kord oli väike avarii ja sai esitiib natuke kannatada, tolleaegsed remondimehed soovitasid tiiva ära vahetada, ja korraga teise tiiva ka, nu siis kambaga karbid ka kus juba hakkas vaikselt roostet tulema :(.... öeldud tehtud... nii et siis mu ladakene elas üle karbivahetuse ja esitiivadevahetuse üle... muud probleeme kerega pole!!!
siit ongi selline lugu, et ei tea kuhu panna välispeegli, tiib ära vahetatud ja auke pole.
- Antenni tõesti ei oska kuskile panna :puzzled
-Stanged nii nagu Raxo ütles ennem. Tagastange saanud kõõksu, sellest ka tagatiib kõver. Esistangel olid kunagi udutuled installitud, sellest on kaks inetut augu....
- Esiklaas on originaal, kuid olemas paar täkku ja nurgad tõesti niiskuse kätte langenud...
-Tagatuledel ja esisuunatel pole mingeid E tähiseid, esisuunakatel puuduvad ka Itaaliakeelsed kirjad. Tuledel olemas kiri Made in Chehoslovakia. jälle tehtud riigis mida enam pole.......
- Veljed ei kannata mingit kriitikat, mingi VW omad, ostes kõik poldid olid lahti.... Õnneks koos kollase tibuga sain 4 korraliku velje kaasa, originaal ilukibid ka olemas...
- Kummidest on nii palju et kui Raxo teeb soodukat siis olen ostja ;)

Jõudu siis mulle :D
Jupid Venemaalt!
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Algselt postitas: viaccess
...
siit ongi selline lugu, et ei tea kuhu panna välispeegli, tiib ära vahetatud ja auke pole.
- Antenni tõesti ei oska kuskile panna :puzzled
Aga kui puurida tiivale kolm auku? Originaalis on tiivale sissepoole keevitatud vasteks metallplaadike, milles vintidega (sry, keermetega) augud. Antenni paigaldamise õpetus on raamatus "Sõiduauto "?iguli" : kasutamine ja hooldus" / Uve Soodla, Kalju Vainola. Tegelikult oli nii raadio, kui ka antenn "lisavarustuses" ja need paigaldati ise, seega ei saa antenn põhimõtteliselt "vales" kohas olla. Pigem maitse asi. Antenn on ikka võtmega?
Algselt postitas: viaccess
-Tagatuledel ja esisuunatel pole mingeid E tähiseid, esisuunakatel puuduvad ka Itaaliakeelsed kirjad. Tuledel olemas kiri Made in Chehoslovakia. jälle tehtud riigis mida enam pole.......
Väga hea, et suunakatel kirjeid ei ole.
Kui värvimise ajaks võtad esimesed suunakad maha, siis sinna teisele poole sisse on midagi "välismaa keeles" kirjutatud, vähemalt minu autol oli. Aga esilaternate elemendid on ilmselt vahetatud, mis pole ka ime.

Jõudu ja kannatust! Ehk saan ma oma auto ka kunagi liikuma..
a
allah
Foorumi kasutaja
Postitusi: 282
Liitunud: 23 Okt 2003 18:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 02, 013, 083

Postitus Postitas allah »

Kas karteri kaitse on originaal? Kas ei peaks olema pikki triipudega. Või oli karterikaitse lisavarustuses?

Kas praegune antenn on kogupikkuses ühes tükis (alumine ots ulatub salongi)?

Ja iluvõrel oleva märgi taastamisest olen ma siin foorumis kirjutanud.

Jõudu ja jaksu taastamiseks!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Sain kätte raamatu "Sõiduauto Ziguli" (nüüd on lugemist :)).
Antennipaigaldusest on ilusti kirjutatud, ja pildil näha kuhu kinnitub ümar peegel. Antenni tüüb siis peab olema AP-108, ja 01le ettenähtud raadio A-370 või RD-3602.
Kui kellegil pakkuda sellist antenni (korralik või uus) siis kohe kohe võib mulle pakkuda. Ja äkki kellegil olemas pilte eelpolmainitud raadiotest...Pilt
Jupid Venemaalt!
a
allah
Foorumi kasutaja
Postitusi: 282
Liitunud: 23 Okt 2003 18:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 02, 013, 083

Postitus Postitas allah »

A-370 peaks olema minu lisatud pildil.
(skaala ääred ei pea olema sinised, see on minu tehtud tuuning).

Kui antenni saad ja tahad selle külge tänapäevase FM raadio ühendada siis võibolla tuleb antennikaabel ära vahetada kuna sellel on teine lainetakistus (vähemalt minu raadiole ei sobinud, ja pidin uue kaabli panema).

Edit: Tegelikult pildil Videoton. Pakkusin alguses lihtsalt huupi :lolPilt
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Allahi toodud raadio on nn 01 raadio. Kindel pole, aga RD-3602 tüüpi raadio on ehk 011 raadio. Tehniliselt on erinevus selles, et 011 sai ka UKW-d kuulata. Ka disain on pisut erinev, 011 raadiol puuduvad metallist liistukesed ja nupud on suuremad. Sobib rohkem 011 armatuuriga.

Netist pilte ei leidnud, kuid google kirillitsa tähtega otsing 'RD-3602' andis mitmeid linke, kus on selle raadio skeemid.
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Allahi pildil olev raadio mul täitsa olemas, kollasel tibul töötas ta ilusti, tõepoolest siniseid triipe mul pole :), kuid nupud ka teistmoodi, arvatavasti keegi oli neid ära vahetanud.....
Vedeleb mul veel üks raadio, tal veel plastümbrus sama sooneline nagu 01 armaka nikkelliistud... kahjuks see pill ei tööta ja halva väljanägemisega...
Arvan et panen sama pilli mis Allahi pildil...

To Allah, antenn ei lähe tänapäevase raadio külge, pedereerimiseks olemas teine auto.... mul neid juba peoga võtta :spin
Jupid Venemaalt!
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Nupud võivadki raadiol teistmoodi olla. Minu 01-l on mustad , kergelt koonuse kujuga. Küljed on kergelt laines et oleks parem sõrmedega hoida. Ots oli vist hõbedane.
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Raadiote koha pealt sain veidi targemaks.
Allahi pildil hoopis Hungaris tehtud raadio, mu variandil nupud teistmoodi, näha et pole originaal. mark: Videoton

Pilt
ja birka korpusel

Pilt

Kingiti mulle ka vene asjanduse mille mark on A-370

Pilt
ja siis birka

Pilt
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Tarts kinkis mulle vanaegseid lisatulesi, millised kohe kruvisin külge, augud olid ju olemas stangel. Numbrimärki viisin ka stange alla :D Võrel olev märk taastamisel....

Pilt
Jupid Venemaalt!
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

Lisatuled on näevad välja väga kenad :cool:
Mis esimeste suundadega teed? Need tunduvad päris tuhmunud olevat.
Edu taastamisel.
Jõud taga, peab minema.
a
allah
Foorumi kasutaja
Postitusi: 282
Liitunud: 23 Okt 2003 18:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 02, 013, 083

Postitus Postitas allah »

Ma seda asja küll ei tea täpselt, aga kas tohib kasutada ilma "E" märgistuseta lisatulesid? Võibolla hakkavad ülevaatusel virisema.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Numbrimärgi originaalkoht on käivitusvända augu ees.Pilt
C
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

2101-l on stange all kaks kronsat, millele saab nr kinnitada. käivitusväda augu ees number küll olla ei tohiks. http://www.ladaklubi.ee/cms/index.php?2101
nendel piltidel on kah number stange all.
Jõud taga, peab minema.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Tuleb siis välja, et on nii ja naa.
Tean, et alati kui klappe reguleerida vaja on, siis keeratakse numbri üks ots lahti. Juba poisikesena autoteeninduses vaadates, panin seda tähele.Pilt
C
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Need kronsad keerati stange küljes lihtsalt ringi/alaspidi. Õige on ikka nii, et number on käivitusvända augu ees.

Tuled ja muud vidinad võivad olla ilma "E" tähtedeta, sest tehniliste nõuete kohaselt peab nii vana auto vastama tehase nõuetele.
a
allah
Foorumi kasutaja
Postitusi: 282
Liitunud: 23 Okt 2003 18:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 02, 013, 083

Postitus Postitas allah »

Algselt postitas: Mel
Tuled ja muud vidinad võivad olla ilma "E" tähtedeta, sest tehniliste nõuete kohaselt peab nii vana auto vastama tehase nõuetele.
Tehases ei paigaldatud lisatulesid ja järelikult need peaksid vastama ikkagi praegustele seadustele.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=907638

Sealt otsige: Kood 205. Eesmised udulaternad

Samas kui need kollased on hoopis kaugtuled siis vist tohib kasutada.

Mina pole liikluses oleval autol näinud enam vanu lisatulesid ees ja võibolla samal põhjusel olid sellel autol ka lisatuled eemaldatud.

Parandage kui eksin!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Numbri koha pealt nii et ei hakanud esialgu uusi kronsasi tegema, lihtsalt keerasin olemasolevaid kronsasi allapoole ja saigi number selle koha peale. Muide mõlemad variandid mulle ei istu ja number tulevikus hakkab ilutsema vändaaugu ees. Kusjuures olen näinud sellise kronsteini, et kui oli vaja vändaaugu kasutama siis number läks ülespoole, kui vända tõmbasid välja siis number läks vedruga ilusasti oma kohale tagasi.
Udutuled ka selline nn proov. Kuna stange sees augud juba olid olemas tahtsin lihtsalt proovida kuidas jääb lisatuledega... Kui leian uut stanget siis ei hakka auke enam puurima hakata. Nendel tuledel on üks omapärane viga et ei saa pirne vahetada, vahetada tuleb koos klaasi ja reflektoriga(Meenutab nn tibulambi)... Ühel pirn läbi ja ei usu et neid pirne enam leidub kuskil.
Jupid Venemaalt!
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

Algselt postitas: viaccess
Kusjuures olen näinud sellise kronsteini, et kui oli vaja vändaaugu kasutama siis number läks ülespoole, kui vända tõmbasid välja siis number läks vedruga ilusasti oma kohale tagasi.
mossedel originaalis selline alus, kuigi liikus allapoole
Vasta